Vakıfbank Kredili Bankomat Özellikleri

Kredili  Bankomat, Vakıfbank tarafından sunulan mevduat hesabınızda paranız olmasa dahi bankaca belirlenen limitler dahilinde nakit para çekme olanağı sunan hesapta otomatik ödeme talimatı bulunan faturaları ödeyen vadesi gelen kredi taksit ödemesi yapılabilen, EFT havale gibi işlemlerin yapılabildiği bir kredili mevduat hesabıdır.

Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Öncelikle bankada bir hesabınızın olması lazım bu maaş hesabı olabilir yada açılmış bir klasik vadesiz banka hesabı olması gerekmektedir. Bankada hesabınız varsa açılması için bir çok kanal bulunmaktadır. Ancak bunun da bir kredi olduğunu düşünürsek açılması için icra ve yasak takip gibi banka sorunlarının olmaması sürekli aksayan kredi ve kart borcu gibi sorunların olmaması gerekiyor yani kredi notunuz iyi olacak size kredi çıkmıyorsa kredili bankomat hesabı da açılmaz.

Dilerseniz hesabınızın bulunduğu banka şubesine bizzat giderek başvuruda bulunmanız mümkündür. Banka sizden istisna durum ancak gelir belgesi isteyebilir genelde finansal ödeme alışkanlığından problem olanlardan istenebilir maaş müşterisi iseniz istemezler nadir olarak ta kefil isteyebilirler.

Bankomat kartınız ile ATM’den kartınızla giriş yapıp ana menüden “Diğer İşlemler”, “Başvuru”, “Kredili Bankomat (KMH) Talebi”bölümünden,

İnternet Bankacılığından,  giriş yapıp İnternet Bankacılığı ekranının sol tarafında yer alan menüde bulunan “Başvurular”“Kredili Bankomat Başvurusu” bölümünden,

Mobil Bankacılık uygulamasına giriş yapıp ana sayfada yer alan “Başvurular”“Kredili Bankomat Başvurusu” bölümünden,

Kredili Bankomat limitinizin attırılması yada başvuru için KMH boşluk TC Kimlik No. boşluk Talep edilen KMH Limitini 5724’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. (Örnek Sms İçeriği: KMH 11111111521 3000) başvuru adımlarını izleyerek talebinizi oluşturmanız mümkün şubeden başvurularda anında hesap aktif edilmektedir ve hemen kullanmaya başlarsınız.

Hesabın Avantajları ve Özelliği

  • Kredili Bankomatınızdan açılan limit dahilinde para çekebilirsiniz.
  • EFT, havale, fatura, kira ödemesi gibi her türlü bankacılık işleminizi yapabilirsiniz.
  • Hesabınıza düzenli ödeme talimatı verdiğiniz elektrik, su, telefon, vb. otomatik fatura ödemelerinizi ve taksit, kira gibi düzenli ödemeleriniz ödeme günü geldiğinde bu hesaptan otomatik olarak yapılır.
  • Hesabınız eksi bakiyedeyken Kredili Bankomat-7/24’ünüzün bağlı olduğu hesabınıza herhangi bir para girişi olduğunda hesap, otomatik olarak krediyi kapatır.
  • Kullandığınız Kredili Bankomat-7/24‘e, sadece kullandığınız gün kadar faiz işler ve yalnızca işleyen faizi ödeyerek anapara ödenmeden, kredinizi kullanmaya devam edebilirsiniz, yine anaparayı istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.

Hesap banka tarafından sağlanan açık hesap gibidir kullan geri yatır her zaman açık kalır yeter ki aylık faiz ödemesi aksamasın hesaba maaş vb para girişi olduğu sürece kullanıma açık kalacaktır.

En önemli avantajı aslında kredi kartından çekilen nakit paralardan masraf alınırken bunda sadece faiz ödersiniz masraf vs olmaz paraya ihtiyacınız var ve bunu bankadan sağlayacaksanız kısa vadede (en fazla bir ay) maliyeti en düşük kredi veya nakit bulma diyebiliriz.

Kredili Bankomat Faiz Oranları

kısa vadeli kullanım için in düşük faiz oranı diyebiliriz, masraf yok dosya masrafı yok, sigorta yok, bankaya gitmek yok anında kullanılır. örneğin 1.000 TL kullandınız 30 gün sonra 1036 TL olarak ödersiniz yani 36 TL faiz işler otuz gün için. Yine kullandınız ve 10 gün sonra kapattınız ödeyeceğiniz tutar 1012 TL olacaktır yani 12 TL faiz. Yine taksitli kullandınız 1.000 TL 12 taksit ile aylık 95 TL toplamada da 1.150 TL gibi bir ödeme çıkar.

Kredili Bankomat Limiti ve Yükseltme

Kredili Bankomat limiti kişinin gelir durumuna göre değişkendir 500 TL den 15.000 TL ye kadar gelir durumu ve kredi notuna göre değişik aralıklar da olabilir ve limit banka tarafından belirlenmektedir. Mevcut hesabın limitini arttırmak için yukarıda belirtilen başvuru kanallarından talep etmeniz gerekir yada hesabınızın olduğu şubeye gitmeniz gerekir. limit arttırma banka incelemesi ve uygun görmesi halinde sağlanır.

Taksitli Kredili Bankomat

Bir diğer avantaj ise limitiniz dahilinde Vakıfbank ATM lerinden  12 aya kadar taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Kredili Bankomat limitinizi 12 aya kadar eşit taksitle ödeme olanağı da sunmaktadır. Ayrıca Kredili Bankomat limitinizden yapılmış olan alışveriş harcamalarını veya nakit çekimleri 12 aya kadar taksitlendirebilir üstelik Taksitli Kredili Bankomat limitinizi kullandığınızda herhangi bir dosya masrafı, tahsis ücreti, komisyon vb. maliyetlerde oluşmaz.

İster banka kartınızdan nakit çekin ister pos ile alışveriş yapım fark etmez çekim veya alışverişten sonra İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık, ATM kanalından, 0850 222 0 724 numaralı Çağrı Merkezinden taksitlendirme yapmanız mümkündür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.