Akbank Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma

Akbank, insanların bankacılık işlemlerini 7/24 yapabildiği bankalardan birisidir. Ülkenin hemen her yerinde bulunan ATM’ler aracılığı ile bu işlemlerin yapılması mümkün olmaktadır. ATM’ler üzerinden yapılan çok sayıda işlem vardır, fakat bunlardan bazılarının daha öne çıktığı ve daha fazla kullanıldığı bilinen bir gerçektir. Bu işlemlerin başında para yatırma gelir. Bu yazımızda Akbank başkasının hesabına ATM’den para yatırma işlemi hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Akbank ATM’lerinden para yatırmanın farklı yöntemleri vardır. Özellikle Akbank Direkt uygulaması sayesinde yapılan işlem, hem çok kolay hem de çok kısa sürmektedir. Fakat bu işlem sadece banka müşterileri tarafından kullanılabilir ve bu işlemle sadece insanlar mevcut hesaplarına para yatırabilir. Bundan dolayı diğer yöntemin tercih edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Akbank ATM’den Başkasının Hesabına Para Yatırma

Akbank ATM’den başkasının hesabına para yatırma için izlenmesi gereken adımlar aşağıdadır. Bu adımların dikkatli bir şekilde uygulanması ile paranızı, istediğiniz kişinin hesabına yatırabilirsiniz. Bunun için yapılması gerekenler:

  • ATM’deki Giriş tuşuna basın ve ardından Kartsız İşlemler menüsüne geçiş yapın.
  • Bu menüde bulunan Hesaba Para Yatırma seçeneğini tercih edin.
  • Gelen ekrana kendi cep telefonu numaranızı girin.
  • Bu aşamadan sonra ise şube kodunu ve hesap numarasını girin.
  • Girilen bilgilere göre ekrana gelen isim ve soy ismi kontrol edin. Hata yoksa işleme devam edin.
  • Para bölmesine yatıracağınız tutarı bırakın ve ATM’nin parayı saymasını bekleyin.
  • Bir hata yoksa işlemi onaylayın.

Görüldüğü gibi son derece basit bir işlemdir ve insanlar, herhangi bir zorluk yaşamadan bahse konu işlemi yapabilir. Bu işlem için Akbank farklı miktarlarda komisyon almaktadır. Bu ücret 12 TL olup, banka bunu değiştirme hakkına sahip olduğunu belirtmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.