Ziraat Bankasından Satılık 2. El Araçlar

Banka kredileri ile bir çok araç alınmaktadır genelde sıfır araç ile birlikte bir çok kişi aynı zamanda ikinci el araç kredisi ile araba almaktadır. Kredi verilirken kredi teminatı olarak araçlar rehin yani ipotek olarak alınmakta borcun ödenmemesi durumunda banka araca yasal prosedür çerçevesinde el koymaktadır.

Banka verdiği araç kredisinde ödenmediğinde araçlara el koymaktadır ve bazen teklif bazende ihale usulü ile araçlar satışa çıkartılmaktadır. Peki sıradan bir vatandaş bankadan satılan bu araçları alabilir mi şartları nedir nasıl yapılır ve satılan ihaleye çıkan araçlar hangileri nereden bakılır kısaca bilgi verelim.

Araçlara teklif verebilmek için en yakın Ziraat Bankası Şubesi’ne başvurulması, aracın muhammen bedelinin % 6’sı tutarındaki teminatın yatırılması ve şubemizde doldurulacak Araç Satış Şartnamesi’nin her sayfasının imzalaması gerekmektedir.

Şube tarafından oluşturulan başvurunuz, gerekli kontroller yapılarak onaylandıktan sonra kayıtlı cep telefonunuza ve e-posta adresinize sisteme giriş için gerekli şifre gönderilecektir. Kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme giriş yaparak teklifinizi vermeniz mümkün olacaktır.

Herhangi bir araç için teklif verildiği anda, o araç için Banka tarafından belirlenen ihale süresi işlemeye başlayacaktır. İhale için kalan süre ve o araca teklif geldiği, internet sayfasında tüm müşteriler tarafından görülebilecektir. İhale süresi içinde, teklif vermek isteyen müşteriler, yukarıda açıklanan başvuruları yaparak ihaleye katılabilir. İhale bitiş saatine 30 dakikadan az bir zaman kala yeni bir teklif verilmesi veya mevcut bir teklifin arttırılması halinde, ihale bitiş saati, otomatik olarak 30 dakika daha uzatılacaktır. Son 30 dakika içinde başka teklif gelmemesi durumunda ihale sona erecek ve en yüksek teklifi veren müşteri, ihaleyi kazanmış olacaktır.

Banka rehininde bulunan araçlardan almak isteyen kişiler öncelikle banka şubesine giderek araca belirlenen muhammen bedelin yüzde altısı kadar teminat yatırması gerekiyor. Burada size verilecek sözleşmeyi kabulünüzle birlikte atacağınız imza ile işlemlere başlayabiliyorsunuz. Tabi burada merak ettiğiniz konu yatırdığınız paranın akıbeti oluyor. Hemen söyleyelim ki endişelenmeyin. İhaleyi siz alamazsanız, yani kazanamazsanız bu yatırmış olduğunuz ücreti iade alabiliyorsunuz.

İhaleye girebilmeniz için Nüfus cüzdanınız yeterli. Tüzel kişilik için araç alacaksanız Ticaret Sicil Tasdiknamesi ve şirkete yetkili olunduğuna dair belge ve noter onaylı imza sirküleri istenilenler arasında.

Ziraat Bankası İhale ile Satılan Araçlar

Bankadan satılan araçların güncel listesi, teklif ve banka resmi sitesi için altta linki ziyaret edebilir siniz.

https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/index.intengo

Yukarıdaki linkten beğendiğiniz ve fiyatı aklınıza yatan bir araç var sa yazıda izah ettiğimiz şekilde başvuru yapabilir aracı alabilirsiniz.

Banka ve İcradan satılık Tüm Araç ve Evler İçin Tıklayınız

Sadece bilgilendirme amaçlı olup aracılık vs yapılmamaktadır.

Yorumlar

 1. Murat avatarı Murat dedi ki:

  Diyelim arac fiyatı 90000 TL ihale sonucu 100000 TL te aldım.bundan sonra herhangi vergi KDV yada başka bir meblağ ödeyecekmiyim.

 2. Tayfun akın avatarı Tayfun akın dedi ki:

  İhaleye araçlarını nasıl görebiliriz

 3. Zatiemin avatarı Zatiemin dedi ki:

  Hiç cazip tarafı yok..
  Hyudai i20 sorguladım 59 bin tl diyor.
  Aynı aracı Sahibinden com ile kiyas yaptım
  Ve bilir kişilere sordum. 4 bin fazla çıkıyor
  Hani yarı yarıya iniyordu?
  Bence tamamen bazı zengin kodaman aracılar cukkayı doldurmak için fiyatı normal piyasasından daha yüksek tutuyor.
  Tum araçların fiyat Karşılaştırmasını yapın ne dediğimi anlayacaksınız

 4. Ufuk avatarı Ufuk dedi ki:

  Teklif isi sakat adamlar bizden daha yuksek teklif yaparlar olan teminata olur

  1. admin avatarı admin dedi ki:

   teklif aynen iade olur

 5. Erkan avatarı Erkan dedi ki:

  Nasıl uye olacaz

 6. Ufuk avatarı Ufuk dedi ki:

  İhaleye nasil basvuru yapacaz

 7. Ihsan soyut avatarı Ihsan soyut dedi ki:

  Slm ihaleye nasıl katıla biliriz,
  Bizi bilgilendirirmksiniz

  1. admin avatarı admin dedi ki:

   aracılık yapmıyoruz zaten yazıda açıkça belirtilmiş kendiniz bankaya başvuracaksınız

 8. tamer kumcu avatarı tamer kumcu dedi ki:

  icradan arac almak istiyorum