Nasıl Yapılır?

Turkcell Süperonline Abonelik iptali Nasıl Yapılır ?

Turkcell Superonline ülkemizde yüzlerce kullanıcısı olan internet sağlayıcılarından biridir. 1991 yılından beri faaliyet gösteren markanın internet hizmetleri de ikiye ayrılmaktadır. Türkcell Süperonline internet hizmetleri kapsamında verilen fiber internet ve ADSL internet seçenekleri mevcuttur. Aboneler iki internet servisinden birini tercih ederek Türkcell Süperonline müşterisi olabilmektedir.

Türkcell tarafından verilen kablolu ve kablosuz internet servisi hizmetlerinin yanı sıra alt yapı hizmetleri, uydu telekomünikasyon hizmetleri, kablolu yayın hizmetleri ve sabit telefon hizmetleri de bulunmaktadır. Bu hizmetlerin arasından Türkcell Süperonline kullananların sayısı ise bir hayli fazladır.

Türkcell Süperonline müşterisi olan ve aboneliklerini bitirmek isteyenlerin merak ettiği sorulanrdan biri de “Türkcell Süperonline Abonelik İptali Nasıl Yapılır?” sorusudur. Sizler için Türkcel Süperonline Abonelik İptali hakkında merak edilenleri derledik. Yazımızı inceleyerek Türkcell Süperonline abonelik iptali işlemlerini adım adım nasıl gerçekleştirebileceğinizi öğrenebilir ve işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Türkcell Süperonline Abonelik İptali Nedir?

Süperonline abonelik iptali, Türkcell Süperonline aracılığı ile internet hizmeti alan müşterilerin aldıkları hizmetleri sonlandırmak istemeleri ile birlikte abonelik iptali işlemlerini gerçekleştirmelidirler. Türkcell ayrıcalıklı olarak 1000 Mbps üzerinde internet hızına ulaşan sağlayıcıları ile ülkemizde var olan ilk telekominikasyon şirketidir. Hizmet alanı konusunda kendisini büyük gelişmeler ile ilerleten Türkcell kapsama alanının genişliği ile anılmaktadır.

Türkcell Süperonline Abonelik İptali Nasıl Gerçekleştirilir?

Türkcell Süperonline aboneliklerini sonlandırmak isteyen müşteriler farklı kanallar aracılığı ile bu abonelik iptali işlemini tamamlayabilirler. İptal sürecinde başvuru öncesi herhangi bir koşulun gerçekleştirilmesi gerekmez. Direkt olarak abonenin talep etmesi ile birlikte abonelik iptal süreci başlar. Bu süreç müşteri danışmanlarının müşterileri yönlendirmesi ile gerçekleşmektedir. Bu bağlamda Süperonline müşteri hizmetleri aktif ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalara sahip bir destek ekibidir. Bu nedenle abonelik iptal işlemleri sırasında da müşterilerine zorluk çıkarmazlar.

Müşteriler abonelik iptali yapabilmek için önce müşteri hizmetlerine başvurmalıdır. Böylece abonelik iptal etme süreci başlar. Müşteri hizmetlerine her gün ve günün her saati ulaşmak mümkündür. Yani talep ettiğiniz işlemleri her zaman gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri hizmetleri aranarak önce abonelik iptal talebinde bulunulmalıdır. Akabinde işleme koyulan abonelik iptal talebine ilişkin müşteri hizmetleri tarafından gerekli evraklar hakkında bilgilendirme yapılacak ve abonenin evrakları tamamladıktan sonra abonelik iptal birimlerine gitmesi istenecektir.

 

Bireysel Süperonline abonelik işlemleri ve kurumsal Süperonline abonelik işlemleri için abonelik iptal başvuru kanalları birbirinden fark etmemektedir. Başvurunun gerçekleştirilmesi yeterli olacaktır.

Abonelik iptali süreci için arayabileceğiniz Türkcell Süperonline Müşteri Hizmetleri numarası ise 0850 222 1 222 adlı numaradır. Müşteri hizmetleri sabit veya mobil fark etmeksiniz her yol aracılığı ile aranabilmektedir. Müşteri hizmetleri abonelik iptalinin ilk adımında aranmalıdır akabinde abonelik iptali ön başvuru kaydı müşteri hizmetleri destek personeli tarafından gerçekleştirilir. Müşteri hizmetleri destek personeli müşteriyi abonelik iptali işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için gerekli evraklar hakkında bilgilendirir. Gerekli evrakları tamamlayan müşteri kendisine en yakın konumda bulunan Türkcell Süperonline kurumsal çözüm merkezlerinden birine yönlendirilir. Çözüm merkezine ulaştıktan sonra birkaç prosedür de yetkililer tarafından müşteriye aktarılır ve akabinde internet kesilme işlemleri tamamlanmış olur.

 

Abonelik iptali için talep edilen evraklar arasında kurumsal aboneliğe sahip şahıs şirketler için müşteri fotokopisi, iptal dilekçesi talep edilir. Kurumsal şirketler söz konusu olduğunda ise yetkili kimsenin kimlik fotokopisi ve imza sirküsü ayrıca yetkilinin kaşesinin bulunduğu iptal dilekçesi bulunmalıdır.

 

Bireysel Türkcell Süperonline müşterileri ise abonelik iptal işlemlerini iki kanal aracılığı ile gerçekleştirebilmektedir ve yine bu kanalları kullanırken de belli evrakları tamamlaması gerekmektedir. Bireysel müşteriler abonelik iptal işlemlerini faks yolu ile veya bayi iletişim yolu ile tamamlayabilir.

 

Faks Aracılığı İle Abonelik İptal İşlemlerinin Gerçekleştirilmesi

Faks yolu ile abonelik iptali yapmayı planlayan müşteriler için de faks yolunu kullanmadan önce müşteri hizmetleri ile görüşme zorunluluğu vardır. Çünkü ön başvuru oluşturulma işlemi ancak müşteri hizmetleri tarafından yapılmaktadır ve bu bağlamda faks ile gönderilen evrakların işleme alınabilmesi için ön başvuru talebinin oluşturulmuş olması gerekir.

Müşteri hizmetleri ile yapılan görüşme sonrasında abone gerekli evrakları tamamlayarak Türkcell Süperonline fax aracılığı ile gönderir. Fax gönderim numarası ise 0850 502 61 49 adlı numaradır. Belgeler gönderilirken imzalı olmasına dikkat edilmelidir.

 

Bayi Aracılığı İle Abonelik İptal İşlemlerinin Gerçekleştirilmesi

Kişiler bayi aracılığı ile abonelik iptal işlemlerini gerçekleştirmek istediğinde müşteri hizmetlerine başvurma zorunluluğu yoktur. Ön başvuru talebini herhangi bir Türkcell Süperonline noktasından gerçekleştirebilirsiniz. Akabinde gerekli evraklar yetkili bayiye teslim edilir ve abonelik iptal süreci başlamış olur. Hazırlanması gereken evraklar yetkili bayiden veya Türkcell online hizmetler sayfasından temin edilebilmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu