ref: refs/heads/v3.0

  Garanti BBVA Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma

  Garanti BBVA, teknolojiyi etkin bir şekilde kullanan bankalardan birisi olup, müşterilerine ciddi kolaylıklar sağlamaktadır. Bu kolaylıklardan birisi olan ATM’den başkasının hesabına para yatırma, insanların banka şubelerinde beklemesinin önüne geçmektedir. Ayrıca şubelerdeki olası yığılmaları da engellediğini söylemek yanlış olmaz. Bu yazımızda Garanti BBVA başkasının hesabına ATM’den para yatırma işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

  Garanti BBVA, bu hizmeti sadece kendi müşterileri için değil, aynı zamanda müşterisi olmayanlar için de vermektedir. Bundan dolayı kişilerin banka müşterisi olup olmadıklarına bağlı olarak izlenmesi gereken yolların farklı olduğunun bilinmesi gerekir.

  Garanti BBVA ATM’den Başkasının Hesabına Para Yatırma

  Garanti BBVA ATM’den başkasının hesabına para yatırma işlemi için banka müşterileri bankanın mobil uygulamasını veya banka kartını kullanabilir. Banka müşterisi olmayanlar ise kartsız işlemlerden bunu yapabilir. Banka müşterisi olmayanların izlemesi gereken adımlar genel olarak şu şekildedir:

  • ATM’nin Giriş tuşuna basın.
  • Önce para yatırma, ardından da hesap numarası ile para yatırma seçeneklerini tercih edin.
  • Şube kodu, hesap numarası ve yatırılacak tutarı girin.
  • Para yatırmanın türünü seçin.
  • Cep telefonu numaranızı, ATM’deki ilgili bölüme girin.
  • Parayı, para yatırma haznesine düzgün bir şekilde yerleştirin.
  • İşlemi onaylayın.

  Yukarıdaki adımların sonucunda, paranızı başkasının hesabına göndermiş olacaksınız. Banka müşterileri ise bu işlemi mobil uygulama üzerinden yapabilir. Uygulamadan yatıracakları hesabı ve tutarı seçtikten sonra ATM’deki QR kodu okutmak suretiyle işlemi tamamlayabilirler. Böylece neredeyse ATM’ye dokunmadan para yatırma imkanı yakalamış olurlar.

  Garanti BBVA ATM’lerinden para yatırırken bazı limitlerin olduğunun da bilinmesi gerekir. Başkasının hesabına para gönderme işlemindeki limit 10.000 TL’dir. Daha yüksek tutarların havale ile gönderilmesi için şube içerisinde işlem yapılması gerekir.

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.