Banka & Finans

Ziraat Bankası Kredi Paketleri

Türkiye’nin en büyük kamu bankası olan Ziraat Bankası; emekliye, öğrenciye ve diğer ihtiyaç sahiplerine ihtiyaç duydukları taşıt, konut kredilerini; kredi paketi adı altında daha avantajlı olarak sunmaktadır. Ziraat Bankası kredi paketleri, Ziraat Bankası ile çalışan öğrenciler ve emekliler için sunulan özel bir kredi kampanyadır. Nitekim kredi paketleri; Çalışanın artısı kredi paketi, tüketici ürün paketi, emeklinin artısı kredi paketi olarak üçe ayrılmaktadır. Bu kredi paketleri; hitap ettiği kesime göre farklılaşmaktadır.

Ziraat Bankası’ndan uygun faiz ve vade seçenekleriyle kredi almak isteyenler için bu kredi paketlerini ayrı ayrı inceledik.

Çalışanın Artısı Kredi Paketi

Çalışanın artısı kredi paketi, maaşlarını Ziraat Bankası aracılığıyla alan çalışanlar için sunulan bir kredi kampanyasıdır. Nitekim maaşını Ziraat Bankası’na taşıyan ve belli bir süre Ziraat Bankası üzerinden almayı taahhüt eden çalışanlar, Ziraat Bankası’nın özel kredi tekliflerinden yararlanabilirler.

  • Çalışanın artısı kredi paketi kapsamında, Ziraat Bankası’ndan maaşlarını alan çalışanlar, talep etmeleri halinde 20.000 TL’ye kadar 36 ay vade ve %2,27 faiz seçeneği ile kredi alabilirler.
  • Gayrimenkul sahibi olmak isteyen çalışanlar ise; 100.000 TL’ye kadar 120 ay vade ve %1.98 faiz oranı seçeneği ile konut kredisine başvurabilirler.
  • Bu kredi paketlerine başvuru yapabilmek için; Bankkart Kombo, KMH ve talimat ürünlerine sahip olunması veya bu hususta başvuruda bulunulması ve Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı, BES, AZG, DASK, konut sigortası, KASKO, Eşya Sigortası ve Klasik sivil yangın sigortası gibi Ziraat Bankası tarafından sunulan hizmetlerden en az ikisinin aktif kullanılması gereklidir. Ayrıca konut kredisi almak isteyenlerin bu hizmetlerden en az üç tanesini kullanmaları gereklidir.

Çalışanın artısı kredi paketi ile ilgili olarak daha detaylı bilgiler, şubelerde bulunan müşteri temsilcisi aracılığıyla öğrenilebilir. Nitekim bu kredi paketinden yararlanabilmek için sadece şubelerden başvuru yapılabilmektedir.

Tüketici Ürün Paketi

Ziraat Bankası; çalışan veya emekli olup olmamasına bakmadan Ziraat Bankası tarafından sunulan hizmetlerden en az 2 – 3 tanesini aktif olarak kullanan müşterileri için tüketici ürün paketi adı altında kredi paketi sunmaktadır. Tüketici ürün paketi kapsamında tüketici, konut ve taşıt kredisi alınması mümkündür. Nitekim Ziraat Bankası; tüketici ürün paketi kapsamında sunduğu krediler için kredi talebinde bulunan kişinin müşteri olmasını yeterli görmektedir.

  • Ziraat Bankası tüketici ürün paketi kapsamında 20.000 TL’ye kadar 36 ay vade ve %2.35 faiz seçenekleri ile tüketici kredisi alınabilir.
  • Tüketici ürün paketi kampanyasından yararlanmaya hak kazanan kişiler gayrimenkul sahibi olmak istemeleri halinde 100.000 TL’ye kadar 120 ay ve %1.98 faiz seçenekleri ile gayrimenkul kredi talebinde bulunabilirler.
  • Tüketici ürün paketi kapsamında, Ziraat Bankası müşterilerine sunulan taşıt kredileri kaskolu ve kaskosuz olarak ikiye ayrılmaktadır. Kaskolu taşıt kredileri 20.000 TL’ye kadar 48 ay vade ve %2.30 faiz seçenekleri ile verilirken kaskosuz krediler 20.000 TL’ye kadar 48 ay ve %2.32 faiz seçenekleri ile tüketicilere sunuluyor.
  • Tüketici ürün paketi içerisinde verilen taşıt ve tüketici kredileri için uygulanan faiz oranlarından ancak; Bankkart Kombo, KMH ve talimat ürünlerine sahip olan veya bu hususta başvuruda bulunan ve Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı, BES, AZG, DASK, konut sigortası, KASKO, Eşya Sigortası ve Klasik sivil yangın sigortası gibi Ziraat Bankası tarafından sunulan hizmetlerden en az ikisini aktif olarak kullanan Ziraat Bankası müşterileri yararlanabilmektedir. gereklidir. Nitekim konut kredisinden yararlanabilmek için de bu hizmetlerden en az 3 tanesinin aktif olarak kullanılması lazım olur.

Emeklinin Artısı Kredi Paketi

Emeklinin artısı kredi paketi, Ziraat Bankası aracılığıyla emekli maaşını alan emekliler için sunulan özel bir kredi kampanyasıdır. Nitekim bu kampanyadan yararlanmak için öncelikle emeli olunması ve emekli maaşının belli bir süre Ziraat Bankası üzerinden alınacağının taahhüt edilmesi gereklidir.

  • Emeklinin artısı kredi paketinden faydalanabilecek emekliler ihtiyaç duydukları tüketici kredilerini; 20.000 TL’ye kadar 36 ay vade ve %2.27 faiz seçeneği ile alabilirler. Konut ihtiyacı bulunan emekliler ise; 100.000 TL’ye kadar 120 ay vade ve %1.98’den başlayan faiz seçenekleri ile konut kredisi talebinde bulunabilirler.
  • Emeklinin artısı kredi paketinden yararlanabilmek için tüketici ürün paketi kredisinde arandığı üzere Ziraat Bankası’nın sunduğu en az 2 hizmeti aktif olarak kullanmak gereklidir. Konut kredisinden yararlanmak için de bu sayı en az 3 olmalıdır.

Ziraat Bankası’nın müşterilerine özel olarak sunduğu kredi paketleri hakkında daha detaylı bilgi almak için https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/krediler sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca kredi talebinde bulunmak için bir Ziraat Bankası şubesini ziyaret ederek sizin için sunulan özel tekliflerden haberdar olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu