Anadolubank Renkli Hesap Nedir Özellikleri

Ülkemizde faaliyet gösteren bankalardan birisi olan Anadolubank, müşterilerine mevduat hesapları ile ilgili farklı avantajlar sunmaktadır. Renkli hesap da bunlardan birisidir ve alışılmış mevduat hesaplarından daha farklı özelliklere sahiptir. Bu yazımızda Anadolubank renkli hesap nedir, özellikleri nelerdir sorularına cevap vereceğiz. Böylece paranızı burada değerlendirip değerlendirmeme konusundaki kararınızı daha rahat bir şekilde vereceksiniz.

Anadolubank Renkli Hesap Nedir?

Anadolubank renkli hesap, mevduat hesabı olup, insanların yatırımlarını değerlendirmesi için geliştirilmiştir. Bu hesapta vade zorunluluğu bulunmamaktadır. Paranızı dilediğiniz zaman çekebilir ve üstelik faiz kaybı da yaşamazsınız. Günlük faiz uygulaması ile herhangi bir kaybınız olmaz ve bu da size para yatırıp çekme noktasında ciddi bir özgürlük sağlar.

Fakat Anadolubank renkli hesap kullanıcısı olabilmek için bazı şartlar vardır. Bu şartların sağlanması durumunda, sağlanan avantajlardan yararlanılabilir. Bu şartlara geçmeden önce dileyen kişilerin döviz ve altın cinsinden de bu hesabı açabileceğini belirtmek gerekir. Bir diğer husus ise bu hesabı sadece yeni müşteriler ve son 3 ay içinde mevduat hesabı kullanmayan müşteriler açabilir. Mevcut mevduat hesabı olan müşterilerin kullanması söz konusu dahi değildir.

Anadolubank renkli hesap zorunluluklar, hesapta bırakılan gereken en az para, vadeli alt limiti ve üst limiti şartları vardır. Bu şartlar TL ve döviz için farklı tutarlardır. Buna göre:

  • TL için vadesiz hesapta 3.000 TL bırakma, vadeli alt limiti 30.000 TL ve vadeli üst limiti 250.000 TL
  • USD için vadesiz hesapta 250 USD bırakma, vadeli alt limiti 10.000 USD ve vadeli üst limiti 50.000 USD
  • EUR için vadesiz hesapta 250 EUR bırakma, vadeli alt limiti 10.000 EUR ve vadeli üst limiti 50.000 EUR
  • GBP için vadesiz hesapta 250 GBP bırakma, vadeli alt limiti 10.000 GBP ve vadeli üst limiti 50.000 GBP
  • XAU için vadesiz hesapta 50 XAU bırakma, vadeli alt limiti 250 XAU ve vadeli üst limiti 1.000 XAU

Anadolubank renkli hesap için yukarıdaki limitlerin sağlanması gerekiyor. Eğer alt limitin altında bir para hesapta olursa, avantajlardan yararlanılması söz konusu olmayacaktır. Üst limitin üzerinde para olduğunda ise sadece limite kadar olan kısım bu avantajlardan yararlanabilir.

Anadolubank Renkli Hesap Özellikleri

Anadolubank renkli hesap, müşterilerine 45 gün boyunca avantajlı faiz vermektedir. Süre sonunda ise faiz oranı standart faiz olarak uygulanmaya başlanır. Faiz oranları şu şekildedir:

Para Cinsi Avantajlı Faiz Standart Faiz

TL %24 %23,5

USD %3,7 %3,5

EUR %1,6 %1,5

XAU %2 %1,5

Anadolubank renkli hesabın vadesiz bölümüne yatırılan paralar, 1 gün valörlü olarak mevduat hesabında olduğu gibi faiz kazancı getirir. Gecelik uygulanan faiz sayesinde müşterilerin karları çok daha yüksek olur. Bunun dışındaki özellikleri ise standart mevduat hesaplarında olduğu gibidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell