Güncel Bilgi

Avukata Düşen Banka Borçlarını Taksitlendirme

Avukata Düşen Banka Borçlarını Taksitlendirme

Bir çok tüketici bankadan kullandığı ürünleri yani kredi, kredi kartı ve ek hesaplar gibi borçlarını ödememeleri durumunda alacaklı olan bankanın da kendince yasal prosedür izlenerek alacağını tahsile yönelik girişimde bulunur. Bu alacak ev kredisi ticari kredi, ihtiyaç kredisi banak kredi kartı yada sağlana kredili mevduat hesapları olabilir yasal süreçler içerisinde maaşınıza evinize ev araba gibi mülklerinize icra gelebilir hatta hacz edilip satışa çıkartılabilir. Bu durumda iseniz tavsiye niteliğinde olan yazınız sakin şekilde sonuna kadar okuyunuz.

Banka Borcu Avukata Ne Zaman Düşer?

Bankadan kullanılan ürünlerin üç dönem ödenmemesi durumunda banka tarafından bankanı yasal takip birimine devredilir yani krediniz tasfiye sürecine girer, Kredi kartı Son ödeme tarihinden itibaren üç dönem yani doksan (90) gün sonunda krediniz artık yasal takip birinine geçer. Yine krediler de aynı durum var üç taksit ödenmediğinde yine doksan gün tamamlanmış olur. Tabi bu esnada banka sizi defalarca arayacaktır borç ödeme hatırlatması sürekli yapılacaktır ilk iki dönem aksaması sürecinde üçüncü taksit ödeme dönemi içinde de size borcun ödenmesi bahsi ile Noter aracılığı ile bir ihtarname çekilir ve doksan gün sonunda artık yasal takip birine geçer burada size son bir şans daha verilebilir mevcut borcu 12-24 aya kadar taksitlendirme olanağınız var bunun için banka şubeniz ile görüşün ve ödeme planı isteyin.

Bu süreçte yaklaşık 10-20 gün gibi bir süreniz var demektir. Yine ödeme olmaz ise artık dosyanız bankanın ilgili hukuk bürosuna devredilir ve artık muhatabınız banak değil hukuk bürosu ve dolayısıyla avukat olacaktır.

Dosyam Avukatta Başına Ne Gelir?

bankanın alacağını artık bundan sonra avukat takip edecektir, muhtemelen hukuk bürosu sizi arayacaktır işte şu kadar borç hatırlatması ile birlikte borcun ödenmesi için telkinde bulunulacaktır size 3-5 gün içinde borcun kapatılması için telefon edeceklerdir. Yine avukat İcra Müdürlüğü kanalı ile sizin adınıza borcun ödenmesine ilişkin bir ödeme emri çıkartacaktır. Bu ödeme emri beyan ettiğiniz yada yasal adresinize (MERNİS) Borcun yedi gün içinde ödenmesi, varsa itirazın yapılması (itiraz borç size ait değilse, yada ödediğiniz halde geldiyse elinizde belge varsa), mal beyanında bulunulmasını isteyen bir İcra Ödeme Emri kararıdır. Bu karar size tebliğ edildikten sonra yasal süre olan yedi gün başlar ve bu süre iş günü olarak değil takvim günü olarak hesaplanır. Süre sonunda itiraz oluşmaz ise karar kesinleşir.

Karar kesinleşince, Avukat adınıza kayıtlı araba, arsa, ev tarla vs gibi mallarınıza icra kararı ile satılamaz şerhi konulur yine hisseli gayrimenkul ise hisseniz oranında şerh düşülür.

Gelelim maaşınıza, zaten avukatın önceliği SGK kaydından iş yeri adresinize ulaşmak olacak ve en kısa sürede maaşınıza icra gönderilecektir. Karar kesinleştiği için 1/4 oranında anında kesilir tabi maaşınız var ise.

Avukat Arabamı Evimi Malımı İcradan Satar Mı?

İcra kararı kesinleştikten sonra inisiyatif artık avukatta burada borcun büyüklüğü önem arz etmektedir, örneğin maaşınızdan yapılacak kesinti borcun 10-20 ay gibi bir sürede tahsili mümkün ise genelde malların satış işine çok girmezler bir arabayı yada gayrimenkulü satışa hazırlamak uzun iş. Burada borçlu avukat ile iletişim kurmalı ve borcun ödenmesi için iyi niyet ve gayret göstermeli, gerekirse avukatı ziyaret edin ödeye bilme gücünüzü iletin yine gerekirse maaşınızdan 1/4 değilde muvafakat vererek 1/3 oranında kesilmesi yada sizin belirleyeceğiniz bir tutarı kestirin. Avukat sizden ödeme taahhüdü isteyebilir bunu sakın ödeme sınırlarınızı aştırmayın ödeme iseniz üç aya kadar tazyik hapsine neden olabilir.

Ancak borç fazla ise avukat sizi yoracaktır ve daha fazla ödeme talep edecektir, şimdi 50 Bin TL borç için maaştan gelecek olan aylık 800 TL ye razı olmayacaktır o yüzden sizden en azından 5-10 Bin peşin ve aylık 2-3 bin bir ödeme talep edecektir. Özetle avukatı ikna etmek zorundasınız ve limitlerini zorlamak zorundasınız. Hele hele aracınız yeni ise ve para edecek bir araba ise avukat size daha sert bastıracaktır. Bunun için avukat ile yüz yüze mutlaka görüşün  mevcut borcu azami 24 aya kadar size opsiyon sunacaktır Ancak araç arsa gibi mallarınız satılama karşılığında sizden ödeme taahhüdü isteyeceğini de unutmayın sizi yormayacaksa ve ödeyebilecek seniz taahhüdü verin.

Mallarınıza icra yani satılamaz şerhi konulması hemen satılacağı anlamına gelmez zaten satış durumu olursa size icradan mutlaka yazı gelecektir.

Maaşım Malım Mülküm Yok Avukat Ne Yapabilir?

Burada avukat icra müdürlüğünden ödeme emrini çıkartır ve size tebliğ edilmesini sağlar sizin adresinizin olmaması kaydınızın olmaması çözüm değil kütük kaydınıza annenize babanıza köyünüze muhtarınıza tebliğ yaptırır yani 7201 sayılı kanuna göre tebliğ sağlayabilir. Tabi mal mülk maaş olmayınca bekleyecektir. Bu arada faiz işleyeceğini de unutmayın bu borç sizin eninden sonunda sizi bulacaktır mesela bir işe girdiğiniz an bulurlar bir mal edinme miras kalması gibi durumlarda anında  ensenizde bitecekler bu bir sene olur beş sene olur. Tabi bu durumda olanların bir avantajı var alacaklı tahsil kabiliyeti sınırlandıkça borçlu açısından avantajlı olmakta ve taksitlendirme ve pazarlık gücü artmaktadır hele hele üç beş sene borç ödenmediyse daha makul teklifler alabilir siniz.

Öyle sizi arayıp hapse atarız süründürürüz gibi söylemleri çokta dikkate almayın ödeme tahhüdü vermediğiniz sürece bişey olmaz hapis söz konusu olmaz, yine mal beyanında bulunmaz iseniz size yakalama kararı çıkartabilirler oda icra da mal beyanında bulunur çıkarsınız. Bu durumu düşmemek içinde varsa size gelen bir icra İlgili icra müdürlüğüne doya numarası ilgi tutularak bir dilekçe yazın ve mal beyanımdır açıklama kısmına maaşım gelirim yok üzerime kayıtlı malım mülküm yoktur ve terekem bundan ibarettir şeklinde yazın ve ilgili icra müdürlüğüne iadeli taahhütlü yollayın yada bizzat götürüp teslim edin. Artık dosyanız sizi bekleyecektir. Zamanaşımı ve diğer durumlara ilişkin ayrıntılar için Borçlarda zamanaşımı başlıklı yazımıza göz atınız.

Unurmayınız borç sizin siz ödersiniz ölürseniz ailenize kalır eninde sonunda bi şekilde alacaklı alacağını alacaktır o yüzden hukuk büroları ile iletişim kurun ve borcun ödenmesi için çözüm yollarına bakınız. Ha aileniz sizden gelecek borçlara reddi miras yapar o başlı başına ayrı bir konu.

İcra Borcu Taksitlendirme

Burada avukat ile görüşmek mutlak şarttır sonuçta alacaklıyı temsil etmekte ve tüm tasarruf genelde avukatta olur, İcra Müdürlüğüne borç taksitlendirme talebi ile dilekçe dahi verseniz bunu alacaklı vekili kabul veya ret edebilir o yüzden yapıcı olmaktan başka sizi çözüme kavuşturacak yok çok az hatta yok gibi.. aklınıza takılan olursa yorum veya mail ile iletebilir siniz.

Avukat Bilgilerine Nasıl Ulaşabilirim?

Avukat adını avukatlar.info.tr ‘de aratarak avukatınızın bilgilerini bulabilirsiniz. Eğer site üzerinde avukat araması yaparak bulamadıysanız, iletişim sayfasından avukatın adını iletmeniz durumunda size avukatın bilgilerini gönderiyorlar.

Üstte bulunan  avukat aramasına ilişkin web sitesi ile bir alakamız yoktur. Sadece bilgilendirme ve bölgenizde bulunan avukatlara ulaşmanıza yardımcı olmak için eklenmiştir. Sözleşme yapmadan, resmi bilgi ve belge edinmeden kişisel sorun ve bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Mfy dedi ki:

  Denizbank tan kullanmış olduğum krediyi yapilandirmistim ama 3 aydır ödeyemedim bana son bir gün süre verdiler bir taksit ödemem için bende belirtilen gün gittim ama atm den bildikleri girdiğimde ödeme yapacak krediniz bulunmamaktadır şekline uyarı verdi ve ben odemeyi yapamadim avukata vermişler avukat kalan borcun tek seger de ödemeli veya 4000 ₺ ödemeli istedi ama benim imkanım yok üzerine herhangi biri mal varlığı yok maaşlı çalışıyorum naısl hareket etmeliyim

  1. admin dedi ki:

   avukata ulaşın ve durumu izah edin ödeyeceğini beyan ediniz bu arada 4-8 arası bir taksit ile ödeyebileceğinizi söyleyiniz. illa uzlaşırsınız

 2. sinan dedi ki:

  merhaba.62.000 tl kredi çekmiştim ve icralık oldum. 15 aydır maaşımdan yaklaşık 1000 1000 çekmekte ancak peşin kapatmak istediğim zaman 100 bin liraya kapatırız demekteler. sanırsam bu borç bir ömür bitmeyecek.benim bilmediğim mantıklı bir yol var mı acaba..bu arada sırada bekleyen icra borçlarım da var.kolay gelsin

  1. admin dedi ki:

   Şimdi 62 bin borç ne zaman icraya düştü en son ödenen kredi taksidiniz ne zaman bunlar önemli birde uyap vatandaş portalından güncel borcunuzu görebilirsiniz.

 3. beytullah dedi ki:

  merhaba garantı bankasına 12 tl borcum var dosyam avukata verılmıs calısıyorum ama sgksız benle anlasmaya gıdermı yoksa taksıtlendırme yapar mı bırde ne kadr oderım bu arada uzerıme bır tane daha ıcra var ama taksıtlendırme yaptılar her ayda duzenlı oduyorum uzerıme sadece fındk tarlaları var

  1. admin dedi ki:

   Üzerinize taşınmaz olması alacaklıları sizi tada fazla baskı yapmasına neden olur sanırım 12 bin borc sizin yapmanız gereken avukat ile görüşün ödeyeceğinizi uygun bir dille iletiniz hatta mümkün ise bürosuna gidiniz ve taksitle ödeyebileceğiniz beyan ediniz.

 4. timur dedi ki:

  telefon numaranızı alma imkanım varmıdır

  1. admin dedi ki:

   Telefon numarası veremiyoruz, ancak sorununuzu buraya yazınız size bilgi vermeye çalışırız, özel durumunuz var ise buraya yazınız biz gerekirse yazınızı gizleriz kimse görmez mail adresi de bırakınız size sadece bilgi amaçlı ileti yapabiliriz.

 5. Ercan dedi ki:

  Benim vakıfbank 4300tl borcm avukatta taksıt yapmıyor ne yapmalıyım

 6. Ercan dedi ki:

  Borcumu taksitlenmek istiyorum avukat yapmıyor

 7. Emre dedi ki:

  Mrhb benim 50 bin borcum vardı avukatımla yapılandırdım borcumu yalnız bir yirmi gün gecti bir taksitini ödeyemedim ne olur sonuc çgerene bilirmiyim

  1. admin dedi ki:

   haber verin avukata

 8. Mahmut dedi ki:

  Reno finanstan araç aldım düzenli ödüyorum ancak garanti bankasından çektiğim krediyi 3 ay ödeyemedim ödeme yapmak istediğimde bizden çıktı avukat sizi arar dediler. E devlette herhangi bişey yok avukatta aramadı yazıda gelmedi. icra önce maaşa mı gelir arabayamı gelir ben arabayı anneme satsam sorun olur mu ?

  1. admin dedi ki:

   Satabilirsiniz ama maaşınıza icra gelir

 9. Sedef dedi ki:

  Merhaba, yapi kredi bankasina ait 3 dosyam var toplam 26 bin tl. İcraya yeni girdi avukat henüz benimle iletisime gecmedi. Ustune faiz koymuslarmidir yada en fazla ne kadar koyabilirler? Ben asil borcum uzerinden indirip isteyip kalan tamamini kapatmak isteyecegim sizce makulmudur?

 10. Gülçin dedi ki:

  Merhaba, 46000 TL borçla garanti bankasından dosyamız avukata geçti. Avukat aradı ve 29,500e kapatabileceğimizi söyledi. Bizde yanınıza gelelim anlaşma yada protokülümüzü hazırlayalım ödeyelim dedik. Ancak herhangi bir protokol yada anlaşma olmadıgını direktmen garanti bankasına yatıracagımızı ve kendilerinin sistemden düşeceğini söylediler. Sistem bu şekilde mi ilerliyor acaba? Yatırmadan önce protokol gibi bir şey yapmamız gerekmiyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim

  1. admin dedi ki:

   orun olmaycak gibi

 11. lütfü dedi ki:

  iyi günler benim garantiye borcum var 17 bin tl ama hukuk bürosu beni zorluyor ödemeniz lazım diyor ama imkanım yok abimin arabası benim üzerime onunda durumdan haberi yok ne yapacam bilmiyorum hukuk bürosu ilk başta anlaşma yoluna gitti bir iki kere para yatırdım toplam 2 bin küsur ama şimdi hepsini ödemeniz lazım diyor yardımcı olursanız sevinirim durum acil bi fikir veresiniz iyi olur

 12. Sezer dedi ki:

  Merhaba. Mümkünse yardımınızı almak isterim. Benim yapı kredi bankasına 1424 TL hesap kartından avans çektiğim için borcum var, bu borcu avukata devretmişler bugün avukattan telefonuma mesaj geldi, bilgim henüz bugün oldu avukata taksit yapmq imkânınız var mı yardımcı olun dedim, ama kesin bir dille red etti taksit yok tamamını bugün yatıracaksın diyerek net konuştu bende borç benim kabul ediyorum ama şu an bu kadar yatiramam dedim sert dille konuşarak ben onu alırım sen bilirsin diyerek telefonu yüzüme kapattı neden yapmıyor taksit neden daha çok mağdur ediyorlar lütfen yardımcı olun ne yapmam gerek.

  1. Sezer dedi ki:

   Yardım bekliyorum dedim ama mesajıma tek cevap alamadım ilginizi çekemedim sanırım.

 13. ömer dedi ki:

  merhaba kolay gelsin benim şuan bankaya faiziyle 11 tl borcum var avukat 7800 tl ye kapatalım diyor ama icraya gitmeden önce ödeme yapmıştım sizce avukatın anlaşmasına uyup ödemelimiyim yoksa direk icra dairesinden kapatsam avukata ek bi ücret ödermiyim ve icra dairesinde borcum 7800 tlden az mı çıkar ?

 14. Özlem dedi ki:

  Merhaba Akbank a ihtiyaç kredimde 4 bin yl borcum var avukata verecekler 90 gün süreyi aştı çünkü avukatla anlaşma sağlayabilir miyim

  1. admin dedi ki:

   evet sağlanabilir ayrıca avukat ile görüşürken icra vs masrafları için Küçük Meblağ İcralarda Vekalet Ücretine İtiraz Limiti Nedir? bu yazımızı inleyiniz..

 15. sahin dedi ki:

  ben 3 aykredi kart borcumu odeyemedim bugun bi kismini yatirmak icin gittim avkata gitmis 1000 tl borcum var di ne yapmam gerek taksit yapar mi

 16. hilal dedi ki:

  merhaba bankaya kart borcum vardı ödiyemedim avukata düştü nasıl bir yol izlemem gerekiyor üzerime hiç bişi yok bi tek dükkanım var kira içerisindeki mallara icra gelirmi yada evime avukatla daha görüşmedim konuştuğumda nasıl bir yol izlemeliyim benden paranın tamamını isterse ödiyecek gücüm yok taksite bağlarmı yada benim bunu talep etme hakkım varmı şimdiden teşekkür ederim

  1. admin dedi ki:

   İşyerinize icra gelme oalsılığı var

 17. Hülya dedi ki:

  Merhaba avukata düşen borcun son taksitinde 1 gün gecikme olursa sorun olur mu

  1. admin dedi ki:

   Düzenli ödüyorsanız genelde sorun olmaz mümküne bilgi veriniz bir gün gecikmeyi

 18. Mehmet dedi ki:

  Merhaba hocam benim 2 bankaya 10 bin 10 bin borcum var ödemediğim için avukata geçti bu borç ve avukatlala telefonda görüştük hepsini ödeyemeyem dedim suan ama her ay ben Size beli bir kısım para yatırırim diye geri kalanında toplu olarak ödeyecegim diye fakat ay sonunda yatırmadim dediğim parayi ve avukat babamı aramış oğlunuz tahadut yapmış cezaevine falan alicaklar diye ben hiç bir yere imza atmadım bunnun aslı varmidir

  1. admin dedi ki:

   Hayır taahhüt o şekil değildir birşey çıkmaz korkmayınız.

   1. Burç dedi ki:

    Merhaba, kredi ve kredi kartı borcum avukata düştü bana 12 ay taksit için önden 5.000 TL ödeme yaptım. Sonrasında 12 ay taksit bitince, son taksidin olduğu aya ek bir 5.000 TL daha ödeme talep etti avukat ve protokole işlendi. Bu normal midir? Yoksa avukat ile yüzyüze görüşeceğim.

    1. admin dedi ki:

     avukat ile aranızda yapılan protokol rıza protokoldür şartları siz birlikte belirler ve imza altına alırsınız..

 19. Muhammet dedi ki:

  Merhaba iyi günler…benim fatura borcum 1200 lira avukata verilmiş…ben bu borcu 1 ay erteletebilirmiyim…şuan çalışmıyorum bir gelirim yok malımda yok

  1. admin dedi ki:

   Avukatta Ödeme emri gelirse itiraz ediniz.. Sizi arayıp şıkıştırırlar ise .. 4000 bin lira altı olan alacakların direk icraya verilemeyeceğini, ancak tüketici hakem heyetine başvuru yapılması gerekitiğini ve yargıtayım emsal kararı olduğunu söyleyin… Size icradan yedi gün içinde borcunuzu ödeyin diye bir icra kağıdı gelirse mutlaka borca ititraz ediniz. vekalet ve icra masrafları kısmına.. bilgi için bu yazımıza göz atınız: Küçük Meblağ İcralarda Vekalet Ücretine İtiraz Limiti Nedir?

 20. Melike dedi ki:

  Merhaba. Bir bankaya 16 bin TL diğer bankaya 5 bin TL borcum var. Yeni taşındığım için ikamet adresim yok. SGK lı olarak çalışıyorum. İki dosyam iki ayrı hukuk bürosunda. Biri 5000 TL yatır diğeri 1000 yatır taksitlendirelim diyorlar başka çözüm yolu sunmuyorlar. Ben de bunu yapamıyorum. Benim borcum için aileme icra gider mi? Ve bundan sonra süreç nasıl işler ? Şimdiden teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   ailenize icra gitmez maaşınıza iki icrada gelir ilk gelen kesinti yapar diğer sıraya girer.

 21. Nurhan gülen dedi ki:

  Benim garanti bankasına faizlerle 95 TL borcum olmuş avukata verdiler üstüme mal varlığı yok asgari ücretle çalışıyorum evime icra gelirmi avukat yapılandırma yapmıyor biraz peşin istiyor ben ne yapmalıyım

  1. admin dedi ki:

   95 Bin mi? eve icra gelebilir ama alabilecekleri bişey yok desek yeridir neyin karşılığı 95 Bin tl borçlandırınız

 22. ahmet dedi ki:

  merhaba benim konut kredisi, keredi kartı ve ek hesap borcum avukata devroldu toplam borcum. 32850 bunu avukat evi sattırmadan taksıtlendirme yaparmı calışıyorum düzenli maaşım var teş ederım

  1. admin dedi ki:

   eliniz biraz zayıf olacak ama mantıklı bir iletişim ile sorunuzun çözülür ayrıca rv satmak o akdar da kolay değil eğer siz makul bir ödeme planı sunarsanız avukat ev satışı ile uğraşmak istemeyecektir. Hele birde başka icralarda var ise üzerinde

 23. Murat dedi ki:

  İyi geceler ben kredi kartımı yapılandırma alıcaktım banka çalışanı ile görüştüm tebligat gelmesini bekleyin dediler bekledim avukat aradı tebligat 1 ay sonra geldi avukat yapılandırma gidermi

  1. admin dedi ki:

   borç tutarı ne kadar 4 bin tl den düşük ise gelen tebligata itiraz ediniz.. Küçük Meblağ İcralarda Vekalet Ücretine İtiraz Limiti Nedir? bu yazıya bakınız

 24. ahmet dedi ki:

  merhaba , bankadaya odemeyemedıgım borcum avukata gonderılmıstı. akabınde avukattan yapılandırrak odemelerıme basladım. ılk 7 ay hıc bır sıkıntı yasamadım duzenlı odedım fakat buna ragmen; borcunuza ıstınaden sımdı cezaı yasal ıslemler baslatılmıstır. faız ve masraflar kesılecektır mesajı aldım. ılk sorum odeme dengem hıc sasmamısken boyle keyfı bır uygulama yapabılırler mı . ıkıncı sorum mısal bır hata oldu ve ben 1 ay gecıktdım bunu tolere edemez mıyız . yanı 7 aydır duzenlı odedıgım bır borc var 1 ay gecıktırsem herse basa mı donuyor bır zamanı vs yokmu ? tesekkurler

  1. admin dedi ki:

   o mesaj herkese atılan random mesajdır.

 25. Mücahit dedi ki:

  Hocam benim kredi kartım avukata verildi. Daha sonra ben bankayla anlastim ve dosyam avukatlarinda iken bankayla 36 aylik yapilandirma sozlesmesi yaptim. 13 aydir bankaya tam zamaninda odemelerimi yapiyorum. Hicbir problem yok. Ama avukat benim maasima haciz koydurmus. Odedigime dair butun dekontlar elimde ne yapabilirim ?

  1. admin dedi ki:

   Bankanız ile görüşün yapılandırmayı hangi şubeden yaptıysanız görüşme sağlayın. Birde size icradan ödeme emri geldi mi tebliğ edildi mi?

 26. Cengiz dedi ki:

  Bizim bankaya 36.000 tl borcumuz vardı ve ödeyemediğimizden dolayı borcumuz icraya düşüp toplam borcumuz 43.000tl olmuştur. Maaşımdan aylık 640 tl icra kesintisi yapıyor banka fakat borcumuz hala sabit kalıyor hatta belirli periyotlarda artışı söz konusu oluyor. Avukatı aradığımda borcu taksitlendirmek istediğimi 2019 yılının Ocak ayında 5000 tl verecegimi diğer aylarda ise 1000 tl verecegimi ve her 6 ayda bir 3000 tl verebileceğimi ilettim. Buna rağmen avukat bana şuanda 43.000 tl olan borcumu 58.000 tl olarak taksitlendirme yapacagını iletti avukatın yapmış olduğu uygulama dogru bir uygulanmamadır. Ben borcumun bitmesi için uzlaşma yolunu bulmak istiyorum ama avukat bana ekstra bir ücret çıkartıyor konu ile ilgili lütfen yardımcı olurmusunuz.

  1. admin dedi ki:

   Vakalet ücreti, icra masrafları vs yine taksitlendirme yapıldığında borç sabitlendiği için faiz de eklenmektedir..

 27. fatma dedi ki:

  Merhaba,
  Kredi borcum icrada bugün hukuk bürosundan avukat arayarak yarın tüm tutarı ödememi söyledi. Taksitlendirme yapılmasını toplu ödemeyeceği ilettim. Fakat taksitlendirme olmadığını 20.000tl tutarı hemen ödemi aksi halde eve icraya geleceğini söyledi. Taksitlenme için yapabileceğim bir durum yok mudur?

  1. admin dedi ki:

   Eve gelmez ler merak etmeyin, bir ara ulaşabilirseniz hukuk bürosuna gidiniz yüz yüze görüşün ilk etapta ceberrut dururlar korkutma yıldırma vs bir yerden para bulmanız için zaten sizden umudu kestiklerinde mecburlar takist yapmaya canınızı mı alacaklar eşya haczide artık öyle kolay değil artık evi toplayıp gitmek yok..

 28. mustafa dedi ki:

  merhaba benim eşimin üstüne kredi var fakat kendisi ev hanımı babamlar ile aynı evde oturuyoruz avukat a düştü kredi ve kredi kartlarını ödeyemedim işsiz kaldığım için daha dün düştü eşimde herhangi bir maaş veyahutta geliri yok tamamen ben çalışıyorum ne yapmalıyım ayrıca benim üstümede kredi var şuan ödeyebiliyorum babamların evine haciz gelirmi

  1. admin dedi ki:

   yasal adres nere ise oraya geleceklerdir şayet gelirler ise tabi burada yapılacak psikolojik baskıya dikkat ediniz eve gelerek sizi yorabilirler.. Burada babanız eşyaların kendine ait olduğunu kanıtlarsa ki öyledir zaten hiç bişey yapamazlar.. olaki bir haciz yapmaya kalkarlar ise itiraz ediniz..icra itiraz alt limitii birde bu yazıya göz atınız icralar 3800 TL altında ise yedi gün yasal sire geçmemiş ise ititraz ediniz.. g

 29. cengiz dedi ki:

  merhabalar ben uşak belediyesinde özel güvenlik işi yapiyorum eylül ayi maaslarimiz 2 bölünüp yatırıldı yarısı eylünün 22 sinde yatti ve esnaf kredim vardi avukata düştü eylül ayinda kesildi bu gece itibariyle de yarısı yatti ayni anda ayni maastan 2 kere kesiti yapabilirmi??? ay atladigi için mi bu 2. kesinti oldu sorum bu iyi günler kolay gelsin…

  1. admin dedi ki:

   hayır bir maaştan sadece 1 tane kesilebilir,