Yapı Kredi World Kart Kredi Kartı Borç Yapılandırma

Yapı Kredi Bankası Kredi kartı World Kart borçlarının yapılandırma işlemi şartlar oluşması halinde 12 aydan 48 aya kadar yapılandırma kapsamında yeniden taksitlendirilmektedir. Borç Yapılandırması yapılması halinde ise Kredi Kartı kullanıma kapatılmakta ve oluşan taksitler aylık olarak ödenmesi gerekmektedir.

Peki hangi şartlar altında kredi kartı borcu yapılandırma kapsamına girer, ne kadar gecikme olursa borç yapılandırma işlemi gerçekleşir ve başvuru nasıl yapılır bunlar hakkında ayrıntılı bilgi vermeye çalışalım.

Öncelikle kart borcunuzun yapılandırma kapsamına girmesi için ekstre borcunun ödenmemesi ve asgari ödeme tutarının da ödenmemiş olması gerekir. Daha doğrusu borcun gecikmeye düşmesi gerekmektedir. Son ödeme tarihi geçen kredi kartı borcu 5 gün içerisinde Yapı Kredi İzleme merkezi tarafından takibe alınır ve gecikmiş borç işlemi görmeye başlar. Öncelikle İnternet Bankacılığı veya Mobil Bankacılık aracılığı ile kartın gecikmelerini takip edebilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu yapılandırma için gecikme şartları da oluşunda şayet kartınızın asgari ödeme tutarını da ödeme olanağınız bulunmuyor ise Yapı Kredi Bankası borç yapılandırma servisi Telefon Numarası olan 444 0 449 numaralı telefonu aramanız gerekmektedir. Burada öncelikle size otomatik sesli mesajlar ile karşılama yapılır ve sizden ödeme sözü vermenizi ister siz bu adımı atlayınız ve Müşteri Temsilcisi ile görüşme adımına geçiniz. Akabinde Müşteri Temsilcisine bağlanacaksınız.

Kişisel bilgileriniz teyit edildikten sonra kredi kartı borcunuzun yapılandırma kapsamına girip girmediği ile birlikte aylık ne kadar taksit ödeyebileceğiz sorulur ve siz ödeyebileceğiniz aylık taksit tutarını belirtebilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Kaç Ay Taksitlendirilir Taksit Tutarı?

Burada Kredi kartı borcunuzun büyüklüğü önem arz eder taksit tutarı yapılacak vade ile orantılıdır, 12 Ay ile 48 Ay arasında kredi kartı borçları yapılandırma daha doğrusu yeniden taksitlendirme yapılmaktadır. Aylık faiz Oranı ise; %4,36 olarak 2024 yılı için belirlenmiştir. (faizler çok yüksel malumunuz değişkendir değişebilir)

Ödemeleri ise yine kredi aynı kredi kartınızı öder gibi ödenmektedir. hesap kesim tarihi ile hesap kesilir ve kartın son ödeme tarihi neyse o gün aylık taksit tutarı ödenir.

Yeniden yapılandırılan Kredi kartı kullanıma kapatılmaktadır ve borç bitiminde açılmamaktadır yada bankanın inisiyatifine kalmaktadır ancak genelde açılmamaktadır.

Yapılandırmadan Vazgeçme Erken Borç Kapama

Borç Yapılandırma ile taksitlendirilen Yapı Kredi World Kart taksitleri aylık olarak ödenir. Diyelim ki nakit buldunuz ve borcunuzu kapatmak istiyorsunuz bunun için banka şubesine gitmeniz gerekmektedir ve yine erken kapama dahi yapsanız kartınızın geri açılma ihtimali oldukça düşüktür.

Yapılandırılan Kredi Kartı Borcunu yeniden yapılandırma ise hemen mümkün olmamaktadır, öncelikle dört ay ödenmesi gerekmektedir 120 günden aşağı yeniden yapılandırma taksitlendirme talebinde bulunmanız mümkün değildir.

Yapılandırma borcu ödenmeyen ve takibe düşen banka borçları hakkında yazımız olan Avukata Düşen Banka Borçlarını Taksitlendirme makalemize de göz atabilir siniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.