Saç Bakımı Hakkında Doğru Sanılan Yanlışlar

Saç bakımı hakkında doğru sanılan yanlışlar ve ilginizi çekecek bilgiler için okumaya devam edin.

Her insan saçlarının güzel ve sağlıklı görünmesini ister. Bu isteğini yerine getirmek için ise bir takım şeyler yapar ama yaptığı şeylerden bazılarının yanlış olduğunu, bu şeyleri yaptığında ise saçının daha fazla yıpranacağını bilmez. Evet, saçımızın sağlıklı uzamasını, güzel ve dolgun görünmesini isteriz. Bunun için ise bazı saç kremlerini, saç bakım şampuanların ve nice ürünleri kullanıp dururuz. Ama bu ürünleri kullanmadan önce saçımızın nasıl bir kreme, şampuana ya da saç spreyine ihtiyacı olduğunu bilmeyiz. İşte bu bilgileri öğrenip bundan sonra da saçınıza yaptığınız bakımı doğru bir şekilde yapmak istiyorsanız, yapmanız gerekenleri yazımızı okuyarak kavrayabilirsiniz. Saç bakımı hakkında doğru sanılan yanlışlar ve ilginizi çekecek bilgiler için okumaya devam edin.

Saç Toplamanın Saçların İncelmesini Engelleyeceği Efsanesi.

Bu hata, saçlarına bakım yapan insanların en çok yaptığı hatalardandır. Özellikle saçları kıvırcık olan insanlar bu hatayı daha fazla yaparlar. Saçınızı sürekli bir şekilde çok sıkı olarak bağlandığınızda saçınız incelmeye ve zayıflamaya başlar. Ayrıca yaptığınız bu hareket başınızın çok şık bir şekilde ağrımasına da neden olur.


İlginizi Çekebilir! Saç Rengi Nasıl Açılır?

Postişlerin Saça Zarar Vermeyeceği Yanılgısı.

Bazı insanlar saçları kısa olduğu için uzatma amaçlı olarak kafalarına postiş takarlar. Bu taktıkları postişlerin hiçbir zararı olmadığını düşünseler de aslında saçlarımıza ciddi anlamda zarar verirler. Bu postislerin yapıştırıldığı noktalarda bazı kimyasallar bulunur. Bu kimyasallar, yapıştığı yerdeki saçlara zarar verir. Ayrıca postişler sürekli yapılırsa saçınıza kalıcı hasar da verebilir. Yine saçınızı çok sık toplamanız gibi baş ağrıtıcı bir etkiye de neden olabilmektedir.

Saçların Ne Kadar Çok Kestirilirse O Kadar Çok Uzayacağı Fikri.

Saç kesiminde zaman önemli bir etkiye sahiptir. Eğer saçınızda çok fazla kırık varsa ya da saçınız çok fazla yıpranmışsa saçınızı kestirmek mantıklı bir harekettir. Tabi bu kırıkların ya da yıpranmaların oluşma zamanları kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu zaman, saçınıza ne kadar düzleştirici, maşa gibi aletlerin değdiğine ya da ne kadar malzeme kullandığınıza bağlıdır. Eğer çok fazla kullanıyorsanız ve çok fazla kırık varsa sağlıklı uzaması için saçlarınızı kestirebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir! Cilt Bakım Serumu Nasıl Yapılır?

Sık Sık Yıkanan Saçların Daha Sağlıklı Olacağı Fikri

Bu bilgi de öbür bilgiler gibi kişiden kişiye değişebilen bir bilgidir. Eğer saçınız kuru saç yapısındaysa ılık su ile duş alıp hassas şampuanlar kullanmanız gerekir. Ayrıca yıkama şekliniz de çok önemlidir. Saç yapınıza göre yıkama şekli tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Yağlı görünen saçlar ise temizlenmediklerinde egzama sorunu ortaya çıkabilir. Aynı şekilde stres gibi çevresel faktörler de saçların sağlıksız görünmelerine neden olabilmektedir.

Saçlarını Duştan Hemen Sonra Şekillendirmek

Aslında saçların, banyodan hemen sonra taranması ya da şekillendirilmesi çok sakıncalı bir davranıştır. Çünkü bu davranış saçı ciddi anlamda yıpratır. Aynı şekilde kurulamada da saçınıza yumuşak davranmalısınız. Aksi halde saçlarınız zarar görebilir. Eğer bu işlemi saç kurutma makinesi gibi bir cihazla yapıyorsanız, kullandığınız makine ile saçlarınızın arasında belirli bir mesafe olması gerekir. Saça şekil vermek isteyenler ise önce saçın kuru olduğundan emin olmalıdırlar.

Kepeğin Sadece Yağlı Saç Derilerinde Ortaya Çıkacağı Fikri

Kepeklerin olması ya da olmaması saçların ne sıklıkla yıkandığına ya da yıkanan suyun sıcaklığına göre değişir. Eğer sık banyo yapmıyorsanız ve çok sıcak suda yıkanıyorsanız saçınızda kepek olma ihtimali daha yüksektir. Bununla birlikte kafanızı kaşımanız beraberinde kafa derinizin dökülerek kepek sorununun daha fazla ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell