Denizbank’tan Satılık Gayrimenkuller


İnsanlar ev sahibi olmak amacıyla konut, yatırım yapmak amacıyla arsa veya işyeri almak isteyen insanlar günümüzde gayrimenkul fiyatlarının uçmasından dolayı, ekonomik olarak uygun gayrimenkul almanın yollarını arıyorlar. Bu anlamda bankalar aracılığıyla satışa çıkarılan arsa, konut ve işyerlerin önemi son dönemde oldukça arttı. Bu bankalardan birisi olan Denizbank, kredi verdiği müşterilerinin kredi borçlarını zamanında ödememesi halinde teminat olarak gösterilen gayrimenkulleri satışa çıkarıyor.

Kurumsal ve bireysel olarak milyonlarca insana kredi hizmeti veren Denizbank, bu sayede Türkiye’nin her bölgesinde gayrimenkul satışa çıkarabiliyor. Denizbank’ın satılığa çıkardığı gayrimenkulleri 45 günde bir resmi sitesinden yaptığı ilanlarla açıklar. Uygun fiyattan gayrimenkul almak isteyen insanlar bu ilanları takip ederek kendilerine en uygun olan konutu belirleyebilir.

Denizbank’tan Satılık Gayrimenkullere Nasıl Teklif Verilir?

Denizbank resmi web sitesi üzerinden her gün yeni bir gayrimenkulün satışını gerçekleştiriyor. Taşınmaza verilen en son teklifi ve satış rakamını site üzerinden görmek mümkün. Dolayısıyla verilecek taban fiyat bu rakamın üzerinde olmalı. Örneğin taşınmazın satış bedeli 130 bin TL ise minimum 131 bin TL teklif verilmelidir.

Teklif vermek için ilanı bulunan gayrimenkulün hemen altındaki ‘teklif ver’ butonu kullanılmalıdır. Bu kutucuğa bankanın talep ettiği kişisel bilgiler, teklif tutarı ve açıklama yazılmalıdır. Ardından ‘gönder’ kutucuğu tıklanmalı ve teklif iletilmelidir. Ayrıca bankadan satılık gayrimenkul ekranında bulunan filtreleme tercihleri de kullanılabilir ve istenilen il ve ilçedeki taşınmazlar da aratılabilir.

Teklif Onaylandıktan Sonra Alışveriş Süreci

Eğer bankaya ilettiğiniz teklif kabul görür ise, Denizbank yazılı ya da sözlü olarak kişiye ulaşacaktır. Kişi belirtilen tarihlerde, belirtilen banka hesabına taşınmazın bedelini ödemelidir. Denizbank bu taşınmazlar için peşin tutar kabul etmektedir. Ancak taşınmazı almaktan vazgeçen olur ise kaparo bedeli olarak yine bankanın gösterdiği hesaba yüzde 3 oranına kaparo yatırılmalıdır. Bu kaparo bedelinin altına da kişi adını soyadını, ilgilendiği taşınmazın adını ve parsel bilgisini, yatırdığı kaparo bedelini yazmalıdır. Eğer kaporayı yatıran kişi, teklifini geri çeker ya da taşınmazı almaktan vazgeçer ise kaporası yanacaktır.

Genellikle satış yapıldıktan 10 gün içinde Denizbank taşınmazın satışını kişiye verecektir. Denizbank satılık gayrimenkul ilanlarında, en yüksek teklifi veren kişiye satışı yapacaktır. Ancak satış gerçekleşmeden önce herhangi bir kişi ya da kurum teklif bedelini artırır ise banka yeniden en yüksek teklif verenleri güncelleyecek, satışı buna göre belirleyecektir. Bazı taşınmazlarda ise kaparo bedeli önemlidir. Yani kaparo alındıktan hemen sonra banka ihaleyi kapatır.

Denizbank’tan satılık gayrimenkul ilanlarını takip etmek ve daha detaylı bilgiye sahip olmak için Denizbank satılık gayrimenkul sitesini takip edebilirsiniz. Aracılık yapmıyoruz sadece bilgilendirme amaçlıdır aracıları da itibar etmeyiniz bizzat takip ediniz..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.