Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Yastık altı diye tabir edilen biriktirdiğimiz yabancı para veya altınları yükselişe geçtiği zaman hemen bozdurmak veya fiyat almak için dövizci yada kuyumcu mu aramaktasınız. O zaman son dönemin parlayan Altın hesabını bilmiyor yada tercih etmiyor olabilirsiniz. Tasarruflarını altın alarak değerlendirmek isteyen herkesin güvenli bir şekilde kullanabileceği bankaların altın hesapları birçok avantajı da beraberinde getirmektedir.

Bankada Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Birikmiş altınlarınız var ve evde yada iş yerinizde durdurmak istemiyor musunuz? Altınınız evde duracağına değer mi kazansın istiyorsunuz? Yapmanız gereken hemen hangi banka müşterisiyseniz o bankanın bir şubesine gitmek. Banka şubesine gittiniz, sıra numarası alıyorsunuz. Sıranız geldiği zaman hangi bankoda sıra numaranız yanıyorsa onun yanına gidiyorsunuz. Bireysel müşteri temsilcisine kimliğinizi vererek altın hesabı açmak istediğinizi belirtiyorsunuz. Bireysel müşteri temsilciniz sizin için gerekli işlemleri yapıyor ve size bir kaç evrak imzalatıyor. Hesabınız açılmış oluyor. Altın hesabı yatırımlarının kolye,  bilezik, küpe, cumhuriyet altını, saat  gibi tüm birikimlerinizin değeri tespit edilerek altın hesabı açılmaktadır. Altın hesaplarında ayrıca faiz imkanı da verilmektedir. Faiz fırsatıyla beraber altınlarınız hesabınızda değerini kaybetmemekte ve verilen faizlerle birlikte daha fazla değer kazanmaktadır.

Altın hesabını açmanın tek yolu banka şubeleri değildir. Bankalar bizim için bunuda kolaylaştırmış ve evimizde otururken müşterisi olduğumuz bankanın internet şubesine müşteri numaramız ve şifremiz ile giriş yapıyoruz. Açılan sayfadaki güvenlik adımlarını geçtikten sonra bankaya göre değişmekte olan sayfalarda Hesap türleri bölümünden altın hesabı aç sekmesine tıklıyoruz. Bize yönltilen sorulara doğru cevap vererek çok kısa bir sürede altın hesabımızı açmış oluyoruz.

Altın hesabı açtıktan sonra vadeli veya vadesiz olarak hesap türünü de seçmeniz gerekmektedir. Vadeli hesapta bildiğiniz gibi sizi belirlediğiniz vade günlerinde alım satım işlemlerinizi yapabilirsiniz fakat vadesiz açtığınız altın hesabında istediğiniz her gün her saat alım satım işi yapabilmektesiniz. Bu alım satım işlemini dolar ( $ ) veya Türk lirası ( ₺ ) üzerinden yapabilmektesiniz. Altın hesaplarında çok küçük gramajlardaki altınlarınızı dahi bozdurup yada yenisi alabilirsiniz. Türk lirası ile alım satım işlemi yapacaksanız 7 gün 24 saat bu işlemi internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell