Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saçlarımız bazı zamanlar da gözümüze kötü gözükebilmektedir. Özellikle kadınların saçı uzun olduğu için bu durum sık rastlanmaktadır. Saçınızı herhangi bir kimyasal madde sürmeden, boyamadan sadece doğal yöntemler ile rengini daha canlı hale getirebilisiniz. Doğal yöntemler ile saçınızın rengini açtığınız taktirde bitkisel bakımda yapmış olacaksınız. Saç rengi açık kumral vb. olan kişilerin yaz aylarında saç renklerinin döt beş tona kadar açıldığına hepimiz şahit olmuşuzdur. Fakat saç renkleri koyu olan kişiler saçlarının daha canlı ve güzel görünmesi için saç renklerini açmak istemektedirler. Bizde tam bu konuya değineceğiz saçlarınızın daha açık renkte ve güzel görünmesi için doğal yöntemleri anlatacağız.

Papatya Suyu İle Saç Rengi Açma

Papatya suyunun binbir devaya iyi geldiğini herkes bilir. Binbir devanın içerisinde artık saç rengini açma yöntemide vardır. Yapmamız gereken ilk olarak aktardan yada marketten kuru papatya alıyoruz. Aldığımız papatyaları bir demliğe koyarak üzerine 2 yada 3 bardak su ekliyoruz ve kaynamaya bırakıyoruz. Kaynatma noktasında dikkat etmelisiniz. Suyun sarı olduğunu gördükten sonra ocağı kapatmanız gerekmektedir. Eğer suyu turuncu hale getirirseniz saç renginizi açmada sizin için iyi olmayabilir. Sarı rengi alan suyu soğutun ve bir sprey şişesinin içerisini doldurun. Doldurduğunuz papatya suyunu saçınıza sıkın ve masaj yaparak saçınızın her yerine temas etmesine özen gösterin. yarım saat yada bir saat sonra  ılık su ile saçlarınızı yıkayınız.

Limon Suyu İle Saç Rengi Açma

Limon suyu ile saçınızın rengini açmak için ilk önce saçlarınızı ılık suda yıkayınız ve hafif nemli olacak şekilde kurulayınız. Sonrasında limon sıkacağı yardımı ile yarım bardak limon suyu sıkınız ve spre şişesi içerisine doldurunuz ve üzerine aldığı kadar su doldurunuz. Nemli olan saçınıza sprey şişesi yardımıyla limon suyunu sıkın ve masaj yaparak saçınızın her yerine limon suyunun ulaşmasını sağlayın. Yaklaşın yarım yada bir saat beledikten sonra saçınızı ilk olarak ılık su ile sonrasında şampuan yardımı ile tekrar ılık su ile yıkayınız. Bu sayede saç renginiz bir iki ton açılmış olacaktır. Şampuan ile yıkamanızın sebebi saçlarınızı limondan dolayı kuruyacaktır, kuramayı şampuan ile yumuşatabiliriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.