Banka & Finans

06 şubat 2020 Perşembe Antalya’da Okullar Tatil mi?

06 Şubat 2020 Perşembe günü antalya beklenen yağmur ve fırtına ile birlikte olumsuz hava koşulları beklenmektedir. Valilik ve Meteoroloji tarafından yapılan uyarılar ile birlikte okullarda tatil söz konusu olacak mı? Valilik Açıklama yaptımı yağmur tatili var mı? işte ayrıntılar.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Antalya il genelinde 05 Şubat 2020 Çarşamba günü sabah saatlerinden itibaren güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak başlayacak rüzgarın, zamanla etkisini artırarak kuvvetli ve tam fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
Fırtınanın, 06 Şubat 2020 Perşembe günü akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.
Meydana gelmesi muhtemel, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren Manavgat, Alanya, Gazipaşa, İbradı, Akseki ve Gündoğmuş ilçelerinde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, 06.02.2020 Perşembe gece saatlerine kadar, 48 saatlik periyotta kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (100-200 kg/m2) olarak gerçekleşmesi beklenmektedir.
Meydana gelmesi muhtemel, sel, su baskını, yıldırım, kıyıya yakın kesimlerde hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren Kaş, Demre, Finike, Kumluca ve Kemer ilçelerinde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, 06.02.2020 Perşembe sabah saatlerine kadar kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (60-130 kg/m2) olarak gerçekleşmesi beklenmektedir.

Meydana gelmesi muhtemel, sel, su baskını, yıldırım, kıyıya yakın kesimlerde hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Okullar tatil mi derseniz Valilikten yapılmış bir açıklama yok ancak gece yarısına yakın İl Koordinasyon toplantısından sonra açıklama yapılacaktır.

Okulların tatil olma olasılığı mevcut veriler ışığından kesin gibi görünmekle birlikte resmi açıklamanın gelmesi beklenmektedir.

Yeni gelişmeler olması halinde buradan konu tekrar güncelecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu