Banka & Finans

Kamu Bankaları Ortak ATM Uygulaması Başladı

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım, ortak ATM uygulamasının hayata geçirmek için protokole imza attılar. Banka müşterileri ATM limitleri dahilinde ücret ve komisyon ödemeden altta bulunan hizmetlerden yararlanabileceklerdir.

– Para yatırma
– Para çekme
– Bakiye sorgulama
– Kredi kartı borç sorgulama
– Kredi kartı limit sorgulama
– Kredi kartı borç ödeme

Bilindiği üzere 2009 yılında hayata geçen ortak ATM uygulaması zaten bir çok banka arasında bulunmakla birlikte ücret komisyon ve masraflar adı altında kesintisi yapılmaktaydı. Bu uygulama halen devam etmekte olup,  ücretsiz komisyonsuz uygulama sadece yukarıda belirttiğimiz kamu bankaları arasında geçerli olduğunu hatırlatmak isteriz.

Başlatılan uygulama ile birlikte bu bankaların ATM lerinden komisyon ödemeden banka kartınız ile limitler dahilinde para çekebilir ve komisyon yada masraf adı altında bir kesinti yapılmaz. Ziraat Bankası hemen hemen her yerde bulunmaktadır bu yüzden yukarıda belirtilen diğer banka kartları ile masraf ödemeden para çekebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken husus sadece Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Ortak ATM anlaşması yaptı diğer banka kartları ile başka banka ATM lerinden yapacağınız para çekme işlemlerinden komisyon yada masraf ödersiniz.

Özetle bu bankaların kartları ile yine bu bankalara ait ATM lerinden dilediğniz yer ve saatte para çekme olanağı vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu