Cilt Rengi Nasıl Açılır?

Cilt rengini açmak istiyorsanız bu nokta da uygulanabilecek birçok yöntem vardır. Cildin üzerinde bulunan sivilce lekeleri, siyah noktalar, güneşte oluşan lekeler, kararmalar, cildinizde aynı tonda olmayan bir renk görünümüne neden olmaktadır. Bunların yanı sıra sürekli ciltte bulunan makyajı temizlemeden uyuma ve sabah kalktığınızda üstüne tekrar makyaj yapma, bir hayli son kullanım zamanı geçmiş makyaj ürünleri, iklim koşullarına bağlı olarak kalınan aşırı sıcak ve soğuk yanmaları ( Bu olaya çare yoktur ), aknelerin yanlış bakımı ve tedavisi, bazı aldığımız ilaçların cilde verdiği zararlar arasında cildimizde renk değişikliği, lekelenmeler, küçük izler görülebilir. Cildiniz renk değiştirerek, esas olan renginden uzaklaşan bu bölgesel olarak kümelenmiş pigmentleri eski haline döndürmek ve cilt renginizi açmanın birçok yöntemi vardır. Yazımı okumaya devam ettiğinizde bu yöntemlerin ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

Limon ile Cilt Rengi Açma

Limonun her derde deva olduğunu bir kere daha anlatmaya gerek yoktur diye düşünüyorum. Limon saç rengi açma işleminde kullanıldığı gibi cilt rengi açmada da çok iyi rol oynamaktadır. Fakat limon ile cilt renginizi açarken biraz dikkatli olmanız gerekmektedir. Cilt renginizi açmak için yarım limon yeterli olacaktır ve bu işlemi akşam uygulamalısınız. Limon suyunu sıkıp elinize dökün ve yüzünüzün her yerine olacak şekilde sürünüz. ( Bu işlemi uygulamadan önce cildinizin temiz olduğundan emin olunuz ) Limonu yüzünüze sürdükten sonra ışık ortamda fazla durmadan uyumaya çalışın. Uyuduğunuz sırada ışığın açık olmadığına dikkat edin. Sabah kalktığınızda yüzünüzü ılık bir su ile yıkayarak durulayınız. Birkaç denemeden sonra işe yaradığını fark edeceksiniz.

Salatalık ile Cilt Rengi Açma

Çok hoş kokulu olan salatalık cilt rengini açmada da kullanılmaktadır. Birçok doktorunda önerileri arasında olan salatalık, cilt rengi açma işleminde kullanımı çok basittir. İlk olarak yapmanız gereken salatalığın dışındaki kabukları soyun ve ince dilimlere bölün. Böldüğünüz salatalıkları yüzünüzün her yerine koyun ve 1 saat kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. 1 hafta sonra sonuca inanamayacaksınız. Bu işlemi 2 günde bir olacak şekilde uygulayın.

Ihlamur ile Cilt Rengi açma

Evinizde bulunan bir miktar ıhlamuru yarım limon ile kaynatın. Ihlamur kaynadıktan sonra süzün ve içerisine tekrar birkaç damla limon sıkın. Hazır olan ıhlamuru yüzünüze pamuk yardımı ile sürün yaklaşık 30 dakika bekleyin ve ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell