Halkbank Avrupa Şubelerine Kredi Başvurusu

Çağdaş bankacılık ilkelerine bağlı kalarak Türkiye’de ve Avrupa’da büyümeye çalışan Halkbank, 80 küsür yılı geride bıraktığı şu günlerde Türkiye dışında, Makedonya ve Bahreyn’de yaklaşık 80 şubesi ile hizmet veriyor. Balkanlarda açtığı şubelerle, orada bulunan Türk ve yabancı ülke vatandaşlarına kredi, kredi kartı, hesap açma gibi hizmetler veren Halkbank, kısa bir süre içerisinde Balkanlarda önemli bir banka haline gelecek.

Son açıklanan verilere göre Halkbank’ın Avrupa’daki mortgage kredisi başvuruları 2’ye katlandı. Avrupa’da kendine iyi bir yer edinmek isteyen Halkbank, diğer köklü Avrupa bankalarına göre çok daha iyi oranlardan kredi fırsatları sunuyor. Bu nedenle Avrupa ülkelerinde yaşayan Türklerin ihtiyaç, araç, taşınmaz kredileri için Halkbank’ı tercih etmesini tavsiye ederiz.

Halkbank’tan kredi alabilmek için Avrupa’da bulunan şubelerine gitmeniz yeterli olacaktır. Ancak şuan Makedonya ve Bahreyn dışında “Halkbank” yazılı bir banka bulmanız mümkün değildir. Onun yerine Halkbank’ın anlaşma içerisinde bulunduğu Avrupa bankalarını resmi sitesinden öğrenerek oralardan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Halkbank Yurtdışı Kredisi

Halkbank yurtdışında yaşayan müşterilerine vermek için sene başına 100 milyon Euro kredi ayırmaktadır. Ancak bu Halkbank tarafından ayrılan bu kredi mitkarı sadece 250’den az çalışanı olan kobilere ve kendini geliştirmek isteyen küçük işletmelere kullandırılıyor. Halkbank yurtdışı kredisi küçük işletmelerin ticari hayatta rekabet edebilmesi için %5.5 faiz ve 3 yıllık vade fırsatları ile sunuluyor. Halkbank Yurtdışı Kredisi kapsamında verilen kredilerin tutarı bir işletme için en fazla 700 bin Euro olarak belirlenmiştir.

Halkbank aşağıda listelediğimiz sektörlerde faaliyet gösteren kobilere kredi vermektedir.

  • İmalat sanayi,
  • Tarıma dayalı sanayi,
  • Turizm,
  • Eğitim,
  • Sağlık,
  • Çevre koruma,
  • Yenilenebilir enerji (hidroelektrik, jeotermal, rüzgar, güneş, bioenerji vb.)
  • Altyapı,
  • Hizmet
  • Bilgi ve iletişim teknolojileri

Halkbank Yurtdışı Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Avrupa’da iş kurmak, araba yahut ev sahibi olmak isteyen ancak bunun için yeterli ekonomik imkana sahip olmayan kişiler Halkbank yurtdışı kredisine başvuru yapabilirler. Halkbank’ın yurtdışındaki hizmetlerinden yararlanmak isteyenler, Avrupa’da Halkbank ile anlaşmalı, kendilerine en yakın bankaya giderek yurtdışı kredi başvurusunda bulunabilirler. Kredi başvurusu sırasında, yaşadığınız ülkeye ait kimlik belgenizi, ikametgah kayıtlarınızı, kefiliniz varsa kefilinizi götürmeyi unutmayın. Avrupa’daki bankacılık uygulamalarının daha sıkı olmasından dolayı, banka için riskli olarak gözüken kişilerin kredi alabilmesi neredeyse sıfıra yakındır. Bu nedenle aldığınız krediye karşılık gayrimenkul yahut şahsi kefalet göstermeniz kredi alma şansınızı arttıracaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sporsell