İş Bankası Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma

Türkiye’nin en köklü bankalarından olan İş Bankası, ATM’ler üzerinden para yatırma imkanı veren bir sisteme sahiptir. Gerek banka müşterileri, gerekse de banka müşterisi olmayan kişiler bu sistemi kullanarak, istedikleri hesaplara para gönderebilir. Bu yazımızda İş Bankası başkasının hesabına ATM’den para yatırma işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Yukarıda da bahsedildiği söz konusu işlem herkes tarafından yapılabilir. Bundan dolayı aşağıda bahsedilecek işlemler kartlı veya kartsız olarak yapılabilir. Bunun için izlenmesi gereken adımlar, genel olarak aynıdır. Fakat banka müşterileri isterlerse, İşCep uygulamasını kullanarak da para yatırma işlemini yapabilir. Bu durumda farklı bir prosedürün izlenmesi gerekecektir.

İş Bankası ATM’den Başkasının Hesabına Para Yatırma

İş Bankası ATM’den başkasının hesabına para yatırma işlemi için aşağıdaki adımların izlenmesi gerekir. Bahse konu işlemler şu şekildedir:

  • ATM’nin üzerinde yer alan Giriş tuşuna basın.
  • Kartsız işlemler menüsüne geçerek buradan başkasının hesabına para gönderme seçeneğini tercih edin.
  • Gelen ekrana, kendi T.C. kimlik numaranızı yazın.
  • Açılan ekrana şube kodunu ve hesap numarasını yazın.
  • Sistem tarafından girilen hesap numarasının kimin olduğu ekranda gözükecektir. Hesap sahibinin isim ve soy isminin ilk harflerine göre bu kontrolü yapın.
  • Yatıracağınız tutarı, para yatırma haznesine yerleştirin.
  • ATM tarafından sayılan parada bir yanlışlık yoksa işlemi onaylayın ve tamamlayın.

Yukarıdaki adımların sonunda, paranızı farklı bir hesaba kısa sürede göndermiş olacaksınız. Bu da size ciddi anlamda zaman kazandıracak ve kolaylık sağlayacaktır.

İş Bankası müşterileri, kartlı olarak bu işlemi yapabilecekleri gibi mobil uygulama üzerinden de ATM’den para yatırabilirler. Bu işlemler için farklı oranlarda komisyon alınması söz konusudur. Banka tarafından alınan komisyon miktarı, yatan hesaba göre farklılık gösterebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell