Avokado Yağı Cilde ve Saça Faydaları

Avokado yağının faydaları nelerdir?

Avokado son zamanların en popüler besini olmuştur. Diyet yapan hemen hemen herkes avokadoya diyetinde yer vermektedir. Olgunlaşmış hali ile yapılan salatalar oldukça lezzetli ve sağlıklıdır. Yumuşak ve yağlı bir yapısı olduğu için ezilerek krema şeklinde tüketimi de oldukça keyif vermektedir. Avokado yağlı bir besindir ve yağları hem sağlığımız hem de günlük bakımımız için fazlasıyla yararlı bir yağdır. Güzellik ve bakım ürünleri üreten insanlar son zamanlarda makyaj ve bakım malzemelerini avokado özü kullanarak geliştirmektedirler. Dudak nemlendiricileri, el ve yüz kremleri veya güneş kremleri bunlara iyi birer örnek olacaktır. Bu kadar faydalı olan bir besini daha detaylı anlatabilmek için maddeleyelim. İşte avokado yağının faydaları:

 1. Avokado yağının vitamin içeriği oldukça geniştir. A, D, E vitaminleri yanı sıra Omega-3 yağ asitleri ve potasyum minerali içeriği ile oldukça değerli bir yağ olmaktadır.
 2. Kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olur.
 3. Kalp- damar hastalıkları için oldukça sağlıklı ve yararlı bir besindir. Kalp hastalıkları riskini azaltır.
 4. Bağırsak ve sindirim problemlerinizin azalmasında yardımcı olur.
 5. Böbreklerinde taş oluşan kişiler için de faydalı olmaktadır. Böbrek taşlarını düşürmeye yardımcı olur.
 6. Tansiyonun düşmesini sağlar.

Avokado yağının cilde faydaları nelerdir?

Avokado yağının güzellik ve bakım ürünlerine kullanıldığından söz etmiştik. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde deriyi yeniler, nemlendirir ve esnek olmasını sağlar. Kadınlar bakım malzemeleri, saç kremleri ve şampuanlar aracılığı ile avokadonun cilde faydalarından oldukça yararlanmaktadır. Avokado yağı içeren cilt bakım malzemelerinin ne gibi faydaları var, avokado yağının cilde faydaları nelerdir maddeleyelim.

 1. Cildinizde yer alan lekelere iyi gelir ve cildi nemlendirir.
 2. Tırnaklarınızdaki kırılmaları önler ve sağlıklı uzamasını destekler.
 3. Sivilce izlerine ve iltihaplı sivilcelere iyi gelir.
 4. Yaşlanma ve kırışıklığa karşıdır.
 5. Yazın güneş yanığı olduğunuz zaman bu yanıkların tedavisinde en doğal şekilde avokado yağı kullanabilirsiniz.
 6. Dudak çatlaklarınızı onarır.
 7. Diş eti sorunlarına iyi gelmektedir.

Avokado saça iyi gelir mi?

Avokado içerikli saç kremler, saç maskeleri ve şampuanlar hemen hemen artık her yerden edinebilir. Saç için oldukça besleyici ve yenileyici bir özdür avokado yağı. Evde kendi imkanlarınız ile doğal olarak hazırlanabilir saç maskelerini devamlı uygularsanız saçlarınıza parlaklık, hacim kazandırır ve saç derinizi yeniler. Avokado yağının saça faydalarını sıralayalım.

 1. Saçlarınızdaki kepekten kurtulmak için kimyasal içerikli şampuanları bırakın. Avokado yağı saçınızda oluşan kepek ve egzamaya iyi gelecektir.
 2. Saç derinizdeki yaralar, sivilceler ve diğer saç derisi problemleri için avokado saç maskesi uygulayarak saçınızın derisinin yenilenmesini sağlayabilirsiniz.
 3. Sağlıklı ve dengeli bir şekilde saçınızın uzamasını sağlar.
 4. Saçlarınızı nemlendirir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.