Nasıl Yapılır?Teknoloji

Yahoo Kaydol, Yahoo E Posta Aç

Türkiye’de çok sık kullanılmayan Yahoo şirketi, dünya çapında çoğu kesime hizmet vermektedir. Daha doğrusu dünya devleri arasındadır desek daha yerinde olacaktır. Yahoo diğer mail platformları gibi kullanması kolaydır. Yahoo bize 1000 GB’lık mail alanı sunmasıyla birlikte artık gelen mailleriniz kaybolmayacaktır. Yahoo mail adresini kullanmaya başladıktan sonra Facebook, Instagram, Twitter, Hi5, Linkedin gibi sosyal paylaşım sitelerine kayıt olurken almış olduğunuz yahoo maili kullanabilirsiniz. Artık çoğu insan mail adresini iletişim olarak değil sosyal medya hesapları açabilmek için kullanmaktadırlar.

Yahoo Mail Adresi Nasıl Açılır?

Yahoo mail adresi açmak için ilk olarak yapmamız gereken yahoo mail kayıt sayfasını açıyoruz. Açılan sayfada yahoo maile kayıt olmak için bizden kişisel bilgilerimizi girmemiz istenmektedir. Adımızı soyadımızı yazarak kayıt işlemine başlıyoruz. Sonrasında mail adresimiz için bir kullanıcı adı belirliyoruz. Kullanıcı adının daha önce alınmadığına dikkat edelim. Daha önce kullanılmış bir kullanıcı adı seçtiğinizde sistem kırmızı harfler ile “ Bu e-posta adresiyle bir Yahoo hesabı zaten var ” şeklinde uyarı verecektir. Ama kullanılmayan bir kullanıcı adı seçtiğinizde herhangi bir yazı çıkmayacaktır. Kullanıcı adımızı seçtikten sonra parola belirlememiz gerekmektedir. Parolanızı oluştururken en az 8 karakter olmasına, büyük, küçük harf ve özel karakter kullanarak oluşturmaya dikkat edelim.

Bu şekilde oluşturduğunuz hesapları kimse kolay kolay çalamamaktadır. Devamında cep telefon numaramızı yazmamız istenmektedir. Cep telefon numaramızı doğru yazmamız gerekmektedir. Çünkü şifremizi unuttuğumuzda veya hesabımız çalındığında cep telefon numaramızı kullanarak şifremizi sıfırlayabiliriz. Yani önemli mail yazışmaları yapacak iseniz cep telefon numaranızı kesinlikle yazmalısınız. Cep telefon numarasını da yazdıktan sonra doğum tarihinizi tablodan işaretliyorsunuz ya da elle yazabilirsiniz.

En son olarak cinsiyetimizi işaretliyoruz ve “ devam “ butonuna tıklıyoruz. Kişisel bilgilerinizde herhangi bir yanlışlık yoksa hesabınız açılmış olacaktır. Yanlış yazılan veya eksik yazdığınız bir alan olduğunda sistem size kırmızı yazı ile uyarı verecektir. Artık hesabınızı oluşturdunuz buradan yahoo mail adresinize girebilir ve dilediğiniz kişiye mail atabilir veya mail alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu