Banka Sorunları

İş Bankası Maximum Hızır Kredi Kartı Borç Yapılandırma

İş Bankası Kredi Kartı Olan Maximum Kredi Kartı borç yapılandırma yada kredi kartı borcunu taksitlendirme işlemi hakkında ayrıntılı birli vereceğiz. Kredi kartınızın borcunu ödeme gecikmeleri yada artık limiti dolan kredi kartınızı ödeme olanağınız yoksa size kartınızın borcunu nasıl taksitlendirebiliriz maddeler halinde izah edeceğiz.

Kart Borcu Hangi Şartlarda Taksitlendirilir?

Öncelikle kredi kartı borçlarını iki başlıkta incelemek gerekiyor birincisi hesap özeti döneminde hesap kesim tarihi gelmeden yapılan alışverişlerin belli bir faiz oranı ile taksitlendirilmesi bu durum sadece taksitlendirmeye uygun olan ve mevcut dönem içinde yapılan harcamaları kapsar erteleme veya 3-6-12 gibi taksitlendirme olanağı sunmaktadır.

Ancak burada izah edeceğimiz asıl konu tüm kredi kartı borcunun tamamının taksitlendirme kapsamına alınması olacaktır banka tarafından “Hızır Borç Yapılandırma” olarak ta bilinen bu taksitlendirme şartları da ayrıdır.

Hızır Kredi Kartı Borç Yapılandırma, işlemi yapılabilmesi için kredi kartı borcunuzun 60 gün yanı iki ay gecikmeye düşmesi gerekmektedir. 60 günlük gecikme sonrasından İş Bankası Şubesi, Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılı üzerinden Hızır kredi kartı borç yapılandırma sekmesinden borcunuzu 60 aya kadar taksitlendirme olanağı bulmaktadır.

Hızır Kredi Kartı Yapılandırma Faiz Oranı %4,36 olarak belirlenmiş olup mevcut faiz politikaları doğrultusunda aşağı veya yukarı çıkabilir 2024 yılı için şimdilik oranlar bu şekildedir.

Bunun dışında yine de kredi kartı borcunuzu taksitlendirme yapmak isterseniz mutlaka gecikmeye düşmeniz gerekmektedir. Yapılması gereken kredi kartı borcunuzu ödemek daha doğrusu 10 gün gecikmeye düşmesini beklemek asgari tutarı da ödemeyin ve 10 gün bekledikten sonra mesai saatleri içerisinde İş Bankasının Borç Yapılandırma Servisi olan 0850 724 0404 numaralı telefonu arayarak borcunuzun yapılandırma taksitlendirme talebinizi iletiniz.

İşlem olarak borcu ödeyemediğiniz bahisle taksitlendirme talep ediniz ve 12 aydan 60 aya kadar kredi kartı borcunuzu yapılandırabilirsiniz.

Yapılandırılan Kredi Kartı Geri Açılır mı?

Hızır Kredi Kartı Borç Yapılandırma yada borç yapılandırma ile taksitlendirilen kredi kartı borç bitene kadar kullanıma kapatılmaktadır, yine borç bitiminde de açılma ihtimali çok düşüktür kısacası yapılandırdığınız kredi kartınız ile vedalaşmanız gerekiyor.

Kredi Kartı Borcu Yeniden Yapılandırma

Kredi kartı borcunuzu yapılandırdınız ve yine ödeme güzlüğü yada taksitlerin ödemesini geciktiriniz yeniden yapılandırma olanağı var mıdır? Evet vardır ancak banka genelde bu olanağı çok sunmamaktadır.

Yapılandırılan Kartın Borcunu Kapama

Yapılandırdığınız kredi kartı borcunuzu erken ödeme ile kapama olanağı bulunmaktadır ve indirim de sağlanır erken kapama kredi kartınızın açılacağı anlamına gelmez yine kartın açılması bankanın inisiyatifi kapsamındadır.

Yapılandırma borcunu ödemez isem ne olur?

Kredi kartı borcunuzu yapılandırdınız ve ödemediniz bunun sonucunda size uyarı yapılır ve üç dönem üst üste ödemez iseniz yasal takip süreci başlar bunun hakkında daha fazla bilgi için Banka Geciken Borçlar İçin Noterden Gelen İhtarname ve Sonuçları  makalemize göz atabilir siniz.

Konu hakkında soru ve sorunlarınızı yorum olarak yazarsanız cevap yazmaya çalışırız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu