Güncel Bilgi

Yılbaşında (1 Ocak) Bankalar ve Resmi Kurumlar Açık mı?

Yılbaşında (1 Ocak) Bankalar ve Resmi Kurumlar Açık mı?

Yılbaşının yaklaştığı şu günlerde herkes bir yandan yılbaşı planı yapmaya başlamışken herkesin aklına yılbaşında 1 Ocak 2019 Salı günü bankalar ve diğer resmi kurumların açık mı olacağı sorusu geliyor. Geçen 2018 yılının yılbaşının pazartesiye gelmesi ile beraber özel ve kamu bankaları ile diğer resmi kurumların hepsi yeni yıla tatil yaparak girmişti. Bu yılda yılbaşının Salı gününe denk gelmesi nedeniyle bazı özel ve resmi kurumlar kapalı olacaklar, sizin için yılbaşında açık ve kapalı olan kurumların listesini hazırladık

Bankalara Yılbaşında Açık Olacak Mı?

Henüz daha resmi ağızdan bir açıklama yapılmamasına rağmen yılbaşının Salı gününe denk gelecek olması yılbaşının tatil olma olasılığını doğurdu. Geçmiş uygulamalara baktığımızda 2019  yılının ilk günü olan Salı gününde kamu ve özel bankaları kapalı olacaktır. Bankalar yılbaşında tatil verecek ancak 31 Aralık 2018 günü mesai bitimine kadar müşterilerine hizmet sunmaya devam edecektir.

Hastaneler Yılbaşında Açık Olacak Mı?

Özel ve devlete ait hastaneler, yılbaşı günü acil servislerini açık bulunduracak ancak acil durumların dışında hastanedeki personeller yılbaşı gününü izinli geçireceklerdir.

PTT ve Kargolar Yılbaşında Açık Olacak Mı?

Hükümetten yetkili birinden henüz açıklama olmamasına rağmen yeni yılın ilk gününde resmi tatil bekleniyor. Bu kapsamda resmi kurumlar arasında yer alan Türk Posta Teşkilatı da yılbaşında tatil yaparak faaliyetlerini bir günlüğüne durduracak. Bunun dışında özel kargo firmalarının de kural olarak yılbaşında tatil yapması gerekiyor. Ancak bazı kargo firmaları şirket politikaları gereği yılbaşında kısmi hizmet verebilirler.

Eczaneler Yılbaşında Açık Olacak Mı?

Eczacılık odaları her sene yılbaşında, oda üyelerinin yılbaşı yapacağını duyuruyor, bu sene daha açıklama gelmemesine rağmen yılbaşında eczaneler kapalı olacaktır. Ancak endişe etmenize gerek yoktur, internetten nöbetçi eczanelere bakarak yılbaşında nöbetçi olarak açık olan eczanelere gidebilirsiniz.

Alışveriş Merkezleri Yılbaşında Açık Olacak Mı?

Özel ve resmi kurumların tatil olmasını avantaja çevirmek isteyen Alışveriş Merkezleri, yılbaşlarına özel etkinlikler düzenleyerek ekstra kapasite ile yılbaşında çalışmalarına devam ediyorlar. Bu nedenle yılbaşında bütün alışveriş merkezlerinin açık olabileceğini söyleyebiliriz.

Yılbaşında Okullar Tatil Olacak Mı?

Resmi kurum niteliğinde olan okullar, kanun gereği yılbaşında tatil yapacaklar. Özel veya resmi fark etmeksizin yılbaşında tüm okullar kapalı olacak, yılbaşında eğitim ve öğretime bir gün ara verilecek. Ayrıca okullar kendi faaliyetlerine göre 31 Aralık gününü yarım gün olarak belirleyebilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.