Banka & Finans

TEB Kredili Mevduat Hesabı (KMH) ve Özellikleri

Türkiye Ekonomi Bankası’nın müşterilerine sunduğu Kredili Mevduat Hesabı (KMH) ile, vadesiz bir hesaba sahip olan müşteriler, bu hesaba tanımlanacak KMH limitlerini kullanarak her türlü günlük nakit ve bankacılık işlemlerini kolayca gerçekleştirebiliyorlar. Müşterilerin ödemelerinde gecikmeye düşmemelerini ve acil nakit ihtiyacı duydukları zamanda zahmetsizce yararlanabilecekleri kısa vadeli bir finansman sağlayan bu kredi türü, TEB’de en çok tercih edilen krediler arasında.

Hesap Özellikleri

Kredili Mevduat Hesabı (KMH)’ı kullanmak isteyen müşteriler, bu hesap ile kendilerine tahsis edilecek olan belirli limit ile:

  • Günlük eft, havale işlemlerini yapabilirler,
  • Bankaya olan kredi taksiti, kredi kartı gibi ödemelerini kredibilitesi bozulmadan sürdürebilirler,
  • Okul, SGK, taksit ödemesi gibi rutin ödemeleri hesaplarında para olmasa dahi ödemeye devam edebilirler,
  • TEB banka kartlarını kullanarak kaynak hesap limitleri dahilinde alışverişlerinde kullanabilirler,
  • Yurtiçindeki tüm TEB ve diğer banka ATM’lerinden, yurtdışında da Plus, Visa, Cirrus, Maestro amblemi bulunan tüm ATM’lerden para çekebilirler.

Müşteriler Kredili Mevduat Hesap (KMH)’larından sadece hesabın eksi bakiyeye girdiği günler üzerinden faiz öderler. Ay sonunda hesabın hangi tutarlarda ve kaç gün eksi bakiyede kaldığına bakılarak müşteriye toplam faiz yansıtılır.

Bankacılık üst kuralları gereği, tüm Kredili Mevduat Hesapları (KMH) yılda 1 gün artı bakiyede kapanmak zorundadır. Bunun dışında müşteriler KMH hesaplarını istedikleri sıklıkta ve işlem adedinde özgürce kullanabilirler.

Müşteriler Kredili Mevduat Hesabı (KMH) dahilinde oluşturulacak olan limit için herhangi bir ücret ödemezler, yalnızca KMH hesabın kullanıldığı günler üzerinden ödemeye tabi tutulurlar. Müşteriler KMH hesaplarını gün içinde kullanıp, akşam tekrar artı bakiyede kapatmış dahi olsalar, 1 günlük faiz ödemesi müşteriye yansıtılacaktır.

Hesaba para girişi olduğunda Kredili Mevduat Hesabı (KMH), kendisini otomatik olarak tahsil ederek kapatır.

Müşteriler tarafından 365 gün 24 saat her türlü bankacılık ve ödeme işlemlerinde kullanılabilecek olan Kredili Mevduat Hesabı (KMH), ulaşılması en kolay, en pratik ve en fonksiyonlu kredi olmaktadır.

Faiz Hesaplama ve Maliyet

Türkiye Ekonomi Bankası’nın Kredili Mevduat Hesabı (KMH) ile açıkladığı faiz ve maliyet oranları aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi olacaktır:

Müşterilerin KMH hesaplarına ait olan ekstreleri e-mail yoluyla almaları halinde herhangi bir masraf ödemezken, posta yoluyla gönderilen ekstreler için tabloda belirtilen masraf müşteriye yansıtılmaktadır. Faiz oranı 1,84 olrak belirlenmiştir Örneğin 1.000 TL kullanılması halinde 30 gün sonunda 23 TL gibi bir faiz oluşur yani bir ya sonra geri ödeme 1023 TL gibi bir tutar olacaktır daha önce ödenmesi halinde ise gün hesabına göre faiz ödeme maliyeti daha da düşecektir.

Nasıl Açılır Kapanır Başvuru ve Şartlar

Kredili Mevduat Hesabı (KMH)’na başvurmak isteyen müşterilerin, Nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopileri ve Gelir Belgesi ile herhangi bir şubeye başvurmaları yeterlidir. Başvuru için tüm TEB (telefon, internet, cep ve ATM) kaynakları müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Taksitli Nakit Avans

TEB’in kredi kartlarıyla müşterilerine sunduğu Şipşak Para hizmeti ve taksitli alışveriş kolaylığı müşterilerin oldukça kolay bir şekilde ulaşabildiği ve geri ödemesini taksitler halinde yapabildiği bir kredi türüdür.

Müşteriler nakit limitleri kadar olan parayı tüm TEB şubelerinden, ATM’lerden, internet şubesinden, telefon şubesinden 365 gün 24 saat çekebiliyorlar.

Kampanyanın diğer detayları:

  • Minimum 250 TL, maksimum 10.000 TL olarak işlem yapılabilmektedir,
  • Tüm Şipşak Para işlemlerinde ve tüm vadelerde faiz oranı %2,02 olarak belirlenmiştir,
  • Şipşak Para işlemleri 3, 6, 9 veya 12 taksit olarak tercih edilebilir,
  • İşlem başına para çekme limiti 2.000 TL, günlük olarak ise 4.000 TL’dir. (TEB Express ATM’lerde)

Örnek bir Şipşak Para işlemi faiz ve masraflarıyla ekli tabloda belirtilmiştir:

Tutar  Vade  Taksit Tutarı  Aylık Faiz İşlem Ücreti
500 TL 12 49 TL 2,02% 0 TL
1.000 TL 12 98 TL 2,02% 0 TL

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu