Cilt Lekeleri İçin Evde Çözüm Yöntemleri

Cilt lekelerinden kurtulmak mümkün müdür? Cilt lekeleri için çözüm formüllerini yazımızda sizin için derledik. işte cilt lekeleri evde çözüm yöntemleri.

Cilt lekeleri birçok insanın yaşadığı ve kurtulmak için can attığı cilt sorunlarından biri. Ciltte oluşan koyu renkli lekelerin nedeni kimi zaman zararlı güneş ışınları kimi zaman da sivilce izleri olabilmekte. Bununla birlikte halk arasında “derma” gibi adlandırmalar yapılan lekeler de bulunmakta. Nedeni ne olursa olsun cilt lekeleri cildimizde hoşumuza gitmeyen sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Cilt lekelerinden kurtulmak ise bu noktada en çok araştırılan konulardan. Peki cilt lekelerinden kurtulmak için ne yapmak gerekir? Cilt lekelerinden kurtulmak mümkün müdür? Cilt lekeleri için çözüm formüllerini yazımızda sizin için derledik. işte cilt lekeleri evde çözüm yöntemleri.

Cilt Lekelerinin Tedavisinde Püf Noktalar

Cilt lekelerinin tedavisinde kullanılan birçok malzeme bulunmaktadır. Bu doğal malzemelerin kullanılması ile oluşturulan kimyasal içerikli ilaçlar da bulunuyor. Ancak içerisinde kimyasal bulunan her madde gibi cilt lekeleri için üretilen kremler de yan etkisi riski ile birlikte gelir. Ayrıca kimyasal içerikli kremlerin cilt lekelerinin tedavisinde kesin çözüm oluşturmadıkları da bilinmektedir. Dışarıda satılan kremlerin ömürlerini uzatmak için kimyasal maddeler eklenmekte. Ancak siz kimyasal maddeler bulunmayan tamamen sağlıklı bir cilt leke kürü yapmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey düzenli olarak uygulamak ve taze hazırlayıp kullanmak.

Cilt lekeleri inatçı lekelerdir. Bu nedenle onlardan kurtulmak da kimi zaman bir hayli zor olabilmektedir. Cilt lekelerinden kurtulmak için yapmanız gerekenlerin başında sabretmek geliyor. Aşağıda yer alan her iki kür de cilt lekelerinin tedavisinde oldukça etkilidir. Ancak bu iki kür için de düzenli kullanım büyük önem taşımakta. Bir kere kullanıp lekelerden kurtulmak gibi bir durum ne hazır satılan leke kremleri ile ne de evde hazırladığınız kürler ile mümkündür. Bu yüzden cilt lekeleri için hazırladığınız kürleri en az 1 ay kullanmanız ve kürü uyguladıktan hemen sonra güneşe çıkmamanız önerilmektedir. Yani daha çok akşamları uygulamanız için müsait zamanlar olabilir.


İlginizi Çekebilir! Cilt Rengi Nasıl Açılır?

Leke Kürü Tarifi (Maydanoz ve Limon)

Maydanoz ve limonun ana malzemeler olduğu bu kür ile cilt lekelerinden kurtulmak mümkündür. Tarifi de bir hayli kolaydır. Limonun sıkılaştırıcı gücünün yanı sıra maydanozun yenileyici gücünden faydalanmak için harika bir yöntem. Tarifi de bir hayli kolay.

Leke Kürü Tarifi

Maydanoz ve limondan başka bir malzemeye ihtiyacınız olmadan yapabileceğiniz bu kür için öncelikle maydanozları incesi incesine yıkamanız gerekiyor. Maydanozları temizledikten sonra 18 cm ebatlarındaki bir tencereye 1 bardak kaynamış su ekleyin. Daha sonra maydanozları doğranmış bir şekilde kaynar suyun üzerine ilave edin. Maydanozları kaynatın. Yaklaşık 10 dakika kaynatmanız yeterli olacaktır.

Altını kapadıktan sonra üzerine bir adet limonun suyunu ekleyin. Cildinize peçete ya da pamuk aracılığı ile uygulayabilirsiniz. Tarif sonunda oluşan kürün yağ benzeri bir kıvamı olması gerekir. Az miktarda ortaya çıkmasına rağmen yaklaşık birkaç gün boyunca işinizi görecektir. Cildinizde leke olan bölgelere bastırmadan nazikçe uygulayabilirsiniz.

Leke kürü tarifinin püf noktası 10 dakikalık kaynama süresidir. 10 dakika boyunca kaynattığınız maydanozların üzerine soğuduktan sonra limon suyunu dökmek de bir hayli önemli. Kaynarken dökmemeye özen gösterin. Bu kürü düzenli olarak cildinize uyguladığınız bir ayın sonunda lekelerin görünürlüklerini kaybetmeye başladıklarını görebilirsiniz. Cildiniz bir hayli hassas olduğundan kullanmadan önce elinizde ya da kolunuz gibi bir bölgenizde ufak bir alanda denemenizde fayda var. Maydanoz ve limonun insanlar üzerinde birlikte ya da ayrı alerji yapan bir etkisi bulunmamakla birlikte bazı insanların ciltleri aşırı hassas olabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell