Papatya Suyu İle Saç Nasıl Açılır?

Papatya suyunun mucizeleri saymakla bitmemektedir. Aslında papatya suyu ile saç rengi açma yöntemi çok eskilere dayanmaktadır. Bu eski yöntemi kullanmak boyaya ve kimyasallara alerjisi olan kişiler için çok iyi olacaktır. Sadece bu yöntemi alerjisi olanlar mı kullanacaktır. Hayır, herkes bu yöntemi kullanabilir. Bitkisel saç açma yöntemi olduğundan dolayı doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Papatya suyu kullanırsanız saçlarınız kurumaz ve saç kırılmalarının önüne geçersiniz. Saç köklerini de beslediği söylenen papatya suyunun mucizesi bitmemektedir. Kullanarak tüm mucizelerden yararlanabilirsiniz. Yazımın devamında sizlere papatya suyunun saçta nasıl kullanılacağını anlatacağım.

Papatya Suyu Saça Uygulama

Boya yaparken nasıl saçımızın bir ucuna önce test yapıyorsak papatya suyunu da kullanmadan önce saçımızın bir bölümünde test etmeliyiz. Vereceğim formül ile papatya suyu saçınızın rengini çok açabilir ya da az açabilir. Siz istediğiniz tona göre formülde artış ya da eksiltme yapabilirsiniz. İlk olarak yapmamız gereken evimizde kurutulmuş papatya varsa onu kullanıyoruz yoksa aktara giderek kurumuş papatya alıyoruz. Yaklaşık 40 gram civarında, sonrasında çaydanlığa ya da tencereye 1 litre soğuk su ve aktardan aldığımız papatyaları koyuyoruz. Koyduğumuz formül kaynamaya başladığında ocaktan alınız. Renginin sarı olması çok önemlidir, rengi turuncu olmadan alıp saçımıza uygulamamız gerekmektedir.

Papatyalar kaynadıktan sonra ocaktan çıkarıyoruz ve soğumasını bekliyoruz. Bu arada biz saçımızı yıkıyoruz. Papatya suyunu kullanmadan önce saçımızın yağsız olduğundan ve temiz olduğundan emin olmalıyız. Sonrasında soğuyan papatya suyunu sprey şişesine dolduruyoruz ve saçımıza sıkıyoruz. Sıktığımız papatya suyunu masaj yaparak saçımızın her yerine eşit dağılmasını sağlıyoruz. Saçımıza sürme işleminden sonra kuruması için yaklaşık 1 saat bekliyoruz. Yaz aylarında saçınıza papatya suyu sürdükten sonra güneşe çıkmayın. Çünkü saçlarınız bu sefer zarar görebilir. Saçımız kuruduktan sonra ılık su ile saçlarımız yıkıyoruz.

Bu yöntemin işe yarayabilmesi için 1 hafta boyunca 2 günde bir olacak şekilde saçımıza uygulamamız gerekmektedir. Tek seferde saç renginiz açılmayabilir, 1 hafta sonunda saç renk tonunuzun açıldığını göreceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell