Vakıfbank’tan Konut Kredisinde Faiz İndirimi 2018

Kamu bankalarında gelen faiz indirim kampanyasına Vakıfbank’ ta katıldı, Bankadan yapılan açıklamaya göre konut kredi faizlerinde düşüş sağlandı. Buna gföre 0.98 aylık faiz oranı ile kredi almak isteyen tüketicilerin banka şubelerine gitmeleri gerekmektedir.

Bununla birlikte kamu bankaları olan Halkbank ve Ziraat Bankası‘da aynı şekilde konut kredilerini düşürmüşlerdir. Konut kredisi için hangi banka kolayınıza geliyorsa başvurunuzu yapınız, örneğin bunlardan birinden maaş alıyorsanız maaş aldığınız banka tercih nedeniniz olabilir. Ancak en uygun sigorta teklifini ziraat bankasından alırsınız bunu da bilgi olarak ekleyelim.

Ziraat Bankası konut kredisi oranlarını indirdi 10/05/2018 tarihinde yapılan açıklamaya göre 10 yıl vade ve 500 Bin  (500.000) TL ye kadar kullanılacak krediler için aylık faiz oranı 0.98 olarak belirlendi. Yine 50 bin TL ye kadar olan konut kredilerinde ise faiz oranı 0.92 olarak belirlenmiştir.

Kredinin özelliklerine gelirsek,

  • 120 aya vadeli satın alacağınız konutun eksper​tiz değerinin en fazla %80’ine kadar kredi olanağı sunmaktadır.
  • Krediye konu edilen gayrimenkul üzerine ipotek konulur. Yibe banka gerekli görürse ek teminat yada kefil talebinde bulunabilir bu durum sizin geçmiş finansal ödeme alışkanlığınız olan yani kredi notu belirleyici olacaktır.
  • Kredi boyunca hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yapılmaktadır bu poliçeler zorunlu olup kredi içinde dilerseniz kesilebilir.
  • Sabit faizli Konut Kredisi  ile kredi vadeniz süresince taksitleriniz sabit kalır ve faiz artışlarından etkilenmezsiniz.

Konut Kredisi Taşıma-Yapılandırma İçin Geçerli midir?

Hayır bu kredi faiz oranı sadece konut alımları için geçerli olacaktır konut kredisini yenileme yada başka bankada bulunan kredinin yapılandırılma durumu olmayacaktır isteyen tüketicilere banka bu faiz oranından kredi vermeyecektir. Ancak bankanın mevcut taşıma-yapılandırma faiz oranı olan 1,15 den yapılacaktır

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell