BKM Express Nedir?  

Bankalar arası Kart Merkezi, özel ve kamu bankalarının bir araya gelerek kurmuş olduğu asıl amacı nakit paraya ihtiyaç duyulmadan ödeme yöntemleri geliştirmek ve piyasaya sunmak olan bir kurumdur. Bu kurumun çalışmaları sonucunda piyasaya sunduğu BKM Express ise, kredi kart sahiplerinin internet ortamında kart bilgilerini paylaşmadan güvenli ve hızlı alışveriş yapmasına olanak tanıyan bir sistemdir. BKM Express üyesi olan her kredi kartı sahibi, internet üzerinden yaptığı alışverişlerde ayrıca başka bir site ile kredi kartı bilgilerini paylaşmasına gerek yoktur. 

BKM Express Nasıl Kullanılır? 

BKM Express sistemini kullanarak alışveriş yapabilmek için öncelikle siteye girerek üye olmanız gerekmektedir. Siteye üye olduktan sonra alışverişlerinizde kullanmak istediğiniz kredi kartının ilk ve son 4 hanesini siteye girerek kartınızı tanımlayabilirsiniz. Kart tanımlama işleminden sonra, internetten BKM Express ile ödeme kabul eden tüm sitelerden alışveriş yapabilirsiniz. BKM Express, aracı olduğu hiçbir işlem için sizden ücret talep etmeyeceği gibi ek bir komisyon ücreti de almaz. 

Herhangi bir alışveriş sitesinden bir ürün alırken BKM Express ile ödeme yap butonuna tıklayarak doğrudan BKM hesabınıza giriş yapabilirsiniz. BKM hesabınızda sizin bilginiz olmadan işlem yapılmaması için telefonunuza bir aktivasyon kodu gelecektir. Aktivasyon kodunun doğrulanması ile beraber internetten aldığınız ürün için BKM Express uygulaması ile ödemeniz gerçekleşmiş olacak. 

BKM Express Güvenilir Mi? 

BKM Express, herhangi bir özel kuruluşa ait bir sistem değildir, doğrudan kamu ve özel bankaların bir araya gelerek oluşturduğu bir sistemdir. Bu sistemin bilgi veri tabanı doğrudan doğruya bankalar tarafından sağlanmaktadır. Bu kapsamda BKM ile paylaşılan kredi kart bilgileri zaten sistemin veri tabanında yer almaktadır, sistem sadece kartınızı sitede aktif edebilmeniz için sizden bilgiler ister. Bu açıdan değerlendirildiğinde BKM Express ile paylaştığınız bilgilerin güvenliği konusunda endişe yaşamanıza gerek yoktur. 

Ayrıca BKM Express’in ortaya çıkış amacı olan güvenilir ve hızlı ödeme sistemi uyarınca da internetten yaptığınız alışverişlerde hiçbir site ile kredi kartı bilgilerinizi paylaşmanıza gerek kalmaz. Bu sayede internet dolandırıcılarının kurbanı olma riskiniz de azalacaktır. 

BKM Express’in Avantajları Nedir? 

BKM Express kullanmanın avantajlarını aşağıda liste halinde sizin için sıraladık. 

  • BKM Express’e tanımlı olan kartlarınızı, yanınızda taşımanıza gerek yoktur. BKM Express geçen işletmelerde tek tık ile doğrudan ödeme yapabilirsiniz. 
  • BKM Express kabul eden internet siteleri ile kredi kartı bilgilerinizi paylaşmanıza gerek yoktur. Ayrıca BKM Express tarafından da bilgileriniz 3.şahıslara verilmez. 
  • Bankalar arası Kredi Merkezi, BKM Express sistemine geçişin hızlanması amacıyla daimi olarak kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalar ile ücretsiz yemek, sinema biletleri bulma şansınız vardır. 
  • BKM Express kullanarak hiç uğraşmadan başka hesaplara havale işlemi yapabilirsiniz 
  • 7/24 BKM Express üzerinden para gönderebilir yahut ödeme yapabilirsiniz. 

BKM Express Para İsteme Nasıl Yapılır 

BKM Express hesabınız içerisinde belirli miktarlarda bakiyeler olabilir, bu bakiyeleri kredi kartlarınıza çekebilmek için kredi kartınızı sisteme girmeni gereklidir. Sisteme tanımlı kredi kartınızı seçerek para transferi gerçekleştirebilirsiniz. 

BKM Express Taksit Mümkün Mü? 

BKM Express kullanarak yaptığınız alışverişlerde, ödeme yaptığınız alışveriş sitesi taksit imkanı sunuyor ise siz de BKM Express üzerinden taksit miktarınızı seçebilirsiniz. Eğer alışveriş yaptığınız site taksitlendirmeyi kabul etmiyorsa taksit yapmanız mümkün değildir. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell