ref: refs/heads/v3.0

  TOKİ Yüzde 20 İndirim Kampanyası Nisan 2018

  24 Nisan 2018 tarihinden başlayacak olan borcunu kapatıp tapusunu hemen almak isteyenler için ev veya iş yeri fark etmeden peşim ödemelerde %20 indirim sağlayacaktır başvurular 24 Nisan tarihi itibarı ile başlayacaktır.

  İndirim kampanyasından faydalanmak için şartlar bulunmaktadır,

  • Bu kampanyadan yararlanmak için 2016 yıl sonuna kadar satışının tamamlanmış ve ödemelerin başlamış olması gerekmektedir.
  • Kalan taksit sayısı 12 ve altına düşenler bu kampanyadan yararlanmayacak.
  • Alıcıların başvuru tarihi itibarı ile TOKİ’ye ödemekle yükümlü herhangi bir burcunun bulunmaması gerekiyor.
  • Alıcılar Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanarak da kampanyadan yararlanabileceklerdir.
  • Yüzde 20 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak alıcılarda yararlanabilecek.

  İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor. Yüzde 20 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak kişilerde yararlanabilecek. Borcunun tamamını kapatamayacak olanlar borç bakiyesinin %25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde %20 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

  Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 24 Nisan – 18 Mayıs 2018 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunulması gerekir. Kampanyadan yararlanmak isteyenlerin son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacaktır.

  TOKİ taksitlerinizi hangi bankaya ödüyorsanız ve konut kredisi ile en azından borç vadesini düşürmek istiyorsanız ödeme yaptığınız bankadan kredi kullanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken tapu almak için veya satmak için TOKİ borcunu ödeyecekseniz konut kredisi kullanmayın Bireysel İhtiyaç kredisi kullanmanız gerekir bunu ister taksit ödediğiniz bankadan isterseniz başka bankadan çekip borcunuzu kapatabilir tapunuzu alabilirsiniz.

  Aslında TOKİ alt gelir grubu değilse her zaman devri mümkün ancak konutu yada iş yerini alacak kişi tapu olmadığı için konut kredisi kullanamıyor mülkün tapusu almanız halinde satış ve müşteri olayı daha da kolay olacaktır.

  Ziraat Bankası ve Halkbank TOKİ indirim kampanyası için kampanyaları bulunmaktadır. Bunun için taksitlerini yatırdığınız banka şubesi yada uygun faiz oranı sunan bankalara bakabilirsiniz. Sadece Konut kredisi şeklinde olursa taksit yatırılan banka zorunludur. Bankalar  ile görüşün ve mümkün ise tüketici kredisi ile işinizi çözün. Konut kredisi kullanılması halinde ise tapuya yine kredi vadesi botunca şerh düşülecektir yani satmanız yine mümkün olmayacaktır.

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.