ref: refs/heads/v3.0

  QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma Nasıl Yapılır?

  Türkiye’de uzun süredir faaliyetlerini sürdüren QNB Finansbank, müşterilerinin ihtiyaçlarını farklı hizmetlerle karşılamaktadır. Bu hizmetlerden birisi de internet bankacılığı olup, kullanıcılarına büyük kolaylık sağlar. Fakat bu hizmetten yararlanmak için internet bankacılığı müşterisi olmanız ve internet bankacılığı şifrenizin olması gerekir. Bu yazımızda QNB Finansbank internet bankacılığı şifre alma işlemi hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Böylece siz de çok farklı işlemleri internet üzerinden yapabileceksiniz.

  QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

  QNB Finansbank’ın internet şubesine giriş yapabilmek için şifreye sahip olmanız zorunludur. Bu şifreye, FinansŞifre denilir ve sadece internet bankacılığı değil, daha farklı işlemlerde de kullanılır. FinanŞifre ile internet bankacılığı, mobil bankacılık ve çağrı merkezine giriş yapabilirsiniz. Bu şifre 6 hanelidir ve belirlerken size özel doğum tarihi, telefon numarası, kimlik numarası ya da benzer sayıları kullanamazsınız. Kimsenin tahmin edemeyeceği numaralardan şifre oluşturmanız gerekir.

  QNB Finansbank internet bankacılığı şifre alma işlemini yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Fakat bu işleme başlamadan önce banka kartınız, cep telefonunuz ve diğer bankacılık numaralarınıza ihtiyaç duyabilirsiniz. Bundan dolayı kısa bir hazırlık yaparak işleme başlamanız daha doğru olacaktır.

  • İlk olarak QNB Finansbank’ın resmi web sitesine girin.
  • Sağ üst köşede internet bankacılığı butonunu göreceksiniz. Bunun hemen altında “FinansŞifre Al” butonu var. Buna tıklayın.
  • Karşınıza yapacağınız işlemler çıkacak. Bunlardan FinansŞifre butonuna basın.
  • Şifre almak için kullanabileceğiniz farklı yöntemler size sunulacaktır. Bunlar kredi kartı, banka kartı ve hesap numarası olmak üzere 3 adettir. Hangisine ait bilgileri kullanacaksanız onu seçin.
  • Bu aşamadan sonra sistem tarafından sizden istenen bilgileri ilgili yerlere yazın.
  • Böylece internet bankacılığı şifresini almış olacaksınız.

  Yukarıdaki adımları uygulama noktasında zorluk yaşıyorsanız, müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz. Bunun haricinde kişisel bilgilerinizi farklı kişi ya da kişilere vermemeye özen gösterin. Aksi takdirde çok büyük sorunlarla karşılaşmanız söz konusu olacaktır.

  QNB Finansbank internet bankacılığı şifre alma işlemini yaptıktan sonra çok sayıda işlemi buradan yapabilirsiniz. EFT, fatura ödeme, havale ve benzer işlemleri oturduğunuz yerden yapabilmek, yaşamınızı kolaylaştıracaktır.

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.