Akbank Direkt Serbest Hesap Nedir?

Direkt Serbest Hesap, Akbank müşterilerinin vadesiz mevduat hesaplarındaki bakiye üzerinden gecelik olarak faiz kazandıkları bir tür birikim hesabıdır. Bu hesabı kullanan müşteriler, gündüz hesaplarını bilinen vadesiz hesap mantığında kullanıp, gece ise belirlenmiş olan alt rakamın altında kalmayacak şekilde hesaplarında bıraktıkları meblağlar üzerinden mevduat geliri elde ederler. Vade beklemeden para yatırabilen, çekilebilen, kısaca tamamen müşterinin ihtiyaçları ön planda tutularak, yine müşteriye yüksek faiz getirisi kazandıran bu hesap Akbank’ın en popüler ürünlerinden biri olmuştur.

Akbank Direkt Serbest Hesap’ın Özellikleri:

Müşterilere hem faiz getirisi sunan, hem de havale, EFT gibi tüm bankacılık işlemlerinin tek hesap üzerinden gerçekleşmesine olanak sağlayan bu birikim hesabının müşterilerine sunduğu diğer avantajlar:

  • Müşterilerin vadesiz mevduat hesaplarına gecelik olarak faiz işler,
  • Vade beklemeye gerek olmayan, müşterinin parası üzerinde tam hakimiyeti bulunan, para çekilmesi, yatırılması hususlarında müşteriye herhangi bir kısıtlama sunmayan bir hesap türüdür,
  • Hesap bakiyesi 1.000 TL olarak belirlenen alt limitin üzerinde tutar bulunan hesapların tüm bakiyelerine faiz işleyecektir,
  • Hesap açılışı esnasında belirlenmiş olan bir alt limit koşulu bulunmamaktadır, hesap sıfır bakiyeli olarak da açılabilir ve hesaba başka bir zaman para aktarımı yapılabilir.
  • Gecelik faiz işlemesi için banka tarafından belirlenmiş olan bir üst limit koşulu yoktur. 1.000 – 250.000 TL arasındaki tutarlar için belirlenmiş avantajlı faiz oranları bulunmaktadır. Hesap bakiyesi 250.000 TL’yi geçen müşteriler için ise, 250.000 TL’yi geçtiği kısım, ilgili dilim için ilan edilen faiz oranları üzerinden işlem görecektir.
  • Haftanın 5 günü (iş günlerinde) saat 17:00’a kadar hesaba gelen para veya yatırılan paralar için o gün faiz işleyecektir.
  • İş günlerinde ilgili hesaptan para çekilmesi veya para çıkışı yapılması durumunda herhangi bir faiz kaybı durumu yaşanmayacaktır. Para yatırılması durumunda ise (limit aralıklarına göre belirlenecek olan) faiz kazanılacaktır.

Akbank Direkt Serbest Hesap Faizi:

Direkt Serbest Hesap açtıran Akbank müşterileri 1.000 TL ve üzerindeki her bakiye için 3 ay süre için geçerli olan %23,00 tanışma faizi kazanacaklardır. Bu süre sonunda Akbank tarafından belirlenmiş olan Serbest Hesap liste faiz oranları geçerli olacaktır.

Hesaplarında 1.000 TL, 5.000 TL ve 10.000 TL bulunan bir müşterinin belirtilen süre sonunda kazanacağı net kazancın belirtildiği örnek tablo aşağıdaki gibidir: (Örnek Hesaplamadır)

TUTAR VADE (GÜN) SÜRE SONU TUTAR NET KAZANÇ
1.000,00 ₺ 15 1.009,02 ₺ 9,02 ₺
5.000,00 ₺ 15 5.045,09 ₺ 45,09 ₺
10.000,00 ₺ 15 10.090,17 ₺ 90,17 ₺

 

Akbank Direkt Serbest Hesap’a Nasıl Başvurulur?

Akbank Direkt Serbest Hesap sahibi olmak isteyen müşteriler, internet şubesinden, mobil şubeden veya Akbank şubelerinden yardım alabilirler. Hesaplarını kapatmak isteyen müşteriler ise yine şubelerden hesap kapatma işlemi yapabilir ve paralarını nakit olarak çekebilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.