Banka & Finans

Garanti Bankası’ndan Satılık Gayrimenkuller

Garanti Bankası, konut, taşıt, bireysel ve kurumsal kredilerini geri ödeyemeyen müşterileri için ipotek uygulamasını kullanıyor. Artık günümüzde faaliyet gösteren tüm bankalar, müşterilerinin borçlarına karşılık taşınmazlarına el koyabiliyor. Bu taşınmazlar bankanın resmi web sayfası aracılığı ile açık artırım usulü satışa çıkarılıyor.

Garanti Bankası satılık gayrimenkul uygulamasında, diğer bankalar ile benzerlik gösteriyor. Sitede yer alan taşınmazlar fotoğrafları ile alıcılara sunuluyor. Ardından bir taban fiyat belirleniyor ve taşınmaz ile ilgilenen kişi ya da kurum bu taban fiyat üzerinden tekliflerini vermeye başlıyor. Elbette en yüksek teklifi veren kişi, taşınmazı almaya hak kazanıyor. Eğer kişi taşınmazı yerinde görmek ister ise banka yetkilileri belirtilen gün ve saatlerde müşterinin bu isteğini yerine getiriyor.

Gayrimenkule Teklif Verme Usulü Nasıldır?

Garanti Bankası icralık satılık mallar için sitesinden teklifleri kabul ediyor. Yani şubeye giderek teklif vermek ya da üyelik oluşturmak gerekmiyor. Sitede teklif ver butonu kullanılarak ilgili taşınmaza dilediğiniz teklifi, sunabilirsiniz. İhaleyi kazanan kişi tüm masrafları, resim, harç ve vergi giderlerini ödemekle yükümlüdür. Ancak tapu harcı banka ile müşteri arasında pay edilir ki bu bedel taşınmaz bedelinin binde kırkıdır.

Piyasa şartlarına göre çok uygun rakamlar ile satışa sunulan bu taşınmazlar, Garanti Bankası tarafından her gün güncelleniyor. Bu sayede her gün yeni bir fırsat yakalama imanı da doğuyor.

Teminat İadesi İçin Başvuru Yapılmalıdır

Garanti Bankası da diğer bankalar gibi bazı durumlarda teminat bedelini iade edebiliyor. Bu durumlar arasında teklifin kabul edilmemesi, ihalenin banka kanalından kapatılması, teklif verilmemesi şeklindedir. Ancak teminat bedelini iade almak isteyen kişiler bunu bankaya yazılı olarak sunmalı ve sebebini de açıklamalıdır.

Teminat bedeli dışında banka müşterisinden, ihale devam ederken herhangi bir masraf talep etmemektedir. Kişi teklifini verdikten sonra onaylanmasını beklemeli ve onay geldikten sonra bankadan icralık gayrimenkul için alış işlemi başlatmalıdır. Zaten teklif onaylandıktan sonra banka teklifi veren kişi ile iletişime geçecektir. Ayrıca Garanti Bankası da satacağı taşınmazlar için kredi kullandıran nadir bankalardan biridir.

Garanti Bankası tarafından satılığa çıkarılan gayrimenkulleri bu siteyi takip ederek öğrenebilir ve teklif verebilirsiniz. Aracılık yapmıyoruz sadece bilgilendirme amaçlıdır aracıları da itibar etmeyiniz bizzat takip ediniz..


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu