Araç Muayene Bedeli Kredi Kartı ile Ödenir Mi?

Araç muayenesi, araçların trafiğe uygun şartları taşıdıklarını gösteren önemli bir işlemdir. Muayene, araçların türüne bağlı olarak 1 veya 2 yıllık periyotlarda düzenli olarak yaptırılmalıdır. Söz konusu işlem içinse ödenmesi gereken belli bir ücret vardır. Bu ücret ile ilgili sorulan araç muayene bedeli kredi kartı ile ödenir mi sorusunun cevabı maalesef olumsuzdur. Muayene ücreti sadece nakit olarak ödenebilir. Kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

Araç Muayene Ücretini Kredi Kartı ile Ödemenin Yolu Var Mı?

Yukarıda araç muayene ücretinin kredi kartı ile ödenemeyeceğinden bahsettik. Muayene zamanında yapılmadığında, aylık %5 zamlanmaktadır. Bundan dolayı ödenecek miktarın daha da artacağını söylemek yanlış olmaz. Bu durum sebebiyle insanlar araç muayene ücretini kredi kartıyla nasıl öderim şeklinde sorular sormaktadır.

Araç muayene ücreti her ne kadar direkt olarak kredi kartı ile ödenmese de dolaylı olarak kredi kartı ile ödemek mümkündür. Bunun için izlenmesi gereken yol son derece basittir. Kullanmış olduğunuz kredi kartından nakit avans kullanabilir ve daha sonra bu nakit ile araç muayenenizi yaptırabilirsiniz. Üstelik söz konusu avansı, bankanızın verdiği hizmete bağlı olarak taksitli bir şekilde dahi ödeyebilirsiniz. Bu yöntem ile araç muayene ücretini kredi kartınızla ödemeniz mümkündür.

Araç Muayene Ücreti Ne Kadar?

Araç muayene ücreti, aracın türüne bağlı olarak farklılık gösterir. Buna göre ödenmesi gereken rakamlar şu şekildedir:

  • Otomobil, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Minibüs, Kamyonet, Römork ve Yarı Römork: 279,66 TL
  • Kamyon, otobüs, çekici: 377,60 TL
  • Motosiklet, traktör, motorlu bisiklet: 144,78 TL

Buradaki miktarlar, kredi kartından nakit avans olarak çekildiğinde %5’lik cezadan kurtulmuş olunur. Kredi kartı faizlerinin sadece %2 olduğu dikkate alındığında, bahse konu işlemin oldukça karlı olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell