Banka & Finans

Akbank’tan Satılık Gayrimenkuller

Akbank Türkiye genelinde en fazla şube ve ATM’ye sahip, öncü bankalardan biri. Dolayısıyla bu bankanın her bölge ve kırsalda da müşterisi bulunuyor. Bireysel ürünlerin yanı sıra kurumsal ve ticari ürünlerde de büyük krediler kullandırabiliyor. Ancak bu banka da diğer bankalar gibi, ödenmeyen krediler için müşterilerinden taşınmazlarını alıkoyuyor.

Akbank’tan satılık gayrimenkuller bankanın resmi internet sitesinde yayımlanıyor. Bu site üzerinde birden fazla şehirde onlarca taşınmaz ilanı bulunuyor. Bu ilanlar ile ilgilenenler, site üzerinden teklif verebilirler. Ancak yine de taşınmazların tapu dairelerinden ve belediyelerden detaylı bir şekilde incelenmesi gerekiyor. Aksi halde taşınmaza ait masraflar alıcıya ait olacaktır.

Akbank Satılık Gayrimenkul Teklif Verme Şartları

Akbank satışını yaptığı taşınmazlar için yüzde 10 teminat bedeli talep ediyor. Yani teklif vermek isteyen kişilerin öncelikle bu bedeli bankaya yatırması şart. Banka gerçek kişilerden kimlik fotokopisi, ticari kişilerden vergi levhası, ticaret sicil gazetesi ve imza sirküsü örneklerini talep ediyor. Tüm bu işlemler sağlandıktan sonra banka kişi ya da kurumlara teklif vermeleri için kullanıcı kodu ve şifre verir.

Akbank icralık mallar için teminat bedelinin yatırılması ve diğer prosedürlerin uygulanmasının ardından teklifleri kabul ediyor. En yüksek teklifi veren kişi ya da kurum ilgili taşınmazı almaya hak kazanıyor. Banka pek çok teklif içerisinden en uygun olanı seçiyor ve ilgili nokta ile kısa sürede iletişime geçiyor.

Teminat İadesi Sağlanıyor

Akbank icralık gayrimenkul ilanlarına teklif vermek için teminat bedelini yatıranlar bazı durumlarda bu bedeli geri alabilirler. Örneğin teklifi banka tarafından geri çevrilenler ve banka tarafından iptal edilen gayrimenkule teklif verenler, bankanın teklif vermesini engellediği kişiler bu bedellerini geri alabilirler.

Akbank satışa çıkardığı bu icralık malların satışını peşin yapabildiği gibi kredi ile de yapabilmekte. Üstelik kredi hem bu bankadan, hem de başka bir bankadan kullanılabilmekte. Ancak bir taşınmaza teklif vermeden önce araştırılması şarttır. Bankalar ilanlarda taşınmazların konumunu ve alt yapı bilgilerini genelleme ile vermekteler. Bu nedenle net bilgi için tapu dairelerinden destek almak şarttır.

Akbank tarafından satışa çıkarılan arsa, konut ve diğer gayrimenkulleri bu linke tıklayarak takip edebilirsiniz. Aracılık yapmıyoruz sadece bilgilendirme amaçlıdır aracıları da itibar etmeyiniz bizzat takip ediniz..

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu