İş Bankası’ndan Satılık Gayrimenkuller

İş Bankası, nakit sıkıntısı çeken müşterilerine talep halinde konut, çiftçi, ticari, araç ve ihtiyaç kredisi adı altında birçok kredi veriyor. İş Bankası’ndan kredi alan kişiler, kısa vadede işlerin yolunda gitmemesi ve yüksek kredi faizleri karşısında istenmeyen durumlara düşebilirler. Kredi borcunun taahhüt edildiği vakitte ödenmemesi halinde kredinin teminatı olarak ipotek kurulan gayrimenkullerin satışı söz konusu olabiliyor.

İş Bankası tarafından ipotek yolu ile satışa çıkarılan gayrimenkuller, piyasa değerinden çok ucuza ihaleye açılmasından dolayı, ev sahibi olmak isteyen insanlar tarafından oldukça ilgi görüyor. Ayrıca icralık gayrimenkuller yatırım yapmak için fırsat arayan insanlar açısından da oldukça iyi bir yatırım fırsatıdır.

Bankalardan satılığa çıkarılan gayrimenkullere pek çok kişi yatırım amaçlı göz gezdiriyor. Örneğin İstanbul’da yaşayan bir kişi, Batman’daki bir binayı ya da arsayı satın alabiliyor. Amaç piyasa değerinden daha düşük bir rakama satışa sunulan taşınmazı almak ve piyasa koşullarına göre yeniden satışa çıkarmak.

İş Bankasından İcralık Gayrimenkul Nasıl Alınır?

İş Bankası icradan satılığa çıkardığı gayrimenkulleri 2 aylık süreçlerle kendi resmi sitesinden müşterilerine duyuruyor. İş Bankası resmi sitesinden en çok satışa çıkarılan gayrimenkullerin hem mesken hem de işletme olarak kullanılabilecek konutlardır.

Özellikle Kahramanmaraş, Bilecik, Sivas, İstanbul, Ankara ve daha pek çok şehirde satışa çıkarılan icralık gayrimenkuller, alıcısına büyük yatırım olanağı sunuyor. Bu gayrimenkulleri almak isteyen kişiler, İş Bankası resmi sitesini kullanarak çok basit bir şekilde teklif verebilirler. Öncelikle satın almak istedikleri gayrimenkule karar veren alıcılar, internet sitesinde yer alan ilanın yanındaki “Teklif Ver” sekmesine tıklayarak teklif verebilirler. Ancak teklif vermeden evvel bankanın alıcıya ulaşabilmesi için gerekli olan; ad soyad, e-posta, teklif bedeli ve açıklamanın net olarak belirtilmesi gereklidir.

İş bankasından icralık gayrimenkullere teklif vermeden önce sitede yer alan karşılaştır seçeneği sayesinde; satın almak istediğiniz gayrimenkul ile diğer icralık gayrimenkulleri de karşılaştırabilirsiniz. Nitekim bu karşılaştırma sayesinde teklif vermeden evvel ortalama bir değer üzerinde mutabık kalabilirsiniz.

Teklif gönderdiğiniz icralık gayrimenkul için düzenli aralıklar ile toplanan teklifler değerlendirildikten sonra teklifiniz hakkında karar verilerek ihaleyi kazanan kişi belirleniyor. Teklifler arasında en yüksek bedeli veren kimse ihaleyi kazanan kişi oluyor.

İhalenin sonunda gayrimenkulü almaya hak kazanan kişi, icra müdürlüğünün kendisine verdiği süre içerisinde gayrimenkul bedelini, icra müdürlüğüne yatırmakla sorumludur. Ayrıca tapu harçları gibi diğer masraflarında alıcıdan tahsil edildiğini unutmayın. Eğer nakit sıkıntısı içerisindeyseniz, İş Bankası müşteri temsilcisi ile görüşerek gayrimenkul bedeline uygun konut kredisi alabilirsiniz.

İş Bankası’ndan satılık gayrimenkulleri bu link üzerinden takip ederek en uygun konutları tespit edebilirsiniz.  Aracılık yapmıyoruz sadece bilgilendirme amaçlıdır aracıları da itibar etmeyiniz bizzat takip ediniz..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.