Denizbank Kurtaran Hesap ve Özellikleri

Kurtaran hesap, Denizbank müşterileri, hesaplarında para olmasa bile, kolayca başvurabilecekleri Kurtaran Hesap sayesinde, eft havalelerini, fatura ödemelerini, kira, okul, taksit, kredi gibi rutin ödemelerini veya yapacakları alışverişleri hiçbir formalite olmadan kolayca gerçekleştiriyor.

Hesap Özellikleri

KMH (Kredili Mevduat Hesabı) da denen Kurtaran hesap, kişilerin hesaplarında yeterli nakdinin olmaması veya hiç olmaması durumlarında, ödeme dengelerinin bozulmaması, ödemelerin aksamaması, gecikmeye girmemesi ve bankadaki kredibilitelerinin bozulmaması gibi birçok artı özellik sağlayan, müşterilerin oldukça sık tercih ettiği bir kredili mevduat hesabıdır, yani en kolay kullanılabilecek kredi çeşidi de denilebilir.

Kişiler Kurtaran Hesap kapsamında oluşturulan limitlerinin ister tamamını ister bir kısmını nakit olarak çekebilir (işlem bazında nakit çekim sınırları dahilinde), ister DenizBank Banka Kart ile Electron ve Maestro kart kabul eden işyerlerindeki alışverişlerinde kullanabilir, isterse her türlü bankacılık işlemlerinde veya günlük ödemelerinde yararlanabilir. Bu kısa vadeli nakit desteği, Denizbank’ın müşterilerine sunduğu ve 7 gün 365 gün kullanılabilecek kredi tipidir.

Müşteriler Kurtaran Hesabı kullandığı tutar ve gün sayısı kadar faiz öder, bunun dışında müşteriden herhangi bir ücret veya masraf tahsil edilmez.

Faiz Hesaplama ve Maliyet

Denizbank müşterilerinin ister tek seferde dilediği gibi, ister 12 aya varan taksitlerle ödeyebileceği Kurtaran Hesabın faiz bilgileri ekteki tabloda yer almaktadır:

Kurtaran Hesap Faiz Oranı
İşlem Türü Faiz Açıklama
Kurtaran Hesap Faiz Oranı %2.02 KKDF ve BSMV hariç
Taksitli KMH Faiz Oranı %2.02 KKDF ve BSMV hariç

 

Kurtaran Hesabın hesap kesim tarihi, her ayın son iş günü olacaktır. Buna göre müşterilere Kurtaran Hesaplarını kullandıkları günler üzerinden faiz yansıtılacaktır. Asgari ödeme tutarı da belirlenecek olan ekstrelerde, son ödeme gününü geçiren müşterilere Gecikme Faiz Oranına ek olarak KKDF ve BSMV de yansıtılacaktır. Gecikme faizi yalnızca kullanılmış olan anapara üzerinden hesaplanacaktır.

Nasıl Açılır Kapanır Başvuru ve Şartlar

Kurtaran Hesap kullanmak isteyen Deniz Bank müşterileri, başvurularını Deniz Bank şubelerinden veya SMS ile gerçekleştirebilirler. (Cep telefonlarından KURTARAN yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC KİMLİK NUMARASI yazıp 3280’e SMS gönderilmesi yeterli olmaktadır. Başvuru sonucu 5 dakika sonra SMS ile cep telefonlarına iletilmektedir. Olumlu olan başvuruların oluşturulan limitleri müşteriye yine SMS olarak bildirilmektedir.)

Şubeye giderken müşterilerin yanında nüfus cüzdanlarının ve yerleşim belgelerinin (veya kişinin adına düzenlenmiş telefon, su, doğalgaz, elektrik gibi bir hizmet faturası olması gerekir) yanında getirilmesi yeterlidir.

Kurtaran Hesap Taksitli Kullanım

Denizbank müşterileri, kendilerine tahsis edilmiş olan Kurtaran Hesap limitlerini, isterlerse taksitli ödeme yöntemiyle de kullanabilirler. Üstelik taksitli kullanımı tüm internet bankacılığı olan ATM’lerden, Denizbank şubelerinden, internet bankacılığından, telefon bankacılığından 7 gün 24 saat gerçekleştirebilirler.

  • Kurtaran Hesap’ın Taksitli Kullanım tutarı en az 200,00 TL olmalıdır. Kullanılan tutar 3, 6, 9 veya 12 aya varan vadelerde geri ödeme yapılabilir.
  • İlk taksit bir sonraki ayın son iş günü olarak belirlenecektir.
  • Ayrıca Kurtaran Hesap sahipleri, kullanım yapacaklarında isterlerse hesaplarındaki paraya hiç dokunmayıp, direkt olarak Kurtaran Hesap limitinden taksitli kullanım gerçekleştirebilirler.
  • Vadesi geldiğinde taksit tutarı ödenmez ise, taksit tutarının içindeki anaparaya Kurtaran Hesap faizi işler.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.