ref: refs/heads/v3.0

  Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

  İnternetin günümüze girmesiyle ve teknolojinin gelişmesiyle görüntülü konuşma hayatımıza girmiş oldu. Görüntülü konuşma yapabilmek için bir adet akıllı telefona ya da ön kamerası bulunan telefona ihtiyacımız vardır. Bazı akıllı telefonlar ile internet üzerinden görüşme veya normal olarak görüntülü arama yapabilmekteyiz. Görüntülü arama yapabilmemiz için hattımızın 3G uyumlu olması gerekmektedir, uyumsuz hatlarda görüntülü arama yapılmamaktadır ve telefon görüntülü arama yapılamıyor uyarısı vermektedir.

  Görüntülü arama yapabilmek için telefonunuzun ”AYARLAR” bölümüne giriyoruz ve ŞEBEKE AYARLARI> ŞEBEKE MODU> OTOMATİK seçiyorsunuz. Telefonunuzun üst kısmında 3G yazıyorsa görüntülü konuşma yapabilirsiniz demektir. Ayrıca akıllı telefonlarda internet vasıtasıyla görüntülü konuşma yapabileceğiniz uygulamalarda mevcuttur. Size uygulamalarla nasıl görüntülü konuşma yapabileceğinizi anlatacağım.

  Facebook Messenger ile

  Facebook ilk çıktığı günden itibaren en çok gelişim gösteren sosyal medya platformu haline gelmiş bir internet sitesidir. Facebook Messenger ile mesajlaşabilir ve görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Görüntülü konuşma yapabilmek için ilk olarak telefonumuza Facebook Messenger uygulamasını Google play ya da Apple store’den indiriyoruz. İndirdiğimiz uygulamayı açarak kimle görüntülü konuşma yapacaksa o kişinin üzerine tıklayarak açılan sayfanın en üst sağda bulunan kamera işaretine tıklayarak görüntülü aramayı başlatmış oluyoruz.

  Whatsapp ile

  Akıllı telefonların olmazsa olmaz uygulamaları arasında olan Whatsapp ile görüntülü konuşma yapabilmek için telefonumuzda Whatsapp’ın yüklü olması gerekmektedir. Whatsapp’ı yüklemek için akıllı telefonlarınızın uygulama indirme platformundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca indirme linkini paylaşacağım. Uygulamayı yükledikten sonra açarak kimle görüntülü konuşma yapacaksanız o kişinin üzerine tıklıyoruz ve sayfanın en üstünde bulunan kamera işaretine tıklayarak görüntülü arama yapmaya başlayabiliriz. Whatsapp ile görüntülü görüşme yapabilmek için arayacağımız kişinin telefonunda uygulamanın yüklü olması gerekmektedir.

  Google Duo İle

  Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google geçtiğimiz günlerde görüntülü görüşme yapabilmek için uygulama geliştirerek Whatsapp ve Facebook Messenger’i geçmeyi hedeflemektedir. Google Duo diğer uygulamalardan farklı olarak çok sade bir uygulamadır ve siz görüntülü arama için birini aradığınız zaman karşı taraf aramaya cevap vermeden önce sizin görüntünüzü görmektedir. Bu iyi midir ya da kötü müdür sizin taktirinize bırakıyoruz.

  Uygulamayı indirerek rehberinizde kayıtlı olan ve Google Duo yüklü olan kişileri görebiliyor ve konuşma yapabiliyorsunuz. Görüntülü arama için uygulamaya giriş yapıyoruz ve Google Duo yüklü olan kişiler karşımıza çıkıyor ve kiminle konuşma yapmak istiyorsanız üzerine tıklayarak görüntülü konuşma yapabiliyoruz.

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.