Finansbank Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma

QNB Finansbank, verdiği kaliteli hizmet ile dikkat çeken bankalardan birisidir. Söz konusu hizmetlerin önemli bir kısmının ATM üzerinden verildiği bilinir. ATM üzerinden yapılan işlemlerden birisi de para yatırmadır. Para yatırma işlemi ile kendi hesabınıza para yatırabileceğiniz gibi farklı bir hesaba da para yatırabilirsiniz. Bu yazımızda QNB Finansbank başkasının hesabına ATM’den para yatırma işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Bilindiği gibi QNB Finansbank, teknolojiyi etkin olarak kullanan bankalardan birisidir. Bunun en güzel yansımalarından birisinin QR kod teknolojisini kullanarak müşterilerine göstermektedir. Fakat bu yöntemi sadece bankanın müşterilerinin kullanabileceği unutulmamalıdır.

QNB Finansbank ATM’den Başkasının Hesabına Para Yatırma

QNB Finansbank ATM’den başkasının hesabına para yatırma için aşağıda belirtilen adımların takip edilmesi gerekir. Söz konusu adımlar şu şekildedir:

  • ATM’nin Giriş tuşuna basın.
  • Kartsız işlemler menüsüne geçiş yapın.
  • Buradan Hesaba Para Yatırma menüsüne girin.
  • Sırasıyla hesap numarasını ve ardından T.C. kimlik numarasını ekrana doğru olarak yazın.
  • Telefon numaranızı girin.
  • Bu aşamadan sonra cep telefonunuza bir şifre gelecek ve bu şifreyi ATM’ye girin.
  • Parayı, para yatırma haznesine koyun.
  • Ekrana gelen bilgileri kontrol edin ve herhangi bir hata yoksa işlemi onaylayın.

Yukarıdaki adımların sonunda parayı, istediğiniz hesaba yatırmış olacaksınız. Bu işlem için QNB Finansbank sizden 5-15 TL arasında komisyon alacaktır.

Para yatırma işleminde dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Bu hususların başında cep telefonunuzun yanınızda olması gelir. Çünkü telefon yanınızda olmazsa, şifreyi giremez ve işlemi tamamlayamazsınız. Bir diğer husus ise işlem için limitlerdir. Buna göre en fazla 19.900 TL yatırılabilir. Daha yüksek tutarlar için şubeden işlem yapılması gerekir. QNB Finansbank ATM’lerinden para yatırma işlemi genel hatları ile bu şekildedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell