Cep Telefonu Almak için Taksit Yapan Kredi Kartları

Cep telefonları, hayatımızın merkezinde yer alan teknolojik cihazlardan birisi konumuna geldi. Bu cihazların her geçen gün bir üst modeli çıkmakta ve insanların hayatlarını daha da kolaylaştırmaktadır. Fakat üst modellerin fiyatları da pahalı olmakta. Bütün bunların haricinde döviz kurlarının geldiği nokta dikkate alındığında, ödenmesi gereken rakamların çok daha yüksek olduğunu söylenebilir. Bu durum ise insanların kredi kartına taksit yaparak cep telefonu almak istemesine neden olmaktadır. Sizler için bu yazımızda cep telefonu almak için taksit yapan kredi kartları hakkında bilgi vereceğiz.

Kredi Kartına Taksitle Cep Telefonu Alınabilir Mi?

Kredi kartlarının insanlara sağlamış olduğu en önemli avantajlardan birisi taksittir. Taksitli alışveriş sayesinde insanlar ödemeleri çok daha rahat ve zorlanmadan yaparlar. Fakat BDDK tarafından taksit kullanımına bir sınırlandırma getirilmiş ve kredi kartına taksit yapılarak cep telefonu almak yasaklanmıştır. Bundan dolayı hiçbir kredi kartıyla taksitli cep telefonu almak mümkün değildir. Yasal olarak bu konunun önünde bir engel vardır.

Kredi kartlarının önünde yasal engel olmasına karşın bunu farklı yollarla yapmak mümkündür. Fakat bu yolların bazen ciddi sıkıntılara neden olabileceği asla unutulmamalıdır. Yerel bir mağazadan cep telefonu alırken, faturaya cep telefonu değil, taksit yapılması yasak olmayan bir ürün yazılarak işlem yapılabilir. Geçmişte çok sık uygulanan bu yöntem, fatura ve garanti konusunda bazı sıkıntıları ortaya koyduğundan dolayı günümüzde çok fazla tercih edilmemektedir. Bu tür yöntemler ile taksit yapılması mümkündür. Bunun haricinde ise hiçbir yöntem yoktur.

Mini Kredilerle Taksitli Cep Telefonu Almak

Kredi kartlarının önünde böyle bir engel konulunca, teknoloji mağazaları farklı bir çözüm ürettiler. Buna göre mağazalar, bankalar ile anlaşılarak müşterilerine mini krediler vermeye başladılar. Üstelik bunları son derece hızlı bir şekilde yaptılar. Böylece telefonları taksitle almak mümkün hale geldi.

Teknoloji mağazalarının içinde verilen bu kredilerin tamamının telefon almak için kullanılması gerekiyor. Herhangi bir masraf alınmayan kredilerin faiz oranları da son derece düşük veya sıfırdır. Buna bağlı olarak insanların bu alandaki ihtiyaçlarını etkin olarak karşıladığı söylenebilir. Böylece yüksek rakamlı cep telefonlarının taksitle alınmasının önü açılmış olmuştur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell