2019 Ramazan Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Zaman Yatar ve Ne Kadar Yatacak

2019 Ramazan Bayramı nedeniyle emeklilere ödenecek olan Bayram İkramiyesi ne zaman ödenecek Memur İşçi ve Bağkur emeklileri ne zaman ikramiyesi alacak Zam geldi mi Hesaplara ne zaman geçer kısaca bilgi verelim.

Bilindiği üzere Ramazan ve Kurban Bayramlarında tüm emeklilere ikrami ödemesi başladı bu yıl yani 2019 Ramazan bayramında da aynı şekilde ödeme yapılacaktır. Memur Emeklileri 30 Mayısa kadar alması beklenen ikramiyeyi İşçi ve Bağkur emeklilileri ile birlikte dul ve yetim aylıkları alan kişilere de aynı şekilde ödeme yapılacaktır.

2019 Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar?

Bayram ikramiyesi 2018 yılında kanunla belirlenmiştir ve sabit bir sosyal ödeme kaleminde çıkmaktadır. Bu nedenle aynı geçen yıl gibi 1.000 TL (bin)olarak ödenecektir. Artması için kanun ile düzenleme gerekmektedir.

Bugün itibarı ile tam net ödeme tarihleri belli olmamak ile birlikte 31 mayıs 2019 tarihine kadar tüm emeklilere ödemenin yapılması planlanmıştır.

Ödeme planı aynen maaş gibi tahsis numarası gözetilerek verilecek olup 31 mayısa kadar tüm emeklilere paraları emekli maaşı aldığı banka hesaplarına yatırılmış olacaktır.

Burada bir hususu belirtelim. Emekli ikramiyesi hak sahibine ödenen bir sosyal yardımdır. Bir emeklinin maaşını iki kişi alıyor ise yani emekli kişi vefat etmiş maaşını kızı ve eşi alıyor ise ikramiye yarı yarıya bölünür ancak tek kişi alıyor ise aynen tek kalem de 1.000 TL olarak alacaktır.

Diğer konu ise emekli ikramiyesinin icraya konu olma durumu hayır icraya konu edilemez. buna ilişkin yazımız Emekli İkramiyesine İcra Gelir mi? konumuza göz atabilir siniz.

Bayramınızı kutlar hayırlara vesile olmasını dileriz..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.