Passolig Kart Nasıl Alınır Nasıl Çıkartılır

Passolig, maçların canlı izlenebilmesi için sahip olunması gereken bir elektronik kart uygulamasıdır. Eskiden maçları canlı izleyebilmek için satın alınması gereken biletler eskiden gişelerden satılmaktaydı. Bu durum da spor sever taraftarların saatler öncesinden bilet alabilmek için stadyum gişelerine gelmelerinin gerektiriyordu. Bu sistemin taraftarlar için birçok olumsuz tarafı vardı. Özellikle aileleri ile maç izlemek isteyen taraftarlar için maç izlemeyi eziyet haline getirdiğini bile söylemek mümkün. 

Passolig elektronik kart uygulaması ile gişeler önünde saatler süren bilet kuyrukları da tarihe karıştı. Passolig kart sahipleri internet üzerinden izlemek istedikleri maçların biletlerini satın alabilme imkanına sahiptirler. Böylece maç başlamadan az bir zaman önce kendilerine ayrılmış koltuklarına oturabilir, rahatlıkla maç izlemenin keyfini çıkarabilmektedirler. Stadyum çevresinde oluşan karmaşa ve kalabalığı engelleyen, ayrıca güvenli bir ortam sağlayan Passolig Elektronik Kart uygulaması taraftarları memnun eden bir uygulamadır. 

Artık Passolig Kart sahibi olmayan taraftarların maçlar için bilet alamamaktadır. Yani maç biletlerinin alınması sadece Passolig Kart ile mümkün olabilmektedir. Passolig Kart, sahiplerine birçok avantaj da sağlamaktadır. Bu avantajlardan bazıları stadyum içerisinde bulunan büfe ve benzeri yerlerden alışveriş yaparken kartın kullanılabiliyor olması. Böylece taraftar stadyuma girerken madeni para taşımak zorunda kalmaz ve girişlerde sıkıntı yaşamaz. 

Peki taraftarların sahip olmak zorunda oldukları Passolig Kart Nasıl Çıkartılır? Passolig Kart Çeşitleri Nelerdir? Passolig Kart Sahip Olmanın Avantajları Nelerdir? Gibi sorular ise maç sevdalıları tarafından sıklıkla sorulmaktadır. İşte bu soruların cevapları…

Passolig Kart Nasıl Çıkartılır?

Passolig kart çıkartmak için kısa bir kaydolma süreci mevcuttur. Passolig kart üyeliği yapmak isteyen bir taraftar mutlaka kartını kendi adına yaptırmalıdır. Kendi fotoğrafı ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik bilgileri ile kaydolmalıdır. Kartlar üzerine fotoğraf olmasının nedenlerinden biri kartın anlaşmalı şehirlerde toplu taşıma ulaşım araçlarında kullanılabiliyor olmasıdır.

Passolig kart çıkartmak için ilk önce Passolig internet sitesine gidilmelidir. Çıkan sayfada “Hemen Al” butonunu göreceksiniz. Hemen al butonuna tıklayarak kart alma işlemlerine başlamalısınız.  Çıkan sayfada ilk adım olarak kullanıcı bilgilerinizi girmelisiniz. Bu bilgiler; uyruğunuz, Türkiye Cumhuriyeti kimlik bilgileriniz, doğum tarihiniz, tuttuğunuz takım, cep telefonu numaranız ve e posta adresinden oluşmaktadır. Bilgilerin tamamı kartın kullanılabilmesi için zorunlu olarak sisteme kaydedilmelidir. Akabinde ikinci adıma geçebilmek için Kişisel verilerin kanuna ilişkin aydınlatma metni ve muvafakatname okunmalı ve onaylanmalı, daha sonra kullanıcılar maçlar hakkında bilgi ve iletilerin taraflarına gönderilebileceğini kabul ederek ikinci adıma geçmelidir. 

Cep telefonuna gönderilen sms şifresi gerekli alana girilmelidir. Daha sonra kullanıcı tarafından istenilen kart tipi seçilerek işleme devam edilir. Ödeme aşamasına geçilir. Kart ödemesi tamamlandıktan sonra Passolig Kart sahibine kurye aracılığı ile ulaştırılır. 

Pasolig kart başvurusunu yaparken pasaport bilgileri ile üye olan yabancı uyruklu taraftarlar kartlarını stadyum gişelerinden alabilirler. Tanımlı bir adresi olmayan yabancı uyruklu taraftarlar için kurye hizmeti yoktur. 

Passolig Kart Çeşitleri Nelerdir?

Passolig kart çıkartmak isteyen taraftarın sıklıkla sordukları sorulardan biri de Passolig Kart çeşitleri arasından hangi kartın kendilerine en uygun olduğudur. 

Passolig tarafından satışa sunulan 3 çeşit Passolig Kart vardır. İşte Passolig Kart Çeşitleri

Passolig Cüzdan Ön Ödemeli Kart

Passolig cüzdan ön ödemeli kart, işlem yetkisi en kısıtlı olan Passolig kartıdır. Daha çok 18 yaşın altındaki taraftarların kullandığı Passolig cüzdan ön ödemeli kart, içerisine bakiye yüklenerek kullanılabilmektedir. Aynı zamanda içerisine yüklenen bakiyeler ile maç bileti almanın yanı sıra kullanıcısına alışveriş kartı olarak da kullanabilme imkanı sağlar.  

Passolig Kredi Kart

Passolig kredi kart, işlem yetkisi en geniş olan Passolig kartıdır. Yetişkin taraftarların kullanabildiği Passolig kredi kartı, taraftarın yaptığı her işlemde takımına katkıda bulunmasını sağlar. Kullanıcıya nakit avans çekme, alışverişlerini taksitlendirme veya hesabında para olmasa bile işlem yapabilme imkanı sağlar. Diğer tüm kredi kartlarında olduğu gibi Passolig Kredi Kartı da belli ödeme dönemleri olan bir kredi kartıdır. 

Passolig kredi kartı sahipleri kartlarına E bilet yükleyerek maçlara girebilirler. Yıllık kart aidatı ödemezler. Ancak yıllık e bilet kullanım ücreti ödenir. Bu ücret taraftarın kulübüne ve Türk futboluna maddi katkı olarak aktarılır. Bunun dışında herhangi bir miktar karttan tahsil edilmez. 

Passolig Banka Kartı

Passolig banka kartı içerisine bakiye yüklenerek yurt içi ve yurt dışında alışveriş yapma imkanı sağlar. bunun yanında yurt içi ve yurt dışında tüm ATM’lerden para çekilebilmektedir. Passolig banka kartı kullanıcılarının e bilet almalarını sağlar. Alışverişlerinde takımına destek olurlar. Passolig banka kartı içerisinde bakiye varken kullanılabilen bir Passolig kart çeşididir. 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell