Nasıl Yapılır?Banka & Finans

Akbank 5 Bin TL Kredi Hesaplama

Krediler, hayatımızın olağan parçalarından birisi haline geldi. Maddi ihtiyaçlarımızı karşılamak için aldığımız bu hizmetin koşulları bankalar arasında değişmektedir. Bu yazımızda sizler için Akbank tarafından sunulan kredi şartlarını dikkate alarak hesaplama yapacağız. Akbank 4 bin TL kredi hesaplama işlemi sayesinde taksitlerin ne kadar olacağını ve toplam ödemeniz gereken miktarı çok rahat bir şekilde göreceksiniz.

Akbank 5 Bin TL Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Akbank’tan kullanacağınız kredinin faizi ve vadesi, maliyeti ciddi oranda etkilemektedir. Banka, faizi sabit olarak uygulamamakta ve vadeye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Vade arttıkça, faiz oranı belirgin bir şekilde azalmaktadır. Bu da kredinin maliyet oranlarını düşürmektedir. Akbank 5 bin TL kredi hesaplama tablosu aşağıdadır, bu tablo incelendiğinde durum daha net bir şekilde anlaşılacaktır.

Vade Faiz Aylık Taksit Toplam Ödenecek Tutar

12 ay %2,44 500 TL 6.028 TL

24 ay %2,42 292 TL 7.039 TL

36 ay %2,40 225 TL 8.124 TL

48 ay %2,38 193 TL 9.274 TL

60 ay %2,32 172 TL 10.369 TL

Akbank tarafından verilen 5.000 TL’lik kredinin hesaplaması genel olarak bu şekildedir. Faiz oranının vadeye bağlı olarak azaldığı burada da net bir şekilde görülmektedir. Fakat burada belirtilen rakamların bankanın politikalarına bağlı olarak sürekli değişeceğini unutmamanız gerekiyor. Bu rakamların özellikle 2018 yılından sonra çok daha fazla değişmeye başlamıştır.

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve İstenen Belgeler

Akbank ihtiyaç kredisi almak için farklı yollardan başvuru yapabilirsiniz. Özellikle tutarın 5 bin TL gibi küçük bir rakam olmasından dolayı banka, genel olarak talepleri onaylamaktadır. Fakat onaylamadan önce mutlaka kredi notunu incelemekte ve buradaki durum aşırı kötü olması durumunda, direkt ret vermektedir.

Başvuru için banka, maaş müşterilerinden herhangi bir belge istememekte ve krediyi direkt olarak bu kişilerin hesaplarına göndermektedir. Bunun dışındaki kişilerden ise şunları istemektedir:

  • Gelir belgesi
  • Kimlik
  • Adres teyit edici belge

Bu belgeler eksiksiz olarak teslim edildikten sonra bazı müşterilerden hayat sigortası istenmektedir. Ayrıca krediden tahsis ücreti de kesilmektedir. Bu ücret, kredinin %0,5’i yani 25 TL kadardır. Geriye kalan tutar, banka hesabınıza aktarılır ya da elde size verilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu