Yapı Kredi İlk Param Nedir?

İlk Param, Yapı Kredi Bankası’nın çocukları veya sevdikleri için birikim yapmak isteyenlerin yararlanabileceği, çocuklar için açılabilen ve çocuk büyüdükçe oluşan birikimlerin de büyüdüğü uzun vadeli bir tür birikim hesabıdır. Bu hesap ile ebeveynler şimdiden çocuklarının geleceği için yatırım yapabilir, ileride oluşabilecek eğitim, evlilik veya kariyer gelişimi gibi önemli dönemlerde kullanabilmek üzere birikim oluşturabilirler.

Yapı Kredi İlk Param Uygulamasının Özellikleri:

Müşterilerin ister kendi çocuklarına ister sevdiklerine armağan edilebilecekleri İlk Param hesabı sayesinde birikim yapmak isteyen kişiler, bugünden birikim yapmaya başlayabilir ve yatırım fonu kumbarası oluşturabilirler.

Bu hesabın diğer özellikleri ise:

  • İlk Param uygulaması, %100 YFAK2 fonu içerdiği için, kullanıcılara uzun vadeli birikim imkanı sunmaktadır.
  • Hisse senedi ve bono piyasasındaki getiri fırsatlarını da değerlendiren İlk Param birikim hesabı, kullanıcılarının yatırımlarının değerinin enflasyon karşısında düşmesine engel olur. Bu sebeple bu uzun vadeli yatırımlar, yatırımcılarına enflasyon üzerinden getiri sağlamaktadır. Seçilecek olan sermaye piyasası aracı, kısa vadede yatırım düşünen kişiler için en kısa sürede nakde dönüştürülebilen, riski az olan araçlar, uzun vadeli yatırımcılar için ise orta risk seviyesi ve yüksek getiri kazandırabilecek araçlar üzerinden tercih edilmektedir.
  • İlk Param kullanıcıları, biriktirdikleri paraları nakde ihtiyaç duydukları herhangi bir zamanda ve istedikleri miktarda bozdurabilirler.
  • İlk Param ile birikim yapan yatırımcılar, birikimlerinin günlük, aylık veya haftalık gelişimlerini, İnternet Bankacılığı üzerinden takip edebilirler.

İlk Param’ı kullanmak isteyen Yapı Kredi müşterileri:

  • Yapı Kredi nezdinde var olan vadesiz mevduat hesaplarından,
  • Yeni açtıracakları vadesiz mevduat hesaptan,
  • Yapı Kredi kredi kartlarını kullanarak İlk Param birikimlerini oluşturabilirler.

Yapı Kredi İlk Param’a Nasıl Başvurulur?

Yapı Kredi’nin tüm kanallarından başvurulabilen İlk Param uygulamasına müşteriler; internet şubesi üzerinden, SMS yoluyla, müşteri iletişim merkezini arayarak veya Yapı Kredi şubelerine kanalları üzerinden ulaşabilirler.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Başvuru:

Bankaları nezdinde önceden açılmış olan bir vadesiz mevduat hesapları olan müşteriler, bireysel internet şubesine girdikten sonra, Başvurular à İlk Param adımlarını izleyerek “Düzenli Fon Alım Talimatı” verebilirler.

Bireysel internet şubesi şifresi olmayan veya şifresini unutan müşteriler ise ekran üzerinde yer alan Şifre Al / Şifremi Unuttum butonuna tıklayarak yardım ekranına ulaşabilir ve şifrelerini hemen alabilirler.

SMS ile Başvuru:

Bankada aktif kullanılan bir vadesiz hesapları olan müşteriler, cep telefonlarının mesaj bölümüne İLKPARAM boşluk T. C. Kimlik numaralarını yazdıktan sonra 4470’e SMS gönderebilirler. Mesaj akabinde Yapı Kredi tarafından gelecek bir telefon ile başvuru tamamlanabilecektir.

Müşteri İletişim Merkezi ile Başvuru:

Çağrı Merkezi üzerinden İlk Param’a başvurmak isteyen müşteriler, 444 0 444 numarası üzerinden “Düzenli Fon Alım Talimatı” verebilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.