Yapı Kredi Bankası Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma

Yapı Kredi Bankası, insanların 7/24 ulaşabileceği ATM’lerden farklı işlemler yapılmasına olanak sağlamaktadır. Bu durum, insanların finansal işlemleri çok daha hızlı ve zaman kaybetmeden yapması anlamına gelir. Bu yazımızda Yapı Kredi Bankası başkasının hesabına ATM’den para yatırma işlemi hakkında bilgi vereceğiz.

ATM’ler üzerinden yapılan işlemler için geçmişte banka müşterisi olmak ve kart kullanmak zorunluyken, günümüzde bu durum tamamen değişmiştir. Artık insanlar banka müşterisi olmasa dahi, ATM’lerden kartsız olarak bir takım işlemler yapabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası ATM’den Başkasının Hesabına Para Yatırma

Başkasının hesabına para yatırmak için yapılan işlemler, kartlı ve kartsız olarak gerçekleştirilebilir. Banka müşterileri, istemeleri halinde QR kod teknolojisini kullanarak, el değmeden dahi bu işlemi yapabilirler. Bunun için bankanın mobil uygulamasından para gönderilecek hesabın belirlenmesi ve ATM’den de QR kodun okutulması yeterlidir. Diğer seçeneklerle Yapı Kredi Bankası ATM’den başkasının hesabına para yatırma için aşağıdaki adımların izlenmesi yeterli olacaktır:

  • ATM’deki Giriş tuşuna basılır ve ardından kartsız işlemler menüsüne geçilir.
  • Para yatırma seçeneği seçilir.
  • T.C. kimlik numarası doğru olarak girilir.
  • Açılan menüden Hesap Numarası ile seçeneği seçilir.
  • Hesap numarası girilir.
  • Para, ilgili bölmeye yerleştirilir.
  • Yapılan işlemlere ilişkin ekrana gelen açıklama kontrol edilir ve hata yoksa işlem onaylanır.

Bu adımların sonunda, başkasının hesabına para gönderme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Gelişen teknoloji ile birlikte Yapı Kredi Bankası, farklı sistemleri devreye sokmaktadır. Bunun en güzel örneklerinden birisi QR kod uygulamalarıdır. Bu benzer yöntemlerin yakın zamanda hayata geçirileceği ve bu işlemlerin hem daha hızlı, hem de çok daha güvenli bir şekilde yapılacağı tahmin edilmektedir. Bütün bunlar ise insanlar için ekstra kolaylık demektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.