Su Faturası İtiraz

Su faturası itiraz kanalları hakkında merak edilenleri yazımızda derledik. Aşağıda yer alan itiraz kanalları arasından size en uygun olanını tercih edebilir ve su faturanıza itiraz edebilirsiniz. Peki su faturasına nasıl itiraz edilir?

Su faturası itiraz etme yolları faturalarının normal geldiğini düşünmeyen birçok kişi tarafından araştırılan konulardan biridir. Su hizmeti aylık olarak faturalandırma sistemi ile alınan hizmetlerden biridir. Daha önceleri kartlı su sistemi ile verilen su hizmeti şimdilerde büyük oranda faturalı su sistemi ile verilmektedir. Böylece su faturalarınıza itiraz etme hakkı da doğuyor. Eğer hala kartlı su sistemi kullanıyor ve itiraz etmek istiyorsanız da uygun kanallar mevcut.

Su faturası itiraz kanalları hakkında merak edilenleri yazımızda derledik. Aşağıda yer alan itiraz kanalları arasından size en uygun olanını tercih edebilir ve su faturanıza itiraz edebilirsiniz. Peki su faturasına nasıl itiraz edilir? Detaylar yazımızda.

Kartlı Su Sistemi İtiraz Kanalları

Kartlı su sistemi kullanan kişilerin itiraz etmek için başvurabilecekleri kanal belediyelerdir. Belediyelerin web siteleri üzerinden başvuru yapabilir ya da müşteri hizmetleri aracılığı ile aldığınız hizmete itiraz etmeniz mümkündür. Ayrıca bu kanal aracılığı ile harcadığınız su miktarını da öğrenebilirsiniz. Her belediyenin müşteri hizmetleri numarası birbirinden farklıdır. Bunun için hangi belediyeden su hizmeti aldığınızı öğrenmeli ve web sitesi üzerinden müşteri hizmetleri numarasına ulaşmanız gerekebilir.

Su Faturası İtiraz Kanalları

Su faturası itiraz kanalları ile faturanıza itiraz edebilir ve faturanızın tekrar hesaplanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz birkaç yol bulunuyor. Eğer su faturanızın her zamankinden fazla geldiğini düşünüyorsanız öncelikle su faturası hesaplama yolunu denemenizde fayda var. Böylece itiraz etmeden önce faturanızın harcadığınızdan fazla olduğuna emin olabilirsiniz. Geçmiş dönemlere ait su faturalarınızı sorgulayarak da dönemsel olarak ödediğiniz su faturalarının miktarlarını öğrenebilirsiniz. Su faturası sorgulama için linke tıklayabilir ve faturanızı sorgulamanın yollarını öğrenebilirsiniz.  

İlginizi Çekebilir! Su Faturası Sorgulama Yolları

Su Hizmeti Aldığınız Belediye Üzerinden İtiraz Edin

Su faturasına itiraz etmek için öncelikli olarak su hizmeti aldığınız belediye kanalını kullanabilirsiniz. Eğer su hizmetini hangi belediyeden aldığınızı bilmiyorsanız aylık olarak ödediğiniz faturalardan birinin sağ üst ya da sol üst köşesine bakmanız yeterli olacaktır. Belediye ismini öğrendikten sonra belediyenin adını internet üzerinde aratarak web sitesini bulabilir ve şikayet formu ile itiraz edebilirsiniz. Bunun yanı sıra belediyenin müşteri hizmetleri numarasını web sitesi üzerinden öğrenerek doğrudan müşteri hizmetleri ile de bir şikayet dilekçesi oluşturabilirsiniz. Eğer bu yol işe yaramaz ise farklı mercilere de itiraz başvurusu yapabilirsiniz.

Su Faturası İtiraz: CİMER

CİMER açılımı ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi, birçok şikayet ve itiraz söz konusu olduğundan etkili olarak inceleme yapan kurumlardan biridir. CİMER üzerinden su faturanıza itiraz edebilir ve faturanızın incelenmesini sağlayabilirsiniz. CİMER’e ulaşmak için ise Google üzerinden arama yaparak CİMER web sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra web sitesi üzerinden şikayet ve itirazlarınızı gerçekleştirebilir ya da destek hattı üzerinden sözlü olarak durumunuzu anlatıp destek talep edebilirsiniz. Destek hattı ile de su faturası itiraz işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Doğrudan CİMER iletişim hattına ulaşmak için Alo 150 kanalını kullanabilir, cep telefonlarınızın ya da sabit hatlı telefonlarınızdan sadece 150’yi tuşlayarak itiraz dilekçenizi hazırlayabilirsiniz. Bununla birlikte web sitesi üzerinden de doğrudan itiraz başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

CİMER üzerinden yaptığınız itirazları sorgulamak için ise CİMER web sitesine giriş yapmayı ve başvuru sorgula seçeneği üzerinden başvurularınızı sorgulamanız gerekmektedir. Başvurularınızın durumunu istediğiniz zaman sorgulayabilir ve istediğiniz zaman da yeni başvuruda bulunabilirsiniz.

Su Faturası İtiraz: E-Devlet

E-devlet üzerinden de su faturasına itiraz etmeniz mümkündür. E-devlet kanalları aracılığı ile su faturasına itiraz etmek ve aylık faturalarınızı sorgulamak için e-devlet mobil uygulamasına giriş yapabilir ya da web sitesi üzerinden de itiraz işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-devlet uygulaması tıpkı CİMER gibi fatura itiraz başvurularının alınabildiği bir kanaldır. Ancak su faturasına itiraz etmek için e-devlet kanalını kullanmanın bir koşulu bulunuyor. E-devlet uygulaması ya da web sitesi üzerinden giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra fatura itiraz kanalını kullanabilirsiniz. Ya da e-devlet online başvuru yapmak yerine destek hattını da arayabilirsiniz.

E-devlet destek hattı aşağıdaki gibidir;

Alo 160

Yukarıda yer alan Alo 160 e-devlet iletişim hattını arayarak da başvurularınızı doğrudan gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bunun için müşteri hizmetleri yetkili kişisine kimliğini doğrulamanız gerekir. Kimlik doğrulama işlemleri tamamlandıktan sonra hangi nedenle ve ne için itiraz ettiğinizi belirterek şikayet dilekçesi ya da itiraz formu oluşturabilirsiniz.

Su faturasına itiraz etmek için; e-devlet, CİMER ve su hizmeti aldığınız belediyelerin web sitelerini kullanarak ya da destek hattı aracılığı ile itiraz işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzu hangi kanaldan yaparsanız yapın düzenli olarak takip etmeyi unutmayın. Başvuru takip için yine destek hattından faydalanabilirsiniz.  

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell