Nedir?

Passolig Nedir

Passolig, futbol sever taraftarların maçları canlı izleyebilmek için sahip olmaları gereken bir elektronik kart uygulamasıdır. Artık maçlara girmek için taraftarların Passolig kart sahibi olmalı bir mecburiyet halini almıştır. Passolig kartın taraftarları en mutlu eden yönü ise uzun bilet kuyrukları ve bekleyişleri sonlandıran bir uygulama olmasıdır. Passolig kart sayesinde taraftarlar canlı olarak izlemek istedikleri her maç için online olarak bilet alabilmektedirler.

14 Nisan 2014 tarihinde yürürlüğe konulan uygulama ile kağıt biletler yerini Passolig karta bıraktı. Biletlerin fotoğraflarının çekilip paylaşıldığı dönem geride kaldı. Artık maçlara elektronik biletler ile gidiliyor. 

Passolig sahibi olan spor severler için satın aldıkları maç biletleri ve kombine biletler otomatik olarak Passolig kart içerisine tanımlanır. Böylece taraftarlar maç günü geldiğinde stadyumlarda bulunan el terminalleri aracılığı ile biletlerinin yazılı bir kopyasını alabilmektedirler.  Elektronik bilet satın alındığında taraftarın mail adresine ve cep telefonuna maç bilgisi ve bilet ile ilgili tüm bilgiler gönderilmekte. Böylece taraftar için güven verici bir uygulama sağlanmaktadır. 

Passolig Kart Avantajları 

Passolig kart, sahiplerine maç biletlerinden başka ayrıcalıklar da sağlamaktadır. Passolig kart sahipleri anlaşmalı olunan şehirlerde kartlarını toplu taşıma araçlarında ulaşım kartı olarak kullanabilmektedirler. Böylece maç hangi şehirde olursa olsun ulaşım dert olmaktan çıkıyor. Passolig kart birden çok faaliyeti aynı anda yapabilmektedir. Kart sahibinin tercihine göre kartın kredi kartı veya alışveriş kartı olarak da kullanılabilme özellikleri mevcut. 

Passolig kart sahibi taraftarların kazandıkları ayrıcalıkları madde madde değerlendirelim. 

 • Passolig kart sahipleri stadyum önlerinde saatlerce kuyruk beklemez, kendi koltuğuna oturur ve sevdikleri ile yan yana maç izleme keyfini çıkarır. 
 • Passolig kart ile istenen her yerden alışveriş yapılabilmektedir. Yapılan her alışveriş taraftarların taraf oldukları kulübe destek olma imkanı sağlar. 
 • Passolig kart sahipleri anlaşmalı olan tüm şehirlerde ulaşım sorunu yaşamaz. Toplu taşıma araçlarında Passolig kartları ile ulaşım imkanlarından faydalanabilmektedirler. 
 • Passolig kart ile taraftarlar üzerinde nakit taşımak zorunda kalmadan stadyum içerisindeki kafe ve büfelerden alışveriş yapabilirler. Madeni para taşımanın stadyum girişinde yaşattığı sorunlardan böylece kurtulurlar. 
 • Passolig kartlar temassız kullanım özelliğine sahiptir. Hızlı alışveriş severler için 120 Türk Lirasına kadar ödemeler 1 saniyede yapılabilmektedir. 

Passolig Kart Nasıl Alınır?

Futbol severler için sıklıkla sorulan sorulardan biri olan “Passolig Kart Nasıl Alınır?” sorusunu cevaplandıralım. Aslında Passolig Kart almak oldukça kolaydır. Adım adım “Passolig Kart Nasıl Alınır?” İnceleyelim. 

 • Passolig internet sitesine girilir. 
 • Hemen al butonuna tıklayarak kart alma işlemlerine başlanır. 
 • Cep telefonuna gönderilen sms şifresini gerekli alana girerek ilk aşamayı tamamlayın. 
 • Kullanılmak istenen kart tipi seçilmelidir. 
 • Kişisel fotoğraf yüklenir ve ödeme aşamasına geçilir.
 • İşlemler tamamlandıktan sonra Passolig kart kurye aracılığı ile sahibine ulaştırılır. Ancak pasaport ile başvuran yabancı uyruklu kişiler için kurye sistemi yoktur. Bu kişiler kartlarını stadyum gişelerinden alabilirler.
   

Passolig Kart Çeşitleri

Daha önce banka kartı veya kredi kartı kullanmamış olan taraftarlar için alışverişlerde kullanılabilen bir kart olarak hizmet veren Passolig kredi kartı alışverişlerde taraftarlara özel limitler ile piyasaya sürülmüştür. Passolig kredi kartı ile limit aşılmadan ihtiyaçlar karşılanabilir, nakit ihtiyacı olduğunda uygun faiz oranları ve vadeli, taksitli nakit avans çekilebilir.

Alışveriş yapmanın bir başka yolu da Passolig Banka Kartı veya Passolig Cüzdan Ön Ödemeli Kart ile işlem yapmaktır. Bu kartlar ile alışveriş yapabilmek için içerisine bakiye yüklemeniz yeterli olacaktır. Bu kartlara bakiye yüklemek için PTT şubesi, PTTmatik, N Kolay İşlem Merkezi, N Kolay İş Yeri veya Vakıfbank ve Akbank ATM’lerini kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra herhangi bir bankadan Passolig hesabınıza EFT yaparak da kartınızın içerisine para yükleyebilirsiniz. 

Passolig kart sahipleri birçok kampanyadan faydalanabilmektedir. Bu kampanyalar düzenli olarak güncellenir ve yenilenir. Passolig uygulamasının kampanyalar sayfasından pek çok kampanya fırsatına ve markaların Passolig kullanıcılarına özel indirimlerine ulaşılabilmektedir.

Passolig kart sadece gerçek mal ve alışverişlerde değil sanal alışverişlerde de kullanılabilir. Passolig kullanıcıları E ticaret mağazalarından alışveriş yapabilir kapıda ödeme ücreti gibi ekstra ücretler ödemekten kurtulabilirler. Ayrıca sanal hizmetleri satın almak için de kullanıma uygundur. 

Kart sahiplerinin alışveriş şifreleri kart alındığında kendileri tarafından oluşturulmalıdır. Önce kartı eline ulaşan Passolig kullanıcısı 0850 724 33 44 Passolig İletişim Merkezi numarasını arayarak veya cep telefonundan kısa mesaj olarak “Şifre” yazıp bir boşluk bırakıp, kart numarasının son dört hanesini sonra bir boşluk daha bırakarak kartın arka yüzündeki 3 haneli güvenlik kodunu yazıp 6033’e gönderebilir. Bu yolla şifre alınma işlemi de tamamlandıktan sonra kart kullanıma tamamen açılacaktır. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu