ref: refs/heads/v3.0

  Denizbank Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma

  Yabancı sermayeli bankalardan birisi olan Denizbank, müşterilerinin ATM üzerinden para yatırma işlemi yapmasına imkan verir. Bunun için fastPay uygulamasını kullanan banka, insanların bu alandaki ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılar. Bahse konu işlemleri Denizbank müşterileri yapabileceği gibi bankanın müşterisi olmayan kişiler de yapabilir. Bu yazımızda Denizbank başkasının hesabına ATM’den para yatırma işleminin nasıl yapılacağını açıklayacağız. Böylece banka şubelerinde uzun saatler sıra beklemeden, istediğiniz hesaba para gönderme fırsatını yakalamış olacaksınız.

  Denizbank ATM’den Başkasının Hesabına Para Yatırma

  Denizbank ATM’den başkasının hesabına para yatırma işlemi için aşağıdaki adımların izlenmesi yeterli olacaktır. Buna göre:

  • ATM’nin Giriş tuşuna basarak kartsız işlemler menüsüne girin.
  • Buradan Hesaba Para Yatırma seçeneğine basın.
  • Açılacak sayfaya kendi T.C. kimlik numaranızı eksiksiz bir şekilde yazın.
  • Bu aşamada sonra şube kodunu ve hesap numarasını hatasız bir şekilde ekrana girin.
  • Hesap numarasının doğruluğunu kontrol edin ve parayı, para yatırma bölümüne bırakın.
  • İşlemi onaylayın ve ATM tarafından size verilen bilgi fişini alın. Böylece olası hatalarda, söz konusu fiş ile gerekli itirazları yapabilirsiniz.

  Yukarıdaki anlatım incelendiğinde, pek çok banka ile benzer adımlar olduğu görülecektir. Denizbank, bunun haricinde fastPay sistemi üzerinden de benzer işlemlere imkan verir. Bu seçeneklerden hangisi sizin için uygun olursa onu tercih edebilirsiniz. Fakat fastPay ile gönderilen para hesaba değil, bir anlamda cep telefonu numarasına iletilir. Bundan dolayı aradaki farka dikkat edilmesi gerekir.

  Denizbank ATM’den para gönderme limiti 19.990 TL’dir. Bu limitin üzerindeki rakamların ATM üzerinden gönderilmesi mümkün olmadığından insanların banka şubelerini tercih etmesi çok daha doğru olacaktır. Bunun haricinde ise para yatırma için Denizbank, 6 TL komisyon almaktadır.

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.