Nasıl Yapılır?

Uyku Nasıl Açılır? Uyku Açmanın Yöntemleri

Bazı zamanlarda oradan oraya koşturmaktan veya bir işle uğraşmak istemediğimizden saatler nasıl geçiyor anlamıyoruz ve yapmamız gereken işler geç saatlere kalabiliyor. Kimi zaman geç saatlere kadar bilgisayarın başında oturabiliyoruz, kimi zaman iş yapma isteğimiz olmuyor, kimi zaman evdeki işlerle uğraşıyoruz, kimi zaman dışarıya çıkıp arkadaşlarımızla vakit geçirebiliyoruz ama yapacağımız önemli işi unuttuğumuzda geç saatlere kadar çalışıyor ve uykusuz kalabiliyoruz.

Gece boyunca ne işle uğraşırsak uğraşalım maalesef uyku saatimizi kaçırdığımız zaman sabah kalktığımızda her şeyden sıkılmış ve çok yorgun olarak uyanıyoruz. Şimdi anlatacağım yöntemler ile gece geç saatlere kadar kaldığımızda ve sabah yorgun uyandığımızda uykumuzu açabileceğiz.

Spor Yaparak Uyku Açma

Aslında yorgun uyanmamız bizim vücudumuzun buna alışık olmamasından kaynaklanmaktadır. Uykunuzu açmak için ilk olarak yataktan kalktıktan sonra eliniz yüzünüzü yıkayın ve odanıza gelerek pencerenizi açın, temiz hava almaya çalışın. Sonrasında ufak egzersiz hareketleri yapabilirsiniz.( Örneğin; şınav, mekik, ısınma haraketleri vs. ) Hem yorgunum hem de spor nasıl yapacağım diye bilirsiniz ama merak etmeyin yaptığınız spor sizi daha çok yormayacak aksine sizi dinç yapacaktır. Unutmayın, spor yaptığınız zaman kalbiniz daha çok oksijen pompalayacak ve beyninize daha çok oksijen gidecektir. Fiziksel olarak ve ruhsal olarak kendinizi iyi hissedeceksiniz.

Üşüyerek Uyku Açma

Yeni uyandınız ve hala uyumak istiyorsunuz ama bir yere de yetişmeniz gerekmektedir. Yetişebilmeniz için uykunuzun açılması gerekmektedir. Bunun için banyoya giderek ılık bir duş alabilir yada soğuk bir su içebilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra kış günlerinde biraz üşüyeceksiniz ve vücudunuz üşümenin etkisiyle kendini savunmaya alacak ve dinç olacaktır. Bu sayede uykunuz açılmış olacaktır.

Sohbet ederek Uyku Açma

Yatağınızdan kalktınız fakat hala uyuma isteğiniz mi var? Yapmanız gereken aslında çok basit hemen evde uyanık birinin yanına gidiyorsunuz ve havadan sudan konuşmaya başlıyorsunuz. Ama moralinizi bozacak konuşmalardan sakının. Bu seferde moraliniz bozulabilir ve uykunuz daha çok gelebilir. Yada evde kimse yokmu telefonunuzdan sevdiğiniz bir arkadaşınızı arayın ve hafta sonu için bir plan yapın, bu sayede uykunuz açılmış olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu