Akbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Nasıl Yapılır?

Akbank, müşterilerinin daha kaliteli hizmet alabilmesi için farklı seçenekler sunmaktadır. Bu seçeneklerden belki de en etkili sonucu veren internet bankacılığıdır. Akbank Direkt ismiyle bilinen bu hizmetten yararlanabilmek için internet bankacılığı şifresine sahip olmanız gerekiyor. Biz de bu yazımızda, Akbank internet bankacılığı şifresi alma işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Böylelikle sizde rahat bir şekilde Akbank Direkt üzerinden işlem yapabileceksiniz.

Akbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Akbank internet bankacılığını kullanmak için bu bankanın müşterisi olmanız gerekiyor. Müşterisi değilseniz, şifre alma şansınız yok. Banka müşterisi olanlar, aşağıdaki adımları takip etmek suretiyle, birkaç dakika içinde şifrelerini alabilirler. İzlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Akbank’ın resmi web sitesine giriş yapın.
  • Sağ üst köşede bulunan Akbank Direkt bölümünün hemen altında bulunan “Şifre Al” butonuna basın.
  • Açılacak yeni sayfanın ilk bölümünde sizden kişisel bilgileriniz istenecek.
  • Ardından kart şifresi ve cep şifresini sisteme girin. (Cep şifre, sistem tarafından cep telefonunuza gönderilen şifredir.)
  • Son olarak internet bankacılığı şifresini oluşturun.

Yukarıdaki adımların eksiksiz bir şekilde yapılması önemlidir. Bu adımlar incelendiğinde, kişisel bilgilerin dışında kart şifresi gibi banka müşterilerinin sahip olacağı bilgiler de istenmektedir. Dolayısıyla, bunlara sahip olmadan şifre alınması söz konusu dahi değildir.

İnternetteki işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız, direkt müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Akbank müşteri hizmetlerine 444 25 25 numaralı hat üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu aşamadan sonra sistem tarafından gerekli yönlendirmeler yapılacaktır. Fakat burada dikkat etmeniz gereken önemli bir husus vardır. Müşteri hizmetlerini sisteme kayıtlı olan telefonunuz üzerinden yapmalısınız. Aksi takdirde farklı güvenlik adımlarını geçmeniz istenecektir.

Akbank İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum

Akbank internet bankacılığını kullanmanıza rağmen şifrenizi unutabilirsiniz. Bu durum, sıklıkla yaşanmaktadır. Böyle durumlarda da yukarıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle yeni şifrenizi kısa süre içinde alacak ve işlemlerinizi yapmaya devam edeceksiniz.

Akbank internet bankacılığı şifre alma işlemi genel olarak bu şekildedir. Şifrenizin dışında cep şifreyi de internet bankacılığına giriş yaparken kullanmanız gerektiğini unutmayın. Bu uygulama ile hesabınıza farklı kişilerin girişi engellenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell