Banka & Finans

TEB Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), müşterilerine kaliteli hizmet vermek için teknolojiyi etkin bir şekilde kullanmaktadır. Söz konusu banka, Türkiye’de QR kod teknolojisini kullanan ilk kurumlardan birisi olarak dikkat çeker. Gerek bu teknoloji ile gerekse de klasik yöntemlerle ATM’lerden bir takım işlemlerin yapılması mümkündür. Bu yazımızda TEB başkasının hesabına ATM’den para yatırma işleminin nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Böylece TEB ATM’leri üzerinden istediğiniz hesaba anında para gönderme imkanı yakalamış olacaksınız.

TEB ATM’den Başkasının Hesabına Para Yatırma

TEB ATM’den başkasının hesabına para yatırma için izlenmesi gereken adımlar son derece basittir. Bu adımlara geçmeden önce bu işlemin QR kodu ile de yapılacağının bilinmesi gerekir. Eğer banka müşterisiyseniz, CEPTETEB uygulaması üzerinden istediğiniz hesaba para gönderebilirsiniz. Uygulama üzerinden gerekli bilgileri girdikten sonra ATM’deki QR kodunu kameraya okutmanız yeterli olacaktır. Üstelik bu işlem için banka kartı kullanmanıza ve ATM’ye dokunmanıza bile gerek yoktur.

QR kodunun haricinde, isterseniz klasik yöntemi kullanarak da başkasının hesabına para gönderebilirsiniz. Bunun için takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • ATM’nin Giriş tuşuna basın ve buradan kartsız işlemler menüsüne geçiş yapın.
  • Gelen ekranda Para Yatırma bölümüne girin.
  • Öncelikle T.C. kimlik numaranızı ve parayı göndereceğiniz hesap numarasını seçin.
  • Bu aşamadan sonra ekrana gelen bilgilerin doğru olduğundan emin olun.
  • Yatıracağınız tutarı girin ve daha sonra parayı para yatırma bölmesine yerleştirin.
  • ATM tarafından sayılan miktarda sorun yoksa işlemi onaylayın.

Yukarıdaki adımların sonunda, parayı istediğiniz hesaba yatırmış olacaksınız. Bu işlem için TEB tarafından konulan bazı limitler vardır. Tek seferde en fazla 40 banknot yatırılabilir. Yatırılacak toplam para miktarı ise 20.000 TL’yi geçemez.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu