Banka & Finans

Ziraat Bankası Faiz Oranlarını İndirdi

Tüketicilere kullandırılan İhtiyaç ve Konut kredilerinde hacim olarak Türkiye’nin açık ara en iyi bankası olan Ziraat Bankası, ekonominin normale döndüğü bu günlerde müşterilerine müjdeli bir haber vererek konut ve ihtiyaç kredilerinde uyguladığı faiz oranını düşürdüğünü açıkladı. Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü tarafından kamuoyuna yapılan açıklamada; inşaat firmalarıyla yapılan görüşmeler neticesinde ev almak isteyenlere çok daha uygun maliyetlerle krediler verileceği bildirildi.

En büyük devlet bankası konumunda olan Ziraat Bankası, uygun oranlarla tedarik ettiği paraları, halka düşük faiz oranlarıyla beraber sunarak ülkenin kalkınmasına hizmet etmektedir. Nitekim son dönemde ülkedeki enflasyon ve faiz oranlarının düşmesine de katkı sağlamak isteyen Ziraat Bankası, diğer bankaları da yönlendirebilmek amacıyla ilk önce kendisi faiz indirimine gitti.

Ziraat Bankası Konut Kredileri Faiz Oranı Düştü

Son dönemlerde ekonomideki olumlu gelişmeleri destekleyen Ziraat Bankası, 1 Mart günü yaptığı açıklamayla beraber 4 Mart 2019 tarihinden itibaren konut kredilerinde aylık faiz oranının %1.28’e düşürüldüğü duyuruldu. Kaldı ki inşaat sektörüne tekrardan can getirmek, para dolaşımını arttırmak amacıyla yapılan bu hamle neticesinde konut kredilerindeki masraflar neredeyse %20 civarında düşmüş oldu. Yakın bir tarihte kredi çekerek konut almayı düşünen vatandaşlarımızın mutlaka Ziraat Bankası’nın bu kredi indirimden yararlanmasını tavsiye ederiz. Nitekim bankadan yapılan açıklamada bu kredi faiz indiriminin hangi tarihe kadar geçerli olacağı hakkında net bir bilgi verilmedi.

Konut kredilerinde yapılan faiz indirimiyle beraber inşaat firmalarının parasal olarak daha rahatlaması ve faaliyetlerinin artması bekleniyor. Son faiz indirimiyle beraber Ziraat Bankası konut kredisi %1.28’den başlayan faiz oranları ve 120 aya varan vade seçenekleriyle sunulmaya başlıyor.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredileri Faiz Oranı Düştü

Türkiye’deki en geniş müşteri portföyüne sahip olan Ziraat Bankası, her kesimden müşterisinin kredilerden yararlanabilmesi için İhtiyaç kredilerinin de faiz oranlarını düşürdü. Daha önce aylık %2 civarında olan ihtiyaç kredileri faiz oranı, 4 Mart 2019 tarihinden itibaren 60 aya kadar %1.58 üzerinden uygulanacak. Ziraat Bankası tarafından yapılan faiz indiriminin ardından paraya ihtiyaç duyan okurlarımızın bu kredilere göz gezdirmesini tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu